Enjeksiyonlu araç sahipleri.. AYGAZ a dikkat. !!!

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende bu konuyu okuduktan sorna otogaz servisime sordum. FS otogazdan Faruk Sevgili bey ile konuştum.. kendisi oranin sahibi ve mühendistir. oldukça tecrübelidir..
cavap aşagıda.

ahmet bilirsinki faruk abi lpg işinde sadece izmit değil türkiye çapında güvenilir ve bilgili bir kişidir. mühendis yanının olmasıda bilgisini pekiştirir.
ancak gaz ayarına fabrikaya gittiğimde bana gösterdikleri ve anlattıkları gerçekten sağlam kanıtlardı. aygaz lpg ye katkı diye yağ koymuş yaptığı şey kirlenme değil tıkama. sistemdeki pislikle birleştiğinde tortulaşmaya başlıyor, peşinden gelen yeni gazın yağıda üstüne yapışmaya devam ediyor.

bu olay bir değil iki değil baya bir görülmeye başladı. voltranın bu konuda uyarısı yazın başlarıydı. istanbulda en çok takılı olan sistemlerden biri voltran, onların önce farketmeside sanırım bundan kaynaklanıyor. farketdiysen artık başka markalarda da tıkamalar başladı.
hatta ben 1-2 depo kullandım diye filtreyi sökük kullan dediler, en azından tortuyu atana kadar (UYARI:filtresiz kullanmak enjektörleri tıkamaya yol açabilir).yinede arıza yaşayanlara kulak vermek gerekir bence.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polat abi dogrudur valla. bende deli sogudum aygazdan. bu kadar büyük bir firmanın böyle saçmalık yapası hoş degil. birde neden katkı diye yağ koyarlar ki? madm oyle hiç bisey olmayıp düz lpg olsaydı gene..

Peki abi senin test ettigin bir marka var mı. memnun kaldıgın.. Performans veren ama zarar vermeyen marka??

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
çevremdeki insanlar aygazdan şaşmayın diye birbirlerine tavsiye veriyorlardı :S ilginç demekki isim bazen herşey değil

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
shelle devam:D dahada dönmem biyere kıymetini bilemedim :D

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Ankara da tavsiye edecekleri AYGAZ dışında bir istasyon var mı LPG için... Hala bulamadım :(

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ya 1011 kavsağı yada ilerisindeki siteler shell ikisinin gazıda benzinide iyidir,,,