Dizel Partikül Filtresi

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Partikül Filtresi

Teşekkürler Sayın REC. Aşağı yukarı dediklerinizi bende yapıyorum demek bu yüzden uyarı vermedi.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracım ilk 14.000km. boyunca 3 kere gizli DPF temizliği yaptı. Şuan aracım 18.000km'de. Sonuncusu dün gece olmak üzere, birer hafta arayla 3 kez gizli DPF temizliği yaptı. Son 4000km Antalya-Isparta-Aydın-Afyon gibi farklı yerlerden ama aynı marka Fullforce Euro Diesel yakıt aldım. Bu durum sizce anormal mi? Ben yakıt kalitesinin, İstanbul'da her zaman yakıt aldığım istasyonla aynı olmamasına bağladım. Aynı durum başına gelen var mı? Varsa tavsiyeleriniz neler? Sizce servise uğramalı mıyım? Endişe etmem gerekli mi? Şimdiden tüm tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pxinrorh link' Alıntı:
para çok olunca depo boşalmıyor diyosun :)

Aslında depo fulken üzerine azar azar eklense depodaki tortular sorun olmaz, nasıl olsa para yokken de azar azar yakıt alınıyor.

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aslında depo fulken üzerine azar azar eklense depodaki tortular sorun olmaz, nasıl olsa para yokken de azar azar yakıt alınıyor.

Aynen tile yapıyorum en fazla yarım depoya indirdiğimde alıyorum mazot :)

Ayrıca parasız zamanda depo hep dolu oluyor :)))

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şöyle düşünün. Sürekli az yakıtınız var ve deponuzun dibini her daim çekiyorsunuz ve dipte tortu biriktirme şansınız yok çünkü sürekli az miktarlarda tortuyu çekip mazot filtresinde tutuyorsunuz. Tertemiz bir deponuz olur. Sürekli yarım ve üstü depo kullanıyorsunuz depo dibinde birikiyorda birikiyor. Bir gün uzun yola filan çıkınca depoyu dibine kadar kullanınca o birikmiş tortuyu bir kerede hop afiyetle çekiyorsun bir miktarını mazot filtesi tutuyorsa belki bir kısmı enjektörlere kadar ulaşıyor.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben deponun sonuna kalan tortuyu biraz daha yüksek hızlarda atabiliyoruz diye biliyorum ama bilmem ne kadar doğru?
şahsen ışık yanmaya yakın alıyorum genellikle sizce doğru mu?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım yaklaşıl 9700 km oldu. herzaman depoyu fullerim ve çeyrek deponun altına düşmesine pek izin vermem. evim ile işim arası yaklasış 30km. şu ana dek dpf ile ilgili bir uyarı almadım.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence depo dibini kullanmanın bir zararı varsa bu DPF'den daha çok enjektörlerle ilgili bir durum.