Far sensörüm çalışmıyor

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Far sensörüm çalışmıyor

ttayan link' Alıntı:
bugun bir kaç tünel olan bir yolda başka bir astrayla denk geldim.tünele girince onun farları yandı çıkınca söndü.ben zaten normal farda gidiyodum değişen birşey olmadı.onunkinde gündüz farı yanarken benim normal far yanmaya devam etti..

Size sorun olduğunu düşündüren kısım galiba kırmızı ile işaretlediğim bölüm.  :)

Eğer aracınızın farlarını kendiniz manuel olarak yaktıysanız far sensörünüz devre dışı kalır.
Far sensörünün ışık şiddetini algılayıp farlarınızı kontrol edebilmesi için mutlaka en sol konumda olan AUTO kısmına ayarlanması gerekir.

Far ayar panelindeki yuvarlak tuşu en sol konumdaki Auto kısmına getirip yeniden deneyin.
Yine aynı şekilde sensörünüzü devreye sokacağına emin olduğunuz tünel vs. alanlarda farlarınız otomatik yanmıyor, aydınlık yerlerde ise sönmüyorsa o zaman sıkıntı var demektir.

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

auto konumunda zaten.araba 40bin oldu.sknti oldugu asikar.ama serviste ilk defa karsilasiyormus bu sorunla.navigasyonla alakasi olabilir dediler.ama sordurdum alakasi yok dediler.garanti bittigi icin askiya aldim suan bu sorunu yapilcak bisey yok

volkitolki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar,
Far sensörü konusunda benimde sıkıntım oluyor ,
Tünele girip çıkarken far sensörünün geç devreye girmesi biraz sıkıntı yaratıyor.
Geçen 15 bin bakımında söyledim servise, yazılımı güncelleyelim dediler. Yaptılar fakat bi değişiklik yok.
Sensör zifiri karanlık olana kadar bekliyor. Bunun bir ayarı yokmu acaba ?
Birde sabah çalıştırıyorum saat 7 suları farlar yanıyor 2 km gidiyorum sönüyor.
Bina gölgesine geliyorum tekrar yanıyor. bi garip durum açıkcası.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkitolki link' Alıntı:
Arkadaşlar,
Tünele girip çıkarken far sensörünün geç devreye girmesi biraz sıkıntı yaratıyor.
Geçen 15 bin bakımında söyledim servise, yazılımı güncelleyelim dediler. Yaptılar fakat bi değişiklik yok.
Ön camdaki sensoru temizleyin belki duzelebilir.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

volkitolki link' Alıntı:
Arkadaşlar,

Benimkide genellikle dengesiz çalışıyor. Hatta bir hafta öncesine kadar bir tünele girersem öğle vakti günlük güneşlik havada dahi olsa farları yakıp bir daha söndürmüyordu. Bu hafta düzeldi gibi. Ama geçmiştede temmuz güneşinde sırf 20 katlı apartman gölgesinde duruyor diye farları yaktığını bilirim. (:)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk aldığımda tünelde direk yanıyordu artık biraz gidince algılıyor. Farlarıda çok kararmasa bile yakıyor garip çözemedim mantığını.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eskiden sensörmü varmış alın manuel e gitsin.. :D

Ben bazen nostalji olsun diye sileceği bile sensöre almıyorum basıyorum kolu aşağıya göremeyince bir daha basıyorum :D

Geçmiş olsun..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Eskiden sensörmü varmış alın manuel e gitsin.. :D

Ben bazen nostalji olsun diye sileceği bile sensöre almıyorum basıyorum kolu aşağıya göremeyince bir daha basıyorum :D

Geçmiş olsun..

Eskiden ABS mi varmış diyorum, vuruyorum milletin arabasına yağmurda. (Nostaljinin bu kadarı)  ((:)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimki saatlere gore ayar cekiyor sabah 9 a kadar gunluk guneslik olsa bile yakiyor bazen aksam 6-7 gibide yakabiliyor ama sorunu yok tunel vs durumlarinda aninda yakip sonduruyor.

volkitolki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Benimkide genellikle dengesiz çalışıyor. Hatta bir hafta öncesine kadar bir tünele girersem öğle vakti günlük güneşlik havada dahi olsa farları yakıp bir daha söndürmüyordu. Bu hafta düzeldi gibi. Ama geçmiştede temmuz güneşinde sırf 20 katlı apartman gölgesinde duruyor diye farları yaktığını bilirim. (:)
Evet bahsettiğim sıkıntı..
Yani bu tür sıkıntıları artık aşması lazım opelin.
Aynı tünele bir başka full donanım bir aracı takip ederek girdim, adamın aracı tünelin girişinden 20 m ya gitti gitmedi şak diye yaktı bende önde adamı dikizden seyrediyorum baktım bizim çavuş tünelin yarısında daha yeni yakıyor. Yuhh dedim yaa :)