Dizel Astra H mı - Astra J mi Almalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kesanlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;

Yaklaşık 8 senedir Astra G 1.4 Club sahibiyim. Aslında aracımdan memnunum ama artık değiştirmenin zamanı geldi gibi geliyor. Aracımı satınca elimde 42.000 TL gibi bi param olacak.

Astra H dizel bakıyordum ama sahibindende bu fiyatlara bir kaç tane J kasa görünce de aklım bulandı. Tabii ki bi kaç kazası var araçların ama Astra H lardada tamamen temizini bulmak zaten zor. 2011 model J kasa 1.3 dizel yada 1.4t cosmo (benzinli) almak bu fiyata mantıklımıdır? Aracı aldığımda en az 5 sene binmeyi düşünüyorum.

Kafam çok karışık olduğu için fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.. Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Han4ever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;

Yaklaşık 8 senedir Astra G 1.4 Club sahibiyim. Aslında aracımdan memnunum ama artık değiştirmenin zamanı geldi gibi geliyor. Aracımı satınca elimde 42.000 TL gibi bi param olacak.

Astra H dizel bakıyordum ama sahibindende bu fiyatlara bir kaç tane J kasa görünce de aklım bulandı. Tabii ki bi kaç kazası var araçların ama Astra H lardada tamamen temizini bulmak zaten zor. 2011 model J kasa 1.3 dizel yada 1.4t cosmo (benzinli) almak bu fiyata mantıklımıdır? Aracı aldığımda en az 5 sene binmeyi düşünüyorum.

Kafam çok karışık olduğu için fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.. Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Merhaba, tam olarak bende aynı durumdayım yorum yapacak arkadaşlar iki kişi için öneride bulunmuş olacak. Teşekkürler.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel Astra H, çok daha ekonomik olacaktır. Fakat diğer bütün açılardan hele ki Cosmo 1.4T Astra J kıyas kabul etmez.
Piyasa araştırması yapmadım. Ama ben olsam Astra J alırım, ve yakıt masrafı sorun olursa kaliteli bir LPG montajı yaptırır, keyifle binerdim.

seyranari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o fiyata temiz astra h dizel bulunur. bende o fiyatlara kazali j kasa almak yerine tertemiz dusuk km de dizel h aldim 2011 model. 1 sene oldu cok cok memnunum. yakit cok ekonomik suanda uzun yolda 18kr yakiyor. 1.4 t astraya gelince, eger yakiti dusuk araclara aliskinsaniz bu arac sizi biraz uzer. donanim ve estetik acisindan mukemmel arac ancak yakit konusunda oldukca comert oldugunu da biliyoruz.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
42.000 TL'ye 1.4T pek temiz olmayabilir ama Astra J 1.6 bulabilirsiniz. Arkadasim gecen yaz aldi 42.500'e. 25.000 km'de falandi sanirim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
45-48 arası edition ya da enjoy Donanım 1.3 dizel Astra j alabilirsiniz.iç mekan plastik kalitesi Astra h'da daha iyi ama Astra j hem daha yakışıklı hem uçak kokpiti gibi kokpiti var.bende Astra h satıp j almayı düşünüyorum.bence 42 bin Astra h a vermeyin o fiyatların ikinci el piyasası kötü.o kadar parayı gözden çıkaran Astra j'ye yöneliyor.25-30 arası temiz benzin+ LPG ya da 33-35 arası 1.3 100 bin km civarı dizellere bakın.

godek1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tartışmasız, kazasız belasız dizel Astra H alırdım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

seyranari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h nin ikinci el piyasasi yok diyen arkadaslara da sunu soyleyecegim. 2010 model dizel 60bin km de aracini arkadasim 43 e satti. extra ses sistemi falan vardi ama olmasa bile ikinci eli cok canli olan bir araç. tek handikapi yuzu eskidi artik.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h nin ikinci el piyasasi yok diyen arkadaslara da sunu soyleyecegim. 2010 model dizel 60bin km de aracini arkadasim 43 e satti. extra ses sistemi falan vardi ama olmasa bile ikinci eli cok canli olan bir araç. tek handikapi yuzu eskidi artik.

O fiyatların ikinci eli kötü bende astra h kullanıyorum.45 bandına çıkan astra h alacağıma j alırım diyor.yoksa 35 bin tl bandında dizel h'lar iyi satılıyor.

iPad'dan gönderildi .

kesanlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kendi aracımı dün sattım ve kafam hala karışık:) Temiz bir dizel Astra H 40bin üstünde geziyor şu anda. 2011 model Astra J kasalarda 45 ve üstünde geziyor. 5-6 bin daha verip yeni kasa almak daha mantıklı ama bu fiyatlarda J kasalarda genelde ufak tefek hasar kayıtları mevcut.. Bakalım.. görüşler için teşekkürler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...