fan açma sesi ama fan açmıyor?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar. Yeni yeni fark ettim. Çok az bir yol gittiğimde arabanın motor kısmından sanki fan açmış gibi ses geliyor ancak kaputu açtığımda fan açık değil. Anlamadım bu işi. Araç herhangi bir arıza vermiyor. Sizce sebebi ne olabilir? Ses aynı fan açık ses gibi..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sesi bize bir çekip atın üstad kalorifer fanı seside olabilir eğer su aldıysa sizde çalıştırıyorsakız öter fan

• Beğen
Tepkiler: tayfux

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sesi bize bir çekip atın üstad kalorifer fanı seside olabilir eğer su aldıysa sizde çalıştırıyorsakız öter fan
Hocam arabaya indiğimde ses çekeyim anca sesin kameraya çekileceğini sanmıyorum çünkü motor kaputunu açtığımda birşey yok. içeriden oturduğumda fan çalışıyor gibi. Hususi kontrol ettim kalorifer klima kapalı. Önceleri yoktu. son 1 aydır dikkat ettim. Şu var ki arada kesiliyor. Her zaman sürekli değil yani..

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun maalesef güncel. Servis elemanı arkadaş Turbo valfi olabilir dedi ve şu anda arıza vermiyor dedi. Sanki fan çalışıyor defalarca indim baktım fan çalışmıyor ancak içeriden bildiğiniz çalışıyor gibi ses geliyor..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Wastegate mi açık kalıyor acaba ama wg açık kalırsa aracınızın çekişinin düşmesi gerekir. Ses dışında baka sorun var mı? Hangi arıza kodlarını veriyor aracınız

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun maalesef güncel. Servis elemanı arkadaş Turbo valfi olabilir dedi ve şu anda arıza vermiyor dedi. Sanki fan çalışıyor defalarca indim baktım fan çalışmıyor ancak içeriden bildiğiniz çalışıyor gibi ses geliyor..
Peki üstad egr yakın zamanda bakım gördümü

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Wastegate mi açık kalıyor acaba ama wg açık kalırsa aracınızın çekişinin düşmesi gerekir. Ses dışında baka sorun var mı? Hangi arıza kodlarını veriyor aracınız
Hocam arıza kodu hiç yok. Servis aracı kapattığınızda ses devam ediyor mu dedi. Hayır dedim. Büyük ihtimal selenoid valfi olabilir diye düşünüorlar. Basınç valfi. Arıza vermediği sürece sıkıntı yok diyorlar ama canımı sıkıyor işin açıkçası..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam arıza kodu hiç yok. Servis aracı kapattığınızda ses devam ediyor mu dedi. Hayır dedim. Büyük ihtimal selenoid valfi olabilir diye düşünüorlar. Basınç valfi. Arıza vermediği sürece sıkıntı yok diyorlar ama canımı sıkıyor işin açıkçası..
Ortada bir ses varsa ne zaman su koyacağı belli olmaz ve yolda kalabilirsiniz teşhislerinden eminlerse değiştirmenizde fayda var