Focus 1.8 TDCI için yardım

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim 1. katta oturan bir komşumuz son kasa değilde bi önceki kasanın 1.8 dizel ini almıştı şirketlerine bundan 4 sene filan önce sıfır aldılar arabanın 2 kere turbosu patladı ellerinde 2 yada 3 kere motor patladı ellerinde tabi hepsi garantiden değişti ama işi aksatmasından dolayı mecburi bi şekilde satmak zorunda kaldılar arabayı yazdıklarım şaka gibi gelebilir ama ben onun söylediklerini söylüyorum şekil olarak hoş araç ama 1.8 dizel motorlarında o kasanın bir problem varmış sonradan ford olayı çözdü mü bilemem de iyice araştır bence dizel arabanın bakımı zor ve pahalı

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim 1. katta oturan bir komşumuz son kasa değilde bi önceki kasanın 1.8 dizel ini almıştı şirketlerine bundan 4 sene filan önce sıfır aldılar arabanın 2 kere turbosu patladı ellerinde 2 yada 3 kere motor patladı ellerinde tabi hepsi garantiden değişti ama işi aksatmasından dolayı mecburi bi şekilde satmak zorunda kaldılar arabayı yazdıklarım şaka gibi gelebilir ama ben onun söylediklerini söylüyorum şekil olarak hoş araç ama 1.8 dizel motorlarında o kasanın bir problem varmış sonradan ford olayı çözdü mü bilemem de iyice araştır bence dizel arabanın bakımı zor ve pahalı

işte korktuğum yorum bunu çok sayıda kişiden duydum ve turbo artık garanti kapsamında da değil bir patlarsa benim bütçeyi de kendi ile birlikte havaya uçurur :)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dikkat etmek lazım valla dizel araba buu

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ford alana kadar git kendini kizilirmaga at yada bildigin bir yerde göl falan varsa oda olur

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ford alana kadar git kendini kizilirmaga at yada bildigin bir yerde göl falan varsa oda olur

bence çok yanlı bir yorum olmuş Ankara'da taksilerin birçoğu focus oldu görenler bilir öyle dayanıksız ve parçası pahalı bir araç olsa en başta taksiciler kullanmaz. Ford'a haksızlık ediyorsun bence Almansa saygı duymak lazım. Hadi amerikan japon olsa neyse..

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ford kötü değil güzel araba ama servisleri filan garip ford arabaların çıkarttığı arızalar bi garip insan öyle basit bi arızayı fabrikanın göz ardı ettiğini görünce daha önemli çıkabilecek arızalardan süpheleniyor yani ayrıca bu arada Ford amerikan malı değil mi

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
kardesim sen fordu ve opeli alman mi saniyorsun yoksa:eek: ikiside amerikan
ve 6 sene mondeo kullanmis biri olarak bir daha ford almam alacak olanlarida uyaririm gercektende cok arizasi cikiyor ve ummadigin yerlerden tamirciyle cok yakin arkadas olduk mondeo nun sayesinde masrafi cok ve parcalari pahali almanya icin söylüyorum selamlar

mbaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babam da 2001 model focus 1.6 var, üçüncü keredir servise gidecek ön fren disklerinden dolayı. Takıyorlar yeni diski, bir iki gün sonra frene basıldığında uğuldamaya başlıyor. Yeni diske torna teklif eden de ford servisi:eek: . Az biraz sorunlu bir marka diye düşünüyorum.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,8 tdci bilemem ama focus kalitesi ile olmasa da performansı yol tutuşu ile örnek gösterilecek bir araçtır.şu da war arkadaş 99mode focus ghia ile kawşakta kaza yaptı kartalda hızı 40km fln mış aracın önü katlandı we ön taraf yürüyen aksamına kadar hasar aldığından araçperte çıktı.siemens şirketleri focus2 tercih ediyor.e-5te çalışanlardan biri ters dönmüş araçla burnu bile kanamadan çıktılar.sesi biraz yüksek olabilir ama test ettim diosun bunların da farkına warmışsındır.focus amerikan tarzı ile üretildiğinden almanlardan biraz daha farklıdır kalite anlayışı olarak....

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fordun Sloganını kullananlar bir süre sonra genellikle şöyle değiştiriyor :
"Alırsın Ford Olursun Mort"
1.8 lt dizel o zamanlar için iyi değerlere sahipti ancak şimdilerde bu performası 1.5 motorlar ile yakaldılar, buna ek olarak Ford'un dizellerinde tasarım kusurları vardı, sıcak havalarda motor şişip çuvallıyordu. Bir süre soğumasını beklemek gerekiyordu. Bir diğer sorun 1.8 dizel motorun ağırlığı galiba benzinli motorlarından daha yüksekti bu nedenle focusta ağırlık merkezi yer değiştirdiğinden o meşhur yol tutuşunda zafiyet bulunuyordu
Eski kasa mondeoyu ben de biliyorum yakın arkadaşım o kadar sık tamircilerde süründü ki artık tamircilerle dost olmuştu, iş yerine çay içmeye filan geliyorlardı.