Dizel motor mu tercih ediyorsunuz LPG mi?

Dizel mi tercih ediyorsunuz LPG mi?

• Kullanılan toplam oy
    159

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıymetli forum üyeleri,

Lütfen iki motoruda karalamadan, saygı çerçevesi içinde görüşlerimizi belirtelim. Kimse kimseyi kırmadan güzel bir rekabet olsun, bakalım sonuçlar ne olacak

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu forumda şu konu hiç açılmadıysa 50 defa açıldı hep işin sonunda sinir nöbeti geçiren insanlar oldu :D :D bana sorarsanız lpg derim neticede lpg de hem az yakıyorsun hemde en büyük avantajın aracın hybrid oluyor yani çift yakıtla çalışıyor hem lpg hem benzin..

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakalım güncel yakıt fiyatları ve en son dizel ve lpg teknolojileriyle insanların görüşü ne ;)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni normları ve bunlara göre düzenlenmesi beklenen vergileri düşünürsek, lpg daha avntajlı.
bikaç seneye kadar dizelin avantajı iyice düşecek. aşırı kullanılmayan dizellerin maliyet avantajı kalmayacak. bkz- avrupa.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel araçların bakım masraflarınında fazla olduğunu unutmamak lazım sorun çıkarırsada benzinliye göre çok daha masraflı olduğuda kesin ayrıca lpg nin yeşilci yanınıda unutmayalım bunlarda ek özellikler zaten bu kadar zamdan sonra dizelle benzin arasında bir şey kalmadı..

geçen bir konudada verdim avrupada bazı ülkelerde dizel benzinden pahalı hatta bir arkadaş yazdı türkyiedede rafinerinden çıkış fiyatı olarak euro dizelin fiyatı benzinden pahalı ama işde vergiler odur budur girince benzin daha pahalı oluyor..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avrupada dizelin vergisi de çok pahalı.

ingilterede beni karşılayan biri accord dizel kullanıyodu, sordum mazot pahalı dizeli niye tercih ettin diye, çok kullanıyoum ama asıl pahalı olan vergisi dedi yanlış hatırlamıyosam aylık 70 sterlin gibi bişey ödüyodu adam. o zamanki kurla 300tl ye yakın oluyodu

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sifir arac alirken benzinli ile dizelin arasindaki fiyat farkini unutmayalim
arada 10.000 TL civarinda fark oluyor

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel bir dizel kullanıcısı olarak belirtmek isterim ki emin olun dizelin bakım masrafları öyle uçuk değil. bende yıllar yılı benzinli araca (LPG'siz) ve dizel araca aynı anda sahip oldum. biri 2003 diğeri 2004 modeldi benzinli bana daha çok masraf açtı. ki bazı dostlarımdan kendi dizel araçları için benzinli motordan daha az bakım masrafları ödediklerinide duydum.
ha dizel motoru olupta başına gelen sorun yüzünden lanet okuyanıda vardır illa. çünkü bunlar mekanik şeyler kul yapısı. bi o derecede LPG'den şikayet edenide duydum memnun kalanının yanında. yani bu işler biraz kısmet işi, şans işi.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizelin rutin masrafları uçuk değil ama enjeksiyon sistemi çok yüksek basınçlar ve çok küçük boşluklarla çalıştığı için bakımları özenli yapılmalı, aksi taktirde açtığı maasraflar uçuk oluyor.

arkadaş yan sanayi mazot filtresi takan bi sözde usta yüzünden 2bin küsür enjeksiyona para harcadı - clio dizel için.