frene basınca kapı kilitlenmesi

isoloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene basınca kapıların kitlenme özelliğ alarmla ilgili.Bende de aynı özellik çalışıyordu.Bir ara seninki gibi çalışmamaya başladı.Alarmı taktırdığım yere götürdüm.Anlamadım ama alarmın kuutusunu açıp bi ayar yaptı.Şimdi tekrar devreye girdi.Direk sen oraya baktır bence.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bencede alarmın bi özelliği idi sanırım o. kullanma klavuzu yok ama frene basıp kumandadan kilitleme olayını bir deneyeyim akşam muhtemelen öyle bişeydir çünkü hiç birşey yaptırmadım arabaya olmazsa hafta sonu oto elektrikçiye göstereyim geçen hafta bi serviste sordum dört camda otomatik olsa idi kumanda dan kaldırabilirdik ama arka iki cam manuel olunca olmuyor dedi ondan sordum. o cam kaldırma modülünü de ayrıca araştırayım. tşk ederim.

frene basınca yada ilk çalışmadan 30 sn sonra kapıların kilitlenmesi alarmın özelliği; bu özellik ya beyin üzerinden jumper ile ya da kontak açıkken kumanda üzerindeki tuşlar ve alarma ait valet butonu aracılığıyla ayarlanıyor; akü sökülmesi ya da sigorta atması gibi bir nedenle alarm resetlenmiş ve bu özellik kaybolmuş olabilir; ya da fren müşiri veya kontak ile alarm beyni arasındaki bağlantıda bir sorun vardır; camları çektirmek için cam kaldırma modülü takılabilir; bazı araçlarda cam düğmesine basılı tutmadan tek sefer dokunmayla camlar kapatılabiliyor ve anahtar kapıya takılıp kilitleme konumunda 5-6 sn anahtar bekletilince camlar kapanır ; bu özelliğe sahip araçlarda alarm takıldığında merkezi kilit tetikleme süresi jumper vasıtasıyla ya da zamanlayıcı röle ve ek bir röle vasıtasıyla uzatılabilir ve bu dururmda camlar kumandadan kapılar kilitlendiğinde kapanır....

predator001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön ve arka camlar için 2 modül oldugunu biliyorum peki sanruf içinde ayrı bi modül gereklimi acaba?

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene basınca kapıların kitlenme özelliğ alarmla ilgili.Bende de aynı özellik çalışıyordu.Bir ara seninki gibi çalışmamaya başladı.Alarmı taktırdığım yere götürdüm.Anlamadım ama alarmın kuutusunu açıp bi ayar yaptı.Şimdi tekrar devreye girdi.Direk sen oraya baktır bence.

Alında frene basınca kapıların kilitlenmesi özelleğini alarmdan devre dışı bırakın!!! Nedenmi? merkezi kilit motorunu ikidebir kilitle aç kilitle aç... bozar.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alında frene basınca kapıların kilitlenmesi özelleğini alarmdan devre dışı bırakın!!! Nedenmi? merkezi kilit motorunu ikidebir kilitle aç kilitle aç... bozar.

alakası yok bende kullanıyorum o özelliği her frende kitlemeye çalışması gibi bir durum yok.sistem alarm kutusundaki bir kablonun fren lambasının artı ucuna bağlanınca çalışıyor.kontak açıldıktan sonra yada araç çalışırken kapılar açılıp kapandıktan 15 yada kaç saniye ise tek sefer kilitleme yapıyor.alarm takıldığınıda bağlamamışlar kendim bağladığım için özellikle kontrol ettim.

konuya dönersek fren lambasının artı kablosundan bir ek yapmaları lazım çalışması için o kabloyu bulup kontrol edin.başka bir ihtimal alarm merkezindeki kablo herhangi bir temas ile kopmuştur oraya bakın.yada kutuda o tetiklemeyi yapan kısımda bi arıza vardır. son olarak fren müşürü bozuk olabilir:D kendiniz yapamazsanız bir elektrikçi kolayca yapabilir.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AS

97 astra f gls de daha önce çalıştırdıkdan sonra ilk frene basışta kapılar kilitleniyordu. ama ne olduysa artık kilitlenmiyor. tekrar nasıl düzeltilebilir? birde alarmdan kapıları kilitlediğimde camların kalkması mümkün mü? anlayan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum
arkadaşım kapı kiilitlenme olayını bende ilk senden duydum ama camların kalkması için araşta takıl olan alarımın desteklemesi lazım birde her araça olmaz bu cam krıkosuylan alakalı bir şey sağlam bir alarım işiylen uraşan tanıdığın varsa söktür panzolotu baksınlar :