frene basınca araç neden titrer?vectra b

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadişlar ortalama 100 km hızla giderken ışıklarda dumamız gerektiginde frene basıyorum mesela arabada bi titreme olyo hız 50 nin altına düşene kadar sürüyo titreme.nedendir acep bilen varmı?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diskler yamulmuş yada balata da problem war

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diskler yamulmuş evet.

:good:

bi de konu açılmışken sorayım disk hangi sebeplerden dolayı yamulur? bi defa çok küçükken bizim arabayla bayağı bi rampa inmiştik virajlı bi yolda. inince babam disklere baktı çok sıcaktı bende gittim su döktüm biraz. cosss die ses çıkmıştı:):) çok fena kızmıştı. bu gibi şeyler mi diskin yamulma sebebi???

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gibi şeyler, ani sıcaklık değişimleri. gerekenden fazla süre frene basma (yokuş inerken vitesi kullanmamak) bile mahveder

:good:

bi de konu açılmışken sorayım disk hangi sebeplerden dolayı yamulur? bi defa çok küçükken bizim arabayla bayağı bi rampa inmiştik virajlı bi yolda. inince babam disklere baktı çok sıcaktı bende gittim su döktüm biraz. cosss die ses çıkmıştı:):) çok fena kızmıştı. bu gibi şeyler mi diskin yamulma sebebi???

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet az önce servisten getirdi babam arabayı (zaten kendiside diskler gidik diyodu)orda da onaylatmış.yani bizim arabnın ön diskleri geğişmek istiyomuş balata+disk takımı 330 lira demişler. sebep olarakta su birikintilerine dalmak bu diskleri öldürür demiş adam aynen dediginiz gibi yani.