Enjeksiyonlu araç sahipleri.. AYGAZ a dikkat. !!!

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm opelcilere selamlar. Aracım fazla yakmaya ve performansı düştüğü için ustama dün gittim. Ustaya şikayetlerimi ilettiğimde direkt olarak "gazı nereden alıyorsunuz" dedi. Bende "aygaz" deyince. "abi aygaz ın katkısı maaelsef çok yağlı olduğundan önce filtereyi tıkıyor. Sonrada enjektörlerden gazın geçişini engelleyerek aracın gitmesini engelliyor ve çok yakmasına neden oluyor" dedi. Önce oldukça şaşırdım. Yalnız bu sadece enjeksiyonlu araçlarda oluyor dedi. Karbüratörlü araçlarda aksine gayet ii oluyor dedi. Napcaz o zaman dedim abi filteryi değiştirelim sen de gör dedi. Hakkatten filtreyi (büyük olanı) çıkardığında bayaa yağlandığını gördüm. Değiştirdim. Bu gün boş depoya Total den (ustanın tavsiyesi üzerine) 20 tl lik lpg aldım. Ş içi kullanım değeri 100 km = 10 . 7 lt. Eski değerimin aynısı. Bİr önceki aygaz iler kullanım 100 km = 13,5 lt. 3 lt ye yakın fark. 3 * 1.66 = 50 kuruş :( Acı ama gerçek. Aylardır sürekli kulandığım aygaz ı istemeye istemeye bıraktım. :( Paylaşmak istedim. Son zamanlarda aynı sorunu yaşayan varsa aygaz dan kayanaklanıyor arkadaşlar. Bugünkü gaz ölçümümümden sonra iyice emin oldum. Ankarada eskiş terminalin karşısındaki Total i herkes (özellikle taksici dostlar) çok övdü. Ordan almaya devam.
YAnlış anlaşılmak istemem. Sorunum AYGAZ ile değil. Kaldı ki aygaz çıktı çıkalı aygazdan başka hayatta başka lpg kullanmadım. Çokta memnundum. Ancak durum maalesef bu. Total ile Shhel gas ın ii olduğunu sölediler. Bende bugün test ettim ve gördüm. Bilginize...
selam ile.

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sürekli Aygaz kullanıyordum , shell e geçiş yapayım bir süre..

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçin ve farkı görün. sonucu paylaşırsanız sevinirim..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bp ve selgaz alıyorum sadece... bilgilendirme için teşekkurler.

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de lpg regülatörünün üstü sürekli yağlanıyordu.Usta katkılı lpg dendir demişti.Bende Aygazdan başka mecbur kalmadıkça kullanmam.Ama mesajınızdan sonra bir daha düşünmeye karar verdim.Tşk.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer böyle birşey gerçekse ki yaşanmış bir olay var ortada, filte değiştirmeden shellden alırsanız aynı sorun devam eder.

kesnilikle katılıyorum. 40 tl büyük filtre. ancak değiyor. ben yaklaşık 150 km kullandım o halde. Aradaki fark 150 km sonra kendini amörti edecek zaten.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışın katkı ornanını değiştiriyorlar galiba ondanda fark edebilir.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Total sabahları ilk lpg'ye geçişte fark edecekmi acaba, onuda denemek lazım. Total ve shell'dede katkı vardır ama oranı farklı demekki.
Filtre kolay çıkan bir yerdemi, temizleme şansı varmı acaba. Ayda bir temizlenebilse iyi olur.