fan sesi

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim sorunumda yeni başladı ama zaman zaman sesi kesiliyor bu fan seviye düğmesini, çalıştırdığımda arkadan bir tiz ses geliyor pervane motorundan nasıl sinir bozucu ses anlatamam servise mi gitmek lazım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sesi braz daha aciklarsan yardimci olabiliriz belki...
ama ihtimal...ihtimal diyorum elektrik harcamalari yüke binince ön kayisin ciyakliyor olabilir...gergiye bakacaksin veya kayis degisecek...sen yinede bir aciklik getir ;)

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer motorunun mil yatakları veya kömürleri böyle tiz bir ses üretebilir..bazende kurumuş bir yaprak pervaneye kadar girmişse ses yapabiliyor..

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sesi braz daha aciklarsan yardimci olabiliriz belki...
ama ihtimal...ihtimal diyorum elektrik harcamalari yüke binince ön kayisin ciyakliyor olabilir...gergiye bakacaksin veya kayis degisecek...sen yinede bir aciklik getir ;)

bu fan üfleme sesinin arkasından pervane sanki gevşemiş gibi bir yere sürtüyor giibi

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
o zaman ses kesinlikle fan motorunun içinde bulunan BURÇ tabir edilen içinde pervanenin rahat dönmesini sağlayan parçanın bollaşmasından,dolayısı ile hafif hafif yalpalamasından ileri gelir.Tamiri basit.İyi bir oto elektrikçi 15-20 dakika söker.Zaten 2 vida bir üst kapak tutuyor.Daha sonra fan motoru elinizde.İçini açıyor ve burcu değiştiriyor yada tekrar radyatörcülerin kullandığı kaynaktan yapıp kapatıyor.20-25 TL ye hallolur.Geçmiş olsun