Euro-5 Motorlara Kesinlikle Lpg Taktırmayın.

Secular

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstediğiniz marka sıralı sistem lpg sisteminiz olsun ancak fabrika çıkışlı olmadığı sürece euro-5 motorlu araçlara lpg dönüşümü yapmayın.Çünki piston - silindirler , segmanlar ve sübaplar bu saydıklarımın hepsi en fazla 97 oktan benzinin yanma sıcaklığına göre dizayn edilen motorlardır.Ancak lpg 106 oktan yapıya sahip olduğu için yanma sonucu oluşan sıcaklık 97 oktan benzine göre fazladır.Bu sebepten ötürü 30 bin ile 40 bin km ye kadar sübap erimeleri ve bundan sonrada segman ve yanma hücresinde gerilmeler ve dezenformasyonlar oluşur.

Ancak euro-5 den daha düşük olan euro-4 veya euro-3 gibi motorlarda lpg uyumu daha fazla olup rahatlıkla lpg dönüşümü yapabilirsiniz.

Şu an piyasada turbolu araçlara lpg dönüşümü yapan firmalar sizleri kandırıyor.Çünki euro-5 ve benzeri motorlar akıllı motor olarak geçer ve yanma sonucu oluşan emisyon değerleri düşüktür ve bunuda dijital beyin yani aracın ekosu yapar.

Turbolu araçlara lpg takıyorum diyen sadece ve sadece aracın beynini yazılım olarak aldatır ki bu çok büyük bir tehlikedir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Euro-5 Motorlara Kesinlikle Lpg Taktırmayın.

Faydali paylasim icin  thnxx

Secular

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rica ederim . Piyasada vatandaşı çok açık bir şekilde lpg konusunda kandırıyorlar.Yeni nesil astra tarzı araçların motor revizyonları ortalama 8 ile 10 bin tl arasında olabilir tabi buda motorun ne derece yıpranması ile ilgili birşey.O yüzden 3 kuruş kar ediyim derken 10 lira zarar etmeyin.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Secular link' Alıntı:
rica ederim . Piyasada vatandaşı çok açık bir şekilde lpg konusunda kandırıyorlar.Yeni nesil astra tarzı araçların motor revizyonları ortalama 8 ile 10 bin tl arasında olabilir tabi buda motorun ne derece yıpranması ile ilgili birşey.O yüzden 3 kuruş kar ediyim derken 10 lira zarar etmeyin.
Hersekilde lpg ye karsiyim
Cok zorlarsada
Satip dizel almak daha mantikli

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fabrikasyon olarak üretilen lpgli astra j araçlarınsa motorları tamamen farklı motorlar.Yani motor başka ve ona göre lpg sistemi kurulu.Ben kabullendim benzinli aracımı.Çok acı verirse de Bülent'in dediği gibi satıp dizelini almalı.Ama dikkat edin yine astra diyorum.Allah ayırmasın bizi,sizi,hepimizi... :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Fabrikasyon olarak üretilen lpgli astra j araçlarınsa motorları tamamen farklı motorlar.Yani motor başka ve ona göre lpg sistemi kurulu.Ben kabullendim benzinli aracımı.Çok acı verirse de Bülent'in dediği gibi satıp dizelini almalı.Ama dikkat edin yine astra diyorum.Allah ayırmasın bizi,sizi,hepimizi... :)

Sizin motorlarda sorun olmuyor diyorlardı. Son durum ne şimdi?

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sizin motorlarda sorun olmuyor diyorlardı. Son durum ne şimdi?
Bizim motorlar da euro 5 tipi motor.Turboluyla arasında lpg anlamında önemli bir fark yok.Ben geçenlerde opele bu konuyla ilgili mail atmıştım.15 gün kadar sonra bana telefon açtılar.Opelin an itibariyle lpg dönüşümü için önermediğini söylediler.Yağlamalı sistem falan kullanıyorlar,subap erimesine karşı.Onun da olsa olsa erimeyi öteleyebileceği söyleniyor.

Secular

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fabrika eğer piston ve silindirleri vede sübapların alaşım sıcaklıklarını 106 oktana göre hesaplayıp ona göre dizayn ederse hiçbir sorun olmaz.

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer LPG olmazsa Türkiyede benzinli araçların ikinci eli çok zayıf oluyor örneğin FSİ motorlu araçlar şimdi lanetli gibi kimse yaklaşmıyor ama şu hitler motoru dedikleri vw nin 102 bg. lik motorlu araçları kapış kapış gidiyor bizim araçların sonuda böyle olmasa bari, o yüzden bu sisteme uygun bir lpg üretilmesini bekleyeceğiz artık... Saygılar

Secular

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sisteme uygun lpg ancak fabrikasyon üretimi ile olur.Onun gerisinde ne yaparsan yap sonuç aynı olucaktır.