ESP li araçlar ve Hill Holder hakkında

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Benim anlamadığım ESP donanımı , hill holder ı çalıştıracak donanımla aynı değil mi , hill holder olan araçlarda esp donanımı dışında başka ne takılıyor ekstradan. Benim aracımda ESP var ne yapmam gerekir ki Hill Holder özelliği de ekleyebiliyim bu mümkün mü bunu öğrenmek istiyorum.

Esp beyni hill holder olanlarda kendi kendine fren yapma özelliğine sahip . Üst merkezden bağımsız ön frenlere basınç uygulayabiliyor . Bunuda yaw rate sensöründen gelen boyuna açı değerine bakarak yapıyor. ABS li yada basic ESp li araçlarda yanal kayma sensörlerinde boyuna açı ölçümü olmaz . Astra J de 10 a yakın farklı ESP kontrol ünitesi var . Her donanıma her özelliğine ayrı ayrı yapılmış.

Ben aracıma hill holder yaparken bunları göz önünde bulundurmuştum. Kim yapar bilmem ben kendim yapmıştım ;)

Bir araca sonradan herşey yapılır yeterki bütçe el versin birebir fabrikasyon yapılır hemde

OKAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracıma hill holder yaparken bunları göz önünde bulundurmuştum. Kim yapar bilmem ben kendim yapmıştım ;)

Bir araca sonradan herşey yapılır yeterki bütçe el versin birebir fabrikasyon yapılır hemde

Teknik bilginizi taktir ettim :) Tebrikler