Farklı Bir Portbagaj :)

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: Farklı Bir Portbagaj :)

HasanM' Alıntı:
erhan.yilmaz.520' Alıntı:
teklifiniz için çok teşekkürler ben ne yazıkki Adana dayım.

buradaki servisle 685 e anlaştım.
yalnız eski bar ları firma geri almıyor . mecburen Tüketici hakem heyetine dava açıcam. 3 ay sonra parasını alıcam.

Ama orijinal alıcam . 85 üstünde çok ses yapıyor. bide çıkar ta çıkar tak arabadaki bar yuvalarına zarar veriyor.  vida ile sıktığım için.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Umarım en kısa sürede sorunu çözersiniz. Arabanın üzerinde bagaj varken ben 1500 km felan yol yaptım. Bagaj varken 140-150 km hızlara çıktım ve o kadar da rahatsız edici bir ses duymadım. Bagaj yokken sadece ayaklar varken tekirdağa gittim 90-100 giderken bir uğultu vardı. Sonuçta arabanın üstüne ekstra bir parça takılıyor ve bunun rüzgar direnci olacak bu da ses yapacaktır. Arabanın standardında bile rüzgar sesi var zaten, müziği biraz açıyoruz gidiyoruz. :)

Bonexxx' Alıntı:
Opel almamaızını tavsiye ederim, opel zaten thule marka bar ve port bagaj ürünleri satıyor ve piyasadan daha pahalıya. Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi İsveç markası olan Thule markanın "wingbar" modelini araştırın. Bu modelin özelliği rüzgardan oluşan sesi minimumda tutmak. Tabi yinede siz bilirsiniz.

evet arkadaşlar sabahleyin çıkardığım bar ları tekrar taktım. bu sefer plastik sıkma pabuçlarını karşıya verdim. üstünde port bağaj yokken titreme gitti. sadece ufak 100km de rüzgar sesi geliyor. ama rahatsız etmiyor. diğer pozisyonda ise titreme ve uğultu oluyordu.

ardından port bağaj gelmişti bugün gittim aldım ve montajını yaptım. 110 km ye kadar çıktım. ses gelmiyordu. Yani bir sıkıntı yok.

bu arada İstanbulda balkanotomotiv den fiyat istemiştim orijinali için 610 TL dediler.

Şimdi arkadaşlar sizce ne yapayım. ürünü geri verip ( bu sancılı bir süreç 3 sürecek tüketici hakem hepiniz cevabı)
orijinalini mi alayım.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Cvp: RE: Cvp: Farklı Bir Portbagaj :)

erhan.yilmaz.520' Alıntı:
HasanM' Alıntı:
Umarım en kısa sürede sorunu çözersiniz. Arabanın üzerinde bagaj varken ben 1500 km felan yol yaptım. Bagaj varken 140-150 km hızlara çıktım ve o kadar da rahatsız edici bir ses duymadım. Bagaj yokken sadece ayaklar varken tekirdağa gittim 90-100 giderken bir uğultu vardı. Sonuçta arabanın üstüne ekstra bir parça takılıyor ve bunun rüzgar direnci olacak bu da ses yapacaktır. Arabanın standardında bile rüzgar sesi var zaten, müziği biraz açıyoruz gidiyoruz. :)

Bonexxx' Alıntı:
Opel almamaızını tavsiye ederim, opel zaten thule marka bar ve port bagaj ürünleri satıyor ve piyasadan daha pahalıya. Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi İsveç markası olan Thule markanın "wingbar" modelini araştırın. Bu modelin özelliği rüzgardan oluşan sesi minimumda tutmak. Tabi yinede siz bilirsiniz.

evet arkadaşlar sabahleyin çıkardığım bar ları tekrar taktım. bu sefer plastik sıkma pabuçlarını karşıya verdim. üstünde port bağaj yokken titreme gitti. sadece ufak 100km de rüzgar sesi geliyor. ama rahatsız etmiyor. diğer pozisyonda ise titreme ve uğultu oluyordu.

ardından port bağaj gelmişti bugün gittim aldım ve montajını yaptım. 110 km ye kadar çıktım. ses gelmiyordu. Yani bir sıkıntı yok.

bu arada İstanbulda balkanotomotiv den fiyat istemiştim orijinali için 610 TL dediler.

