Fan motorunun üstündeki parça hakkında bilgi.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cimg2416y.jpg

resimde belirttim kırmızı çizgiyle daha belli olsun diye,ordaki kapak sanki yukardan düşmüş gibi orda yeri varsa ordan çıkmış gibi,zira elimle dürttüğümde oynuyo,bi bağlantısı yok gibi.
(bu resimde daha belli)
cimg2419.jpg

cimg2421k.jpg

Birde başlık açmıştım ama resim olmadığı için sağlıklı bi cvp vermek mümkün olmadı.
Polen fitresini taktığım yerdeki bu petek nedir?
şehiriçinde bi kaç yere giderken kalorifer en sıcak konumdaydı ama fanı açmadım,kalorifer fanı açmadan da çalışır diye düşündün ama deil galiba :)
orayı ellediğimde sıcaklık yoktu.ama bi fanı öylesine bi çalıştırıp kapattığımda bu kapaklar falan açıkken hemen yanık küf kokusu gibi bişi geldi herzamanki gibi,bu petekler kokuyo galiba :p
nedir bu petekler...

cimg2417.jpg

Polen fitresini soktuğumuz yer(üstteki boru bir önceki resimdekini devamı)
cimg2424.jpg

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bişi yok.
Klasik sorun. kapagı çeviren sirkülasyon motorunu kapga baglyan kol kırılmış.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu sorunun çözümü basit mi yoksa pahalı mı?Ayrıca ben iç sirkülasyon deil,devamlı dışardan temiz hava gelmesini istiyorum,nasıl edicem.
Diğer sorum ise o petekler ne peteği?

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben bu delikli olan plastik parçayı nasıl çıkarabilirim motoru yerinden sökmeden,üstteki 2 vidayı çıakrdım ama bi gıdım oynamadı,daha bişiler tutuyo,içerden hava almasını istemiyom,dışardan alsın istiyorum,orayı streç film ile kapasam üstte süngeri oldğundan hava emişi çok azalıy,illaki onu çıkarmak şart
yardımlarınıza şiddetle ihtiyacım var,cumartesi uzun yola çıkcam,bunu halledebilirsem çok iyiolur.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla biz bi arkadaşla söktük. ama sökene kadarda anamız ağladı yani :D
çıkarmak çok zor.. komple indirdik kalorifer sistemini. o kırılan parça iç dış hava sirküle kapağıdır. söküp yapıştırmak ve telle bağlamak suretiyle tutturduk. ve tekrar monte ettik.
ikinci soruna gelince o ya kalorifer peteği yada klimanın peteği. hava o peteğe çarparak geçiyo.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya o üstteki delikli parça yukarısıyla bütün galiba,bi gıdım oynamıyo :D
Acaba aracın sileceklerini oldğu yerdeli plastik paraçayı çıkararakten mı ulaçcaz orlara,Yav motor kısmı oynak ama üst delikli yer kazık gibi :)
Mokia nın motoru gibi deil,benim switch üstte ve motor kapak farkı var,Siz hangi vidaları söktünüz???
Ben bu önce ilk 2 üsttekini sktüm bişeye benzemedi,sonra bide altaki plastik bağlantıyı sökem dedim ama 4 tane vida daha var,söksemde motor gelcek üst parça gelmicek gibi.Birde switch motor devamlı bir şekilde dönüyor.sirküle diğmesine bastığımda diğer yöne davamlı döniyor.fişini çekem dedim çok sert geldi,yerinden komple çıkcak kırlıcak giib:D

Çok can alıcı bir soru sorcam:pBu içinde kırılıp düşen sünger kapak diyelim artık,o en yukardaki gözüken delikli delikli yeri mi kapatıyo dışardan hava girmesin diye
cimg2415.jpg

Son düzenleme:

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardım.. :confused::confused::confused:

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu switch motorunun kablosunu çıkaramadım,çok sert bunu bi metodu var mı,sanki kopcak yerinden o derece sert:(

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya o üstteki delikli parça yukarısıyla bütün galiba,bi gıdım oynamıyo :D
Acaba aracın sileceklerini oldğu yerdeli plastik paraçayı çıkararakten mı ulaçcaz orlara,Yav motor kısmı oynak ama üst delikli yer kazık gibi :)
Mokia nın motoru gibi deil,benim switch üstte ve motor kapak farkı var,Siz hangi vidaları söktünüz???
Ben bu önce ilk 2 üsttekini sktüm bişeye benzemedi,sonra bide altaki plastik bağlantıyı sökem dedim ama 4 tane vida daha var,söksemde motor gelcek üst parça gelmicek gibi.Birde switch motor devamlı bir şekilde dönüyor.sirküle diğmesine bastığımda diğer yöne davamlı döniyor.fişini çekem dedim çok sert geldi,yerinden komple çıkcak kırlıcak giib:D

Çok can alıcı bir soru sorcam:pBu içinde kırılıp düşen sünger kapak diyelim artık,o en yukardaki gözüken delikli delikli yeri mi kapatıyo dışardan hava girmesin diye
cimg2415.jpg

sileceklerin altındaki plasitk parçayı sökecen.. altında 4 vidası var.. onlarıda alman lazım..
evet o kapak yukarıdaki beyaz pime takılı olmasız lazımdı.. taktığın zaman motor devamlı dönmeyi bırakacaktır. zaten kırılma nedenide o . her çalıştırmada motor güç uyguluyo kapağa. zamanlada plastik özelliğini yiritince tuz olup kırılıyor.