Debriyaj biraz yukardan kavrıyo

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ASTRA G 80000 KM de servisin tavsiye ettigi balata degişim km kaç acaba?vakti gelmişmi?

baskı balata km hesabı ile ölçülmez. kullanım şekline bağlıdır mesela devamlı yarım debriyaj kullananlar ile nizami kullananlar arasında baskı balatının yıpranma payı çok farklıdır. yani siz ilk değiştiği günle şimdiki zaman arasında farkı anlayabilirsiniz. debriyaj çok yukarda kavramaya başladıysa bitmeye başladı demektir.

bulent77ankara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata km hesabı ile ölçülmez. kullanım şekline bağlıdır mesela devamlı yarım debriyaj kullananlar ile nizami kullananlar arasında baskı balatının yıpranma payı çok farklıdır. yani siz ilk değiştiği günle şimdiki zaman arasında farkı anlayabilirsiniz. debriyaj çok yukarda kavramaya başladıysa bitmeye başladı demektir.
bunu biliyorum ama bir ortalaması da vardır heralde aracın daha önce nasıl kullanıldıgını bilmiyorum

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet opel'de ve VW vs diğer araçlarda da debryaj ayarı yok otomatik.
Balata bitmeye başladıkça kavrama yukarı kayıyor.
yenileyince eski yerine geliyor.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu biliyorum ama bir ortalaması da vardır heralde aracın daha önce nasıl kullanıldıgını bilmiyorum

herhangi bir rakam söylemek çok zor. 75 binde değiştiren var 60 binde 90 binde de var. 120 binde değiştiren biliyorum ben. benim araç 90 bine yaklaştı bağırıyor beni değiştir diye ama değiştirmiyorum.