emektara çıkma motor!!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Halil senin araca sorunsuzca uyabilecek dizel motor gene Ascona motoru olacaktır ama ben sana çıkma dizel Ascona motoru almanı tavsiye etmem. Nedenine gelince; malüm bu araçların çoğu ülkemizde uzun yıllar taksi olarak çalıştılar. O nedenle temiz çıkma bir motor bulman zor, dökük bir dizel motor ise cebine çok büyük zarar verir. Bulabilirsen benzinli temiz bir çıkma 16000 cc motor al. Ascona motoru bulamazsan Vectra A 1600, Astra F, Kadett D çok zorda kalırsan da Audi veya VW motorları da işini görebilir.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca dizel motor takamazsınız yasa gereği. 2000 yılı öncesi olsaydı şayet ascona kadet rekord vectra a astra f dizel motorlar rahatlıkla uyum sağlardı. aynı araçtan 1990 senesinde babam almıştı 1.6 dizel mavi renk 83 model yol tutuşu v.s. harika bir araçtı. araca 1.6 kadet ascona astra veya vectra motoru takabilirsiniz. ankara ya gidip hurdalıklardan mutlaka bulabilirsiniz. ancak almadan makine mühendisler odasına danışın yeni motor için silindir hacmi beygir v.s. durumundan dolayı. bunun haricinde yeni benzinli motor taksanız bile araca motor numarası görünmediği sürece bir sıkıntı yaşamazsınız muayenede motor no kontrolunü yapma zahmetine girmiyorlar bile hafif kusur verip gönderiyorlar. araç büyük ihtimal 4 vitestir motorla beraber 5 ileri şanzıman da alırsanız daha rahat edersiniz. ayrıca bulabilirseniz 87-88 ascona ön göğüs torpido kapı yüzleri alırsanız aracın içide hoş olacaktır.

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra a ve astra f araştırıyorum önerilerinize açığım çok teşekkürler ilginiz için arkadaşlar..

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hasan bey torpido ve kapı yüzleri konusunda da haklısınız onları da araçtıracağım.ilginiz için teşekkür ederim..

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bildiğim kadarıyla benzinli bi araca dizel motor veya dizel bir araca benzinli bi motor takılamıyor,ruhsata işlenemiyor. Aracınız ruhsatta benzinli geçiyorsa benzinli takmak zorundasınız. Bana kalırsa 2.0 Vectra GT motoru koyup güzel bi swap projesi yapabilirsiniz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla benzinli bi araca dizel motor veya dizel bir araca benzinli bi motor takılamıyor,ruhsata işlenemiyor. Aracınız ruhsatta benzinli geçiyorsa benzinli takmak zorundasınız. Bana kalırsa 2.0 Vectra GT motoru koyup güzel bi swap projesi yapabilirsiniz.

Burak çıkarılan yasalar gereği araç tadilat işlemleri artık eskisi gibi kolay değil. Artık otomobilleri kesip kamyonet yapmak, van tipi araçlara cam açıp otomobil yapmak, kapalı kasa kamyonet sınıfındaki araçları minibüs yapmak gibi uygulamalar yok, aynı şekilde yasal yollarla araçların motor hacimleri % 10 dan fazla büyütülemiyor, o nedenle arkadaşımız yasal olarak aracına 2000 cc lik bir motor takamaz.

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi vectra a ya da astra f motoru olması şart mı uyum açısından?astranın diğer modelleri ya da vectranın diğer modelleri uymaz mı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi vectra a ya da astra f motoru olması şart mı uyum açısından?astranın diğer modelleri ya da vectranın diğer modelleri uymaz mı

Senin araç önden çekişli olduğuna göre bence en uygun ve en hesaplı olan motorlar bunlardır. Daha ucuza Tipo veya benzeri motorlar da bulursun ama tadilat için yapılacak masrafları unutmamak lazım ;).

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin araç önden çekişli olduğuna göre bence en uygun ve en hesaplı olan motorlar bunlardır. Daha ucuza Tipo veya benzeri motorlar da bulursun ama tadilat için yapılacak masrafları unutmamak lazım ;).

yok savas abi onu kastetmedim.opel astra veya vectranin diger modellerinin motoru olmaz mi dedim atiyorum astra g ninki olmazmi mesela sadece ormek olsun die soyledim g yi bu arada:):)