eksoz gazı lambası

metinnihat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım hem lpg'de hemde benzinde eksoz gazı lambası yanıyor aracı kullanmaya başladıktan 15-30 dakika sonra yanıyor ama dikkat ettim arabayı biraz zorladığım zaman örneğin 3000 devri aştığım zaman yanıyo eksoz katalizörden olbilirmi

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç kafanı takma aynı durum benim arabadada oluyor stop et bir dakka bekle söner benzili lpg li opellerde olagan bir durum

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım hem lpg'de hemde benzinde eksoz gazı lambası yanıyor aracı kullanmaya başladıktan 15-30 dakika sonra yanıyor ama dikkat ettim arabayı biraz zorladığım zaman örneğin 3000 devri aştığım zaman yanıyo eksoz katalizörden olbilirmi

Vectraları tam bilemiyorum ama yüksek devirlerde motor arızayı yakıyorsa, EGR valfi ile ilgili olabilir. Bende bu şekilde yandığında arza kodu genelde EGR yi gösteriyor.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımda Corsa 1.4i var, 97 model... Aynı şekilde lpg'de o lambayı yakıyor hep.. Özellikle yokuş çıkarken devir yükselttiğinde ve hız denemesi yaptığında yanıyor... Ustaya defalarca sordu bunu, önemsiz dedi usta lpg'den kaynaklı yanıyor dedi...