Şimdi arkadaşlar sizce ne yapayım. ürünü geri verip ( bu sancılı bir süreç 3 sürecek tüketici hakem hepiniz cevabı)
orijinalini mi alayım.

Sizin adınıza sevindim. Dediğim gibi rüzgar sesi arabanın kendisinde var zaten. :) Ben sizin yerinizde olsam hiç uğraşmam. Zira o süreçte sıkıntı stress de olacak. Ses de rahatsız etmeyecek boyuttaysa kullanılabilir.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bonexxx' Alıntı:

Thule wingbar ın bizim araç için uygun olduğundan emin misiniz?
Ayrıca bu wingbar ayaklarıyla birlikte 900₺ ye çıkıyor ki arabada yatay bar varsa ona monte oluyor. (Bizim araç için ayakları var mı bilmiyorum göremedim)
Diğer belirttiğiniz opelin thule yi pahalıya sattığı konusuna. Daha 2 hafta önce thule bisiklet taşıyıcı almış birisi olarak yazıyorum.
Thule proride 591 modeli serviste 408₺ Dışarıda ben en uygun 529₺ fiyat alabildim.

Bu mesaj iPhone 'dan fırlatıldı.[emoji12]

Bonexxx' Alıntı:

Thule wingbar ın bizim araç için uygun olduğundan emin misiniz?
Ayrıca bu wingbar ayaklarıyla birlikte 900₺ ye çıkıyor ki arabada yatay bar varsa ona monte oluyor. (Bizim araç için ayakları var mı bilmiyorum göremedim)
Diğer belirttiğiniz opelin thule yi pahalıya sattığı konusuna. Daha 2 hafta önce thule bisiklet taşıyıcı almış birisi olarak yazıyorum.
Thule proride 591 modeli serviste 408₺ Dışarıda ben en uygun 529₺ fiyat alabildim.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Farklı Bir Portbagaj :)

Şahsen servis fiyatını sormadım ama piyasadan ucuz olacağına hiç ihtimal vermiyorum açıkcası. Siz öyle diyorsanız aklıma şu geliyor ya sipariş ettiler ellerinde kaldı yada yanlış fiyat söylediler:) Şaka bir yana Servis eğer aksesuar parçası stoklarındaysa bazen uygun olabiliyor, ama siparpiş verdiklerinde hiç uygun fiyat verdiklerini görmedim. Tabii her halükarda fiyat sormak lazım.

Thulenin sitesinde araç marka modelini belirtiyorsunuz uygun kiti belirtiyor.
https://www.thule.com/en/tr/buyers-guide?c=roof+racks&q=wEQsx5u3t

Kendi aracım için: Thule WingBar Edge 9594, Kit 3090 ve Thule WingBar 961B, Thule Rapid System 753, Kit 3090 modelleri uygun gözüküyor.

Sahibinden de şu ilanları görmüştüm:
https://www.sahibinden.com/ilan/yed...ima-sistemleri-montaj-noktali-320489803/detay

Bir ilan daha vardı onada dün bakmıştım satılmış malesef: https://www.sahibinden.com/ilan/yed...-753-ayak-ve-3061-kit-335374444/silinmis-ilan 400 veya 450TL idi sanırım.

Bu arada ben sadece internetten yaptığım araştırmaları belirtiyorum, henüz satıcılarlar görüşmedim. Şimdilik almayı düşünmüyorum o yüzden ihtiyacı olan arkadaşlar ilandan faydalanabilir.

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: Farklı Bir Portbagaj :)

Bonexxx' Alıntı:
Şahsen servis fiyatını sormadım ama piyasadan ucuz olacağına hiç ihtimal vermiyorum açıkcası. Siz öyle diyorsanız aklıma şu geliyor ya sipariş ettiler ellerinde kaldı yada yanlış fiyat söylediler:) Şaka bir yana Servis eğer aksesuar parçası stoklarındaysa bazen uygun olabiliyor, ama siparpiş verdiklerinde hiç uygun fiyat verdiklerini görmedim. Tabii her halükarda fiyat sormak lazım.

