emme manifoltu garantiden degişenler listesi

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: emme manifoltu garantiden degişenler listesi

Abi ztn burdan okudugum kadariyla yeni takilan manifoldlar da eskisiyle ayniymis..o zmn guncellme daha mi ise yararki acaba..bn de gecenlerde ilk defa bi depoya enjektor temizleyici filan koyiyim dedim shell'de..adam dedi hic grrrk yok arada nitro plus al dedi benzini onda da daha guclu temizleyiciler varmis..arac daha sessiz ve performansli oluo gibi geldi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Abi ztn burdan okudugum kadariyla yeni takilan manifoldlar da eskisiyle ayniymis..o zmn guncellme daha mi ise yararki acaba..bn de gecenlerde ilk defa bi depoya enjektor temizleyici filan koyiyim dedim shell'de..adam dedi hic grrrk yok arada nitro plus al dedi benzini onda da daha guclu temizleyiciler varmis..arac daha sessiz ve performansli oluo gibi geldi.

Nitro nun 1.4 motora etkisi tartışılmayan bir katkısı varsa o da sessizlik düzeyi.

Motoru ancak 4000dd den sonra varlığını net şekilde belli ediyor ki bu esnada bile düzey rahatsız edici seviyelerde olmuyor, muhtemelen düzenli kullanımda temiz de tutuyordur ama gel gör burada (Akçay) her istasyonun motordaki etkisi farklı.  walll

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Haklisin abi istasyondan istasyona gore yakit kalitesi degisiyor..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Benimki de garantiden değişmişti geçenlerde depoya enjektör temzileyici atınca -artık ondan mı bilmiyorum- geri yandı.

Servis ışığı söndürdü sonra tekrar yandı, dün uzun yol yapıp devirli kullandım ışık tekrar söndü  :D

Depodaki katkılı yakıt bittikten sonra da yanarsa anlayacağım ki sorun manifoltta.
Her buldugunu depoya atarsan boyle olur iste.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tüm sayfaları okudum arkadaşalr hep 1.4 bu olayı yaşayan 1.6 atmosferik  olan yok sanırım questionnn questionnn

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araştırma yapanlar bilgi sahibi olsun diye iki ayrı konuya aynı mesajı yazıyorum. Diğer arkadaşlar gibi bende de arıza ışığı yanmıştı ve arıza uyarısını servis siliyordu ama yeniden yanıyordu. Hem forumdan arkadaşların yorumları hem de araştırmalar sonucu gaz kelebeğinin temizlenmesiyle bu sorunun halledilebileceğini öğrendim(belki bazı istisnai durumlar olabilir), yıllık bakıma gittiğimde artık sürekli yanan arıza ışığıyla ilgili Balıkesir Özop'tan gaz kelebeğini temizlemelerini istedim ki kendileri de arıza kodunu tekrar okuduklarında benimle hemfikir oldular. Sonrasında araç daha rahat gidiyor ve arıza ışığı kendiliğinden kayboldu. Genelde deponun çeyrekten aşağıda kullanılması ya da akaryakıtın kötü olması neticesinde bu durum ortaya çıkıyor anladığım kadarıyla. Arıza ışığı yanan arkadaşlar en azından bu yolu deneyip sonuç alamazlarsa diğer çareleri de düşünebilirler bence.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
Araştırma yapanlar bilgi sahibi olsun diye iki ayrı konuya aynı mesajı yazıyorum. Diğer arkadaşlar gibi bende de arıza ışığı yanmıştı ve arıza uyarısını servis siliyordu ama yeniden yanıyordu. Hem forumdan arkadaşların yorumları hem de araştırmalar sonucu gaz kelebeğinin temizlenmesiyle bu sorunun halledilebileceğini öğrendim(belki bazı istisnai durumlar olabilir), yıllık bakıma gittiğimde artık sürekli yanan arıza ışığıyla ilgili Balıkesir Özop'tan gaz kelebeğini temizlemelerini istedim ki kendileri de arıza kodunu tekrar okuduklarında benimle hemfikir oldular. Sonrasında araç daha rahat gidiyor ve arıza ışığı kendiliğinden kayboldu. Genelde deponun çeyrekten aşağıda kullanılması ya da akaryakıtın kötü olması neticesinde bu durum ortaya çıkıyor anladığım kadarıyla. Arıza ışığı yanan arkadaşlar en azından bu yolu deneyip sonuç alamazlarsa diğer çareleri de düşünebilirler bence.

Pc uyarı sebebini manifold olarak gösterdiğinden manifold üzerindeki sensörler dışındaki diğer sensörleri şimdilik temizlemedi Edremit servisi, bir daha uyarı yanarsa ısrar edeceğim.

Paylaşım için teşekkürler.

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Pc uyarı sebebini manifold olarak gösterdiğinden manifold üzerindeki sensörler dışındaki diğer sensörleri şimdilik temizlemedi Edremit servisi, bir daha uyarı yanarsa ısrar edeceğim.

Paylaşım için teşekkürler.
Rica ederim, benimin bayağı canımı sıkmıştı bu kadar basit çözüm bulmak çok rahatlatıcı oldu.

kemalersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar;

aracım 2013 model enjoy active.16000 km oldu ve benimde meşhur motor arızası lambam yandı. fakat iki gün yanıyor sonra sönüyor. bir iki gün sonra tekrar yanıyor ertesi gün tekrar sönüyor. sanırım bozulmakla bozulmamak arasında gidip geliyor. :) 

aracım garanti kapsamında.servise gidip manifoldu değiştirmeyi düşünürken kelebek temizliği ve yazılım ile düzeleceği ile ilgili yazdıklarınızı okudum kafam karıştı. sizce ne yapmalıyım ? bu şekilde kullanmamın bir sakıncası var mı ? bulunduğum şehirde
( karabük ) servis yok. en yakın servis 200 km (düzce kervan) uzakta ve her an gitme şansım yok. bir fikir verin lütfen.

not : birde servisteki ustalara güvenilmiyor. düzce servisteki usta 15000 bakımında kış lastiklerinden gelen ses sebebiyle  neredeyse şanzımanı indirecekti.istemedim biraz böyle kullanayım dedim ve kendim yaz lastiklerini takıp ses kesilince anladım problemin lastik sesi olduğunu. ustaya kalsa şanzumandan girip egzostan çıkacak.. usta ve servis önerilerinize de açığım.

saygılar selamlar.