Focus 1.8 TDCI için yardım

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
dogru vallaha

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babam da 2001 model focus 1.6 var, üçüncü keredir servise gidecek ön fren disklerinden dolayı. Takıyorlar yeni diski, bir iki gün sonra frene basıldığında uğuldamaya başlıyor. Yeni diske torna teklif eden de ford servisi:eek: . Az biraz sorunlu bir marka diye düşünüyorum.

önce buna cevap veriyim; servis doğrusunu yapıyomuş. diskler sıfır da olsa balans tan ötürü ses yapar, çekme yapar, vs. sıfır kampana ve diskler artık fabrikalarda pek de iyi olmayan torna tezgahlarında yapılığ satışa sunuluyor. hava kanallı disklerde de balansı önlemek çok zor iş. herkes onun tornasını yapamaz ve diskin poryası bağlı iken torna edilmesi lazım. yani yeni disklerde de balans var artık, türkiye de olmayanı üretilmiyor. avrupa da geliyo da demeyin, servislerde en ucuz teklifi veren firmanın ürünleri kullanılıyo genelde, tabi böyle yapmayanlarda var;)

dizel focus a hiç binmedim ama bende hiç iyi şeyler duymadım. piyasa da çok da bulunan bi araç değil ve bence 1,6 nın üzerinde bi araç almanı pek tavsiye etmem vegi açısından.(ne kadar fark var bilmiyorum) ama şunu da söylemeliyim, ford un pejo ile ortak ürettiği, 206 ve fiesta da kullanılan motorlar 5 kuruş etmez, belli bir kilometreden sonra yağ kaçırıyor hepsi;) focus un iyi ivmelenmesinin sebebi de tork dur. ama bellli bir yerden sonra da azalır haliyle. ford ların uzun şanzıman kullandığının en büyük göstergesi 5 viteslerde ivmelenmenin azalmasıdır. ben olsam piyasada daha çok bulunan bi araba alır ona binerdim, hatta hiç kredi falan çekmezdim.:hıh:

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık vazgeçtim almayacağım yerden yere vurdunuz focusu yani. Astralara bakıyorum hepsinin korna düğmeleri patlamış çok kötü görünüyor, benim için direksiyonda olmazsa olmaz bir parça o yüzden astrayı da çıkardım gözden. Çok kararsız kaldım, leon az yaksa gidip alacam ama 11 litre falan çok fazla, belki gaza gelip A3 alırım :)

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık vazgeçtim almayacağım yerden yere vurdunuz focusu yani. Astralara bakıyorum hepsinin korna düğmeleri patlamış çok kötü görünüyor, benim için direksiyonda olmazsa olmaz bir parça o yüzden astrayı da çıkardım gözden. Çok kararsız kaldım, leon az yaksa gidip alacam ama 11 litre falan çok fazla, belki gaza gelip A3 alırım :)

99 model a3 1,8 yol bilgisayarında iki gün önce 10,2lt yazıodu ortalama yaklaşık 1aylık ortalama sanrm.3witeste orta dewirde dip gaz yapınca 30lt oluo anlık tüketim.125hp yetio ayrıca.leon yerine düşünebilirsin 2000-2001model a3.aklında warsa tabe.ama sağ yan ayna biraz küçük kalıyor...

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A3 az mı yakıyor? aynı tas aynı hamam, bir motor bir düzine değişik ad altında aynı araç, leon, toledo, altea, ibiza, golf, bora, jetta, beetle, passat, a3, a4, octavia yuh yani vw utanmasa porsche carreraya da o motoru takar ekonomik diye dolaştırır.

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans istiyosan bence yakıtı ikinci plana atmak gerekir , ekonomi istiyosan performansı bi kenara bırakıp dizel araçlara bakman lazım malum devir ekonomi devri , ama sen her ikisinide birden istiyosan ozaman diğer iki şıkkı geride bırakıp paraya kıyıp alfa romeo 159 1.9 JTD 150 hp :)

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ford ile opelin tek farkı markası al birini vur ötekine PASSAT(1.8 Tveya dizel) VEYA merco 1992-1994 model E200 dizel 2.000 al hatta otomotik vitesi al merco da keyfine bak boşver focusu;2 kardeş focus alıyor biri basıyor gaza gidiyor digerinde tosbag gibi tık yok.Neden şoför kalitesi degil PİSTON kollarından biri 2-3 milim kadar kısa,gene başka bir sıfır ford şanzumandan yag kaçırır.işte kalite işte ford...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
unutmayın her araçta sorun olur.kalkenin 97model mercosu klima arızası çıkarmıştı bikaç ay önce mercodur bişi olmaz dememek lazım.araçtır bu her parçanın kullanımına göre bir ömrü wardır...

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
unutmayın her araçta sorun olur.kalkenin 97model mercosu klima arızası çıkarmıştı bikaç ay önce mercodur bişi olmaz dememek lazım.araçtır bu her parçanın kullanımına göre bir ömrü wardır...
istisnalar kaideyi bozmaz en azından bu ikisi kadar sorun olmuyor.Opel sayesinde 2 nci bir meslek sahibi olduk.Oto tamir ve bakım konusunda bundan dolayı tşk. ederim opel'e....

Son düzenleme: