Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

yaramaz06 link' Alıntı:
yok abi bugun ısten geldık ten sonra olduu gecen sesnle bulusmaya gelıcegım zamanda oldu bu arada halıl abı plakalık aldım oda sıgmadı bende on plakayı tasladım bı yarım santım oyle sade plakayı vıdaladım gıttı ,arkadakı yazılarıda söktüm
plakalık da az bişey büyük geliyor onu da kesecen unuttum ben söylemeyi.

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

plakalık paslanmaz oldugundan  dedım taslasam kararır bırde kıvrım yerlerı vardı onunla ugrasmadım  plaka daha kolay geldı vidala gıtsın hesabı

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

yaramaz06 link' Alıntı:
arkadaslar benım aractada gerı gelırken ozellıkle tak dıye bır ses gelıyor ınıyor bakıyorum bırsey yok basınıza bule bırsey geldımı hıc
Abi bunu ilk senden duydum??

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

salihcim bana paronayakmışım  gıbı davranmayın lutfen bende bu form un bı uyesıyım benımde aracımın bır yerlerınden ses gelmesı hakkı  ;D saka bır yana vallahı bugun 2. kez oldu hatta bızım pederde vardı yanımda oda sasırdı bakalım zaten bır sorun varsa cıkar kokusu

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
:) ben bazı seslerin hava sıcaklığı ilede ilgili olduğunu düşünüyorum hava ısınınca parçalar genleşiyor ve daha sıkı oluyor ondan olabilir mi acaba?

evet bunu daha önce paylaşmıştım. ama havalar tekrar soğuduğunda korkarım şimdi duyulanlardan daha fazla ses duyacağız

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
[quote author=Gökhan_55 link=topic=1072.msg22449#msg22449 date=1301912492]
:) ben bazı seslerin hava sıcaklığı ilede ilgili olduğunu düşünüyorum hava ısınınca parçalar genleşiyor ve daha sıkı oluyor ondan olabilir mi acaba?

evet bunu daha önce paylaşmıştım. ama havalar tekrar soğuduğunda korkarım şimdi duyulanlardan daha fazla ses duyacağız
[/quote]

kesinlikle artacak.. neden mi _?  araç içindeki plastik aksamın çoğu kalitesiz sert plastik soğukta daralma ve büzüşme yapıp iyice sertleşiyor ve ses yapıyor havalar ısınınca aynı sert plastik genleşecek fakat bu gnleşmeden sonraki soğumada gözle görülemeyen deformasyon olacağı için plastik iyice özelliğini yitirecek ve ses muhtemelen artarak ve şekil değiştirerek çıkacak.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Firmalar üretim öncesi kabin içerisindeki malzemelerin genleşme derecelerini, kimyasal maddelere karşı darbelere karşı dayanıklılığını vs vs hesaplarlar. Kimi firmalar bu konuda daha iyidir kimi maliyet açısından çok titiz davranmazlar.

Takip ettiğim kadarıyla son yıllarda üretilen Opel modelleri uzun dönem testleri sonunda malzemelerin yıpranma payı açısından oldukca yüksek notlar alıyorlar ancak illa ki sıcak ve soğuk ısı farkları arasında C sınıfı bir araçta az da olsa çıtırtılar oluşabilecektir, ayrıca Akın kardeşimin "araç içinde çoğu kalitesiz sert plastik" tabirine katılmıyorum; hemen her sınıf araçta sert plastik vardır, Astra da daha gözönünde kullanılan sert plastiklerse kesinlikle kalitesiz değiller, zaten yerli-yabancı testlerde de "kullanılan sert plastikler aracın yüksek kalite seviyesini düşürmüyor" benzeri ifadelere rastlamak mümkün.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün ufak bir boya rötüşu için servisteydim, ordayken aklıma kaliper sesi geldi.

GM den gelecek açıklamaya göre garantiden parça değişimi olacağını yinelediler bende o zamana kadar geçici çözüm için yağlama istedim, kaliperlere ücretsiz yağlama yaptılar ama sonuç pek de etkisi olmadı açıkcası..

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inşallah halledilir bu kaliper sorunu...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim hala umudum var  :)