Dizel Partikül Filtresi

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Partikül Filtresi

Vay be bende 3000-3500 devirde vites atınca yüksek devirlerde vites geçişi yapıyorum sanıyordum :) 3500 ü hiç geçmedim araç bağırmaya başlıyor diye.

yoldas1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben 2500-3000 arası vites değiştiriyorum. Vites değiştirme devrim yola ve vitese göre değişebiliyor; yokuş yukarı 3500 de değiştirdiğim oluyor. Genelde 1900 ile 2500 devir arasında seyrediyorum. Bildiğim kadarıyla dizel motorları ne çok düşük nede çok yüksek devirlerde kullanmak gerek. 

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu uyarı bende de 4 defa çıktı araç 2500 km de

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugun bende de uyarı çıktı 3-5 km gittim uyarı geçmedi
alış veriş yapmak için stop edip park ettim aracı
tekrar gelip aracı çalıştırdığımda uyarı gitmişti

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi bende 29 Nisandan sonra daha hiç yanmadı, fakat bu kontağı kapattıktan sonra motordan gelen sesi bir kez daha yaşadım, ama bu seferde telefon yanımda değildi, video çekemedim yine  walll Motor sanki kapanmamış kadar gürültülü fakat bir fan sesi bu ses, sanırım bir arkdaşında dediği gibi d.p.filtresinden geliyor.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Abi bende 29 Nisandan sonra daha hiç yanmadı, fakat bu kontağı kapattıktan sonra motordan gelen sesi bir kez daha yaşadım, ama bu seferde telefon yanımda değildi, video çekemedim yine  walll Motor sanki kapanmamış kadar gürültülü fakat bir fan sesi bu ses, sanırım bir arkdaşında dediği gibi d.p.filtresinden geliyor.
Beyler bahsettiğim dizel partikül fitresi sesi bu ses, ileride de yeni astra j sahipleri için bilgilendirici bir video olabileceğini düşünerekten paylaşmak istedim.

Dizel Partikül Filtresi (www.opelsizasla.com).mp4

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu nasıl bir ses :eek:..telin mikrofonundan mı yoksa gerçekte de ses aynı şekilde mi çıkıyor. 17000 km.yi geçtim daha böyle bir ses duymadım. gerçi kapalı garaja neredeyse hiç girmedim ama....

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet ses malesef telefonun hoparlöründen dolayı böyle kalitesiz geliyor,ses çok yoğun ve boğuk çıkmış, ben ses duyulmaz diye telefonu ızgaraya iyice yaklaştırıp çektim, aslında öyle yapmasam uzaktan çeksem daha iyi anlaşılırmış. Videonun 25. saniyesinde telefonu araçtan uzaklaştırrken ses biraz daha netleşiyor, anlatmak istediğime daha yakın ses geliyor.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben  hiç  böyle bir ses duymadım aracımda.  ya da bir ihtimal duymuşumdur ama normal diye önemsememiş olabilirim de.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

geçenler de aracı parkettikten sonra motordan acayip bir ses çıktı. aracın yanında büyük klima fanı çalışıyor zannettim..... aracın fanı çalışıyormuş