Elektronik Park Freni Arızası

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Elektronik Park Freni Arızası

thejazz link' Alıntı:
thnxx

Sorun çözüldü arkadaşlar. Problem sadece yazılımsalmış. Bilgisayara bağlayıp sistem kontrolü yapılınca 3 tane kayıt çıktı. Sonrada yazılımı güncelledi servis. Şimdilik problem yok bakalım.

Geçmiş olsun dostum. Sevindim kolayca çözüldüğüne.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Valla benim en çok eğlendiğim zamanlar bazen arkadaşlarım arabayı çok beğendikleri için ya dur park yerinden ben çıkartayım falan diye gönüllü oluyorlar, iyi diyorum. Biniyorlar arabaya çalıştırıyorlar, sonra bir bekleme oluyor, şöyle 30 saniye kadar. Sırıta sırıta gidiyorum yanlarına:

-El freni?
-Eö, yani, evet. Nerde?
-Orda bak ufak bir düğme var, onu aşağıya doğru it.
-Aa, oo..  (:)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Valla benim en çok eğlendiğim zamanlar bazen arkadaşlarım arabayı çok beğendikleri için ya dur park yerinden ben çıkartayım falan diye gönüllü oluyorlar, iyi diyorum. Biniyorlar arabaya çalıştırıyorlar, sonra bir bekleme oluyor, şöyle 30 saniye kadar. Sırıta sırıta gidiyorum yanlarına:

-El freni?
-Eö, yani, evet. Nerde?
-Orda bak ufak bir düğme var, onu aşağıya doğru it.
-Aa, oo..  (:)
evet ya. ben ilk aldıgım zamanlarda (2010) yıkamacılarda bunu bunu yaşıyordum. cocuk dört dönüyordu aracın içinde :D :D

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta bugün park ederken elektronik park freni arıza ışığı yaktı aracı stop ettim çalıştırdım sorun çözüldü hatta bir kaç kere el frenini indirip kaldırdım bir sorun olmadı bakalım ilerleyen zamanlarda tekrar böyle bir hata verecekmi  :-\

avicenna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elektronik park freni aktif durumda , aracı çalıştırıyorum vites boşta..aracı vitese takıp bir miktar gaza basınca fren devreden çıkıyor normal olan bu..
peki debriyaja basmadan vitese geçirmeden bir miktar gaza dokunmayla park freni devre dışı kalması normal mi??
bende arada böyle de oluyor...karşılaşan var mı aranızda acaba ?

anebol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de astra j sport var ama vitese atıp gaza bassam bile elektronik park freni devre dısı kalmıyor.bi sorun olabilirmi acaba

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anebol link' Alıntı:
bende de astra j sport var ama vitese atıp gaza bassam bile elektronik park freni devre dısı kalmıyor.bi sorun olabilirmi acaba
mutlaka el freninin boşa düşmesi gerek zorladınızmı hiç

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anebol link' Alıntı:

Bu bende de oldu. Onunda bir yöntemini buldum galiba  dft012

Aracı çalıştırırken frene basmadan çalıştırırsan yani yalnızca debriyaja basarak çalıştırırsan kalkışta el frenini indirmiyor. Ancak ilk kalkışı yapmadan frene bas çek ardından gaza bas ve kalk. İşte o zaman devreden çıkıyor  greatt

06_THA_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

benimde park freninin altına 2 tane 10 kuruş girmiş yanyana iken sorun yok ama araç hareket ettikçe bunlar üst üste geldiği zaman inmiyor fren servis ise garantiden değil 60 tl istedi sökülüp alınması için garantiden açıp yaptıran var mı böyle bir sorunu?