Dikkat ! Otoyol Polisleri İş Başında

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Bu sabah tv de izlediğim habere göre, 50 yeni otoyol polis aracı 19 ilde göreve başlamış. Ayrıca gezici radarlardan da bahsedildi. Bunlar otoban olan yerlerde otobanda mı görev yapacak, gezici radarlar göreve başladı mı? gibi sorular insanın aklına geliyor ama hadi hayırlısı.
Dikkat!

Alıntı HABER:
Karayollarındaki hız ve kuralsızlığa 'dur' diyecek olan otoyol polisleri, bu hafta işbaşı yapıyor. Uygulama kapsamında her 40 kilometreye bir denetim aracı düşecek. 18 ilde görevlendirilecek 130 otoyol polisi, trafik canavarlarına göz açtırmayacak.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Trafik Hizmetleri Başkanı Celal Uzunkaya, 'Otoyol Polisleri Projesi' ile son yıllarda artan aşırı hıza bağlı kazaların önüne geçmeyi amaçladıklarını söyledi. Türkiye'deki otoyol uzunluğunun yıl sonuna kadar 2 bin 400 km'ye ulaşacağını belirten Uzunkaya, "Proje kapsamında her 40 kilometreye bir araç düşecek şekilde, ilk etapta 50 otomobil ve 25 motosiklet alınarak 18 ile dağıtıldı. Araçlarda özel donanım, kamera ve güçlü teknoloji düzenlemesi bulunuyor." bilgisini verdi. Uzunkaya, otoyol polislerinin 3-4 aylık yoğun bir eğitim sürecinden geçtiklerini anlatarak, şunları kaydetti: "İleri sürüş teknikleriyle ilgili eğitime tabi tuttuk. Yüksek teknolojiyle donatılan motosikletlerimizi de yaz ortasında teslim alacağız." Edinilen bilgiye göre hız takibinin yapılması amacıyla otoyol üzerinde belirlenen 187 önemli noktaya kamera yerleştirilecek. 18 ile dağılan deneyimli 130 polis, kurallara uymayan sürücülere anında ceza kesecek. Yolda zorda kalanlara ise yardım edecek.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba arabaları ne albealarla symbolerle peşimizden koşmasınlar sonra :D

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel bi uygulama millet ortalıkta serseri mayın gibi geziniyo aileler yokoluyor ateş düştüğü yeri yakıyor...
Yanlız şu eskişehir yolundaki 50km sınırı yapılacak iş değil...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabaları reno megane;

50 otoyol polis araci dun Ankara da duzenlenen bir torenle 19 il emniyet mudurluklerine teslim edildi.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otobanlarda boru gibi uzun antenli araç görürseniz bilinki radardır. Çoğunlukla hyundai accent leri yapıyorlar.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel bi uygulama millet ortalıkta serseri mayın gibi geziniyo aileler yokoluyor ateş düştüğü yeri yakıyor...
Yanlız şu eskişehir yolundaki 50km sınırı yapılacak iş değil...

ya o 50 km nedir hakkatten? sadece bi tabela mı yoksa gizli bi yerde radarı da var mı? bi arkadaşım "tam konya yolu köprüsünün altında biyerde gizli radar var çekiyo fotografını yolluyo cezayı" dedi ama inanmak istemedim. eğer doğruysa yandık zaten. günde bi milyon kişi ceza yer orda :mad:

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse peşinden koşmaz merak etme, seni takip edecek olan sadece ve adresine olan ceza makbuzudur :)

Sabit, Kameralı radar yerleştirilerse işte o etkili olur diye düşünüyorum

Olur, bi de dilekçe ver istersen:)

Gır gır bi yana Berkercim nasılsın, ne olcak bu halimiz radarlarla:) hani limitleri bir ara yukarı çekiceklerdi.