Kendi aracım için: Thule WingBar Edge 9594, Kit 3090 ve Thule WingBar 961B, Thule Rapid System 753, Kit 3090 modelleri uygun gözüküyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/yed...ima-sistemleri-montaj-noktali-320489803/detay

Bir ilan daha vardı onada dün bakmıştım satılmış malesef: https://www.sahibinden.com/ilan/yed...-753-ayak-ve-3061-kit-335374444/silinmis-ilan 400 veya 450TL idi sanırım.

Bu arada ben sadece internetten yaptığım araştırmaları belirtiyorum, henüz satıcılarlar görüşmedim. Şimdilik almayı düşünmüyorum o yüzden ihtiyacı olan arkadaşlar ilandan faydalanabilir.
emeğiniz için teşekkürler.

Bende balkanotomotiv den orijinali için 610 TL ye fiyat almıştım. servis 685 TL demişti pazarlık sonrası.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bonexxx' Alıntı:

Yok yok gerçek fiyatlar bunlar[emoji4] İzmir'de hiçbir serviste ürün yoktu ne bar alırken ne de bisiklet taşıyıcı alırken .
Ama istiyorsun getiriyorlar ve katalog fiyatlarından daha uyguna alınabiliyor.
Bahsettiğiniz ilk ilanda orijinal bar resimleri mevcut ama thule demiş gerçek resimler değil anladığım kadarıyla. Zira bunlar benimkilerle aynı ve OPEL logosu var üzerinde thule asla amblemsiniz yapmaz servise verdiklerinin dışında. Ayrıca serviste 685 ₺ olan bir ürün için 620₺ ikinci el fiyat istemiş ki zaten 620 ye sıfır satan yerler var.
Siz mesaj yazdıktan sonra gerçekten bu kadar uygun olabilir mi diye aradım thule tr yi. Wingbar 9594 ve 3090 kit için 360 Euro fiyat verdiler.
751 modeli ve kit içinde 300 Euro fiyat aldım.
Bu koşullarda servisin fiyatı gayet uygun oluyor ve orijinal bir sisteme sahip oluyorsunuz. Ayrıca yanılmıyorsam taşıma kapasitesi 100kg servis ürününün. Thule daha az.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Taşıma barına 685tl fiyat veriyorlar, arka cam perdeye ve 2 yan arka cam perdelere toplamda 600 küsür civarında fiyat verdiler. Gerçekten enteresan.

Opel aksesuarları sayfasında Port bagajlar thule gözüküyor sitede ben barlarda thuledir diye düşündüm ama belkide thule değildir ve fiyat olarak 738TL yazmışlar. Sizin dediğiniz gibi fiyat 600TL civarlarına alınabiliyorsa orjinali almak daha mantıklı katılıyorum size.

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firma hakkında tüketici hakları mahkemesine başvurucam. bu kadar uğraşmamın sebebi ise firmanın müşteri ilişkileri sıfır olması. cevaplar bunlar

git ver.
sen biliyosun ya haklarını
gönder bi bakalım kullanıldı parası keseriz.
biz sana ürünü internetten satmadık.
vsssss böle komik işler işte.

sıf bu yüzden ürünü geri iade edicem.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanma ücreti keseceklermiş o ne demekmiş acaba. Cüzi bir para ise kabul edilebilir ki barları 110₺ daha uygun fiyata alabiliyorsunuz.
Tabiki tercih sizin.

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ylc' Alıntı:
Kullanma ücreti keseceklermiş o ne demekmiş acaba. Cüzi bir para ise kabul edilebilir ki barları 110₺ daha uygun fiyata alabiliyorsunuz.
Tabiki tercih sizin.

onunda sordum uğramamak için. cevap ise şu şekilde

sen gönder faturası ile biz bakalım sana söleriz.

zaten bu yüzden kararım kesin oldu.