düşük devirde gaz basınca silkeleme...yardım..

tedirgin_08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar.. 1.4 corsa gls mm var tüplü..
MESELA 2 vitesle 1300 devirde giderken birden gaza yüklenince araba kötü derecede silkeleniyor...2000 deviri geçince düzeliyor...netten çok araştırdım ama sorunu aynı olupta çözüm bulan kimse bulamadım... sizin aşınıdan böyle bişey geçtiyse yazarmısınız... illaki olanlar vardır... gaz filtresini değiştirdim bujileri değiştirdim gine aynı.. bobinide değiştiririm ama pahalı parça kesin ondan olduğunu çözmeden yapamam... birde samsunlu arkadaşlar varsa iyi bir opelcinin ismini verebilirler mi??..:rakir:

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar.. 1.4 corsa gls mm var tüplü..
MESELA 2 vitesle 1300 devirde giderken birden gaza yüklenince araba kötü derecede silkeleniyor...2000 deviri geçince düzeliyor...netten çok araştırdım ama sorunu aynı olupta çözüm bulan kimse bulamadım... sizin aşınıdan böyle bişey geçtiyse yazarmısınız... illaki olanlar vardır... gaz filtresini değiştirdim bujileri değiştirdim gine aynı.. bobinide değiştiririm ama pahalı parça kesin ondan olduğunu çözmeden yapamam... birde samsunlu arkadaşlar varsa iyi bir opelcinin ismini verebilirler mi??..:rakir:

Aracınız benzinde de bu sorunu yapıyor mu onu bir deneyin benzinde yapmıyorsa sorun lpgdedir..Eğer benzin-lpg her ikisinde düşük devirde yapıyorsa baskı balatandır baskı balatanız içten erimiş cukurlaşmıştır .En son ne zaman değişti baskı balatanız

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Benzinde de varsa boğaz kelebeği egr ve rölanti ayarlayıcı kontrol edilmeli

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%90 bobin .benzindede yaparda anlamak biraz güc oluyor. Benzinde en ufak tekleme lpgde buyuk tekleme oluyor. Once egr iptali bogaz kelebegi temizligi ardindan buji ordanda cikmazsa son çare bobin. Baska bir yolu kalmiyor cunku.

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlis bi bilgi vermek istemem ama ayni sorun benim astramda da var 160000 km de hem benzin hem lpg de yapiyor bujileri degistirdim gecmedi egr nin fisini cektim dusuk devirlerde seri oldu ama gaza yuklenince veya ayagimi cekince silkeleme yapiyo motor ve sanzuman takozlarina bi baktirin derim zamanla lastikleri filan eskiyebiliyormus

2007astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de 2007 astra h var. egr valfi değiştirdik ve sorun çözüldü. ilk çalıştırdığımda devir saatinin aşşa yukarı oynama sorunu da geçti egr valfin kontrol ettirmesini öneriyorum ben.

brkhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında çözüme çok yaklaşmışın. bujilerin yerine buji kablolarını değiştirseydin artık problem ortadan kalkacaktı :)