۩ >> Fan Motoru Ses Yapanlar. ஜ İç Hava Halatı Kırılanlar. BURAYA

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benşm araca soguk ve ılık üflüyor acaba bunu söksssem ne biliyim bir tozunu filan alsam işe yararmı :) saSCMA SORU GİBİ AMA K. BAKMAYIN N

tit_mkgamer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca İl bindiğimde ve Çalştıgında klima bolumunden ses geliyor bu neden olabilir...

ömer88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi benim fan motoru 1. kademede ses yapıyo buna nasıl bi çözüm uygularız

sile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer sirkülasyon motorunın kolu kırılmış boşa dönüyor sürekli..

Bak altaki resimdeki beyaz kısım ile kapak arasında bi parça var o kırılıyor.
Kronik sorun..

Sorun olarak sadece havalandırmayı iç dış olarak değiştremezsin..
İster yaptır ister ses gelmesin diyosan torpidoyu söküp motorun soketini çıkar ses kesilsin.

13760622_j9g.jpg

Benimde o küçük beyaz çark sürekli dönüyor ses yapıyor.o parçanın değişmesi gerekiyor galiba birde fan motorunu sökmek için hangi anahtarı kullanıcaz çok küçük vidaları var ve yeride dar ??

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende söktüm 5.5 lokma ile sokuluyor arkadaşlar sakın sağa sola çekmeyin o parçayı adamlar beya vida atmışlar sağolsunlar :D benımkıde kendı kendıne dönüyor birde benim arabanın motoru buna pek benzemiyor 3 tane vidayı söktüm sağa sola çektim kıpırdamadı bile bende fişini söktüm arabaların dibine fazla yaklaşmayınca sıkıntı yok :D

ekrem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben fan motorunu söktüm sildim süpürdüm. yağlama yapmalı mıyım yapıcaksam tam olarak neresine yağ sürmeliyim. sorunum 1-2 kademlerinde ses yapıyordu.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
cengız abı soktum fanı bırsey gozukmuyor hersey saglam 12 v baglıyorum evde calısmasında surtme sesı yok motorunmu yagmlaması gerek soguk ılk calısmalarda 1,2 kademede ugultu gelıyor?

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

sevgılı arkadaslar temızledım fan motorunu herhangı kırık cıkıga rastlamadım sıvı gresle temızledıkten sonra yagladım yerıne taktım bu sefer dafa cok ılk etapta ses cıktı fan motorunu yerınde esnettım kendıme dogru cektım tık bı ses oldu ses kesıldı soguk ve ılk calısmalarda ses yapıyordu sımdı yapmıyor fan motoru kazanından ses gelıyor 1ve 2 kademede ses gelen ve 15 20 sanıye sonra kesen arkadaslar bosuna sokmeyın pervanenız kırık yok 3ve4 kademede ses yapmıyanlara soyluyorum fan motorunu arka sına kalın sunger koyup sıkıstırın ses kesıcektır veya fan motoru takılıyken kendınıze dogru hafıfce cekın altan az bırsey gelıyor tık ses geldımı bırakın duzelcek