FULL benzin İstasyonlarında Büyük İndirimmmmm

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: FULL benzin İstasyonlarında Büyük İndirimmmmm

Dışardayken arabaya yakıt aldım Shell den, dizelin litresi 4.04. Eve geldim bir arkadaşım aradı, gel yakıt alalım senin araba dedi, full de 3.54 müş dizelin litresi. Yuh dedim aradaki farka bak. Gidip almak isteyenler için Beykent Perlavista karşısı Full istasyonu. Bir de yakıt alırsan arabayı yıkıyorlarmış. Tercih sizin.Ben mi kazık yedim yoksa arkadaşım mı kazık yiyor anlamadım.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vallahi dostum bende perlavistanın karşısında oturuyorum ve fullden alıyorum mazotu ama içimden bir his diyorki, bu mazot ileride başına çok iş açacak bakalım hayırlısı.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Reklamlarında kar payı yok tarzında bir şeyler söylüyorlar.

Aşağı yukarı istasyonların kar payı 50 kuruş olduğuna göre, çokta garip meblağlar değil.

ama ben yinede güvenemiyorum.  ::)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kar payı yokta bunlar hayır kuruluşumu mert? bile bile lades yapıyorz bakalım işte.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
kar payı yokta bunlar hayır kuruluşumu mert? bile bile lades yapıyorz bakalım işte.

Valla bende anlayamadım abi, açılışa özel açılışa özel diye tutturmuş gidiyorlar.

Bir türlü tam açamadılar.  :)

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normalde şöyle bir işleyiş vardır. Dağıtım şirketleri (mesela Opet, BP vs.), benzini benzin istasyonlarına (Mesela Erdöl petrol, Bayram petrol vs.) satar. Her dağıtım şirketinin satış rakamı her ilde bellidir ama bu rakama istasyon sahibinin litre başına kazancı da dahildir. Yani benzinin rafine çıkış fiyatının üzerine iki defa kar koyulur, birisi dağıtım şirketinin karı, diğeri ise istasyon sahibinin karı.

Full'de ise bütün istasyonlar dağıtım şirketine ait, böylelikle fiaytlara istasyonun karını yansıtmadan satabiliyorlar. Fiyatın ucuz olmasının sebebi buymuş. Tabi bu piyasada dolaşan sebep. Ucuz olmasının esas nedenini bilemeyiz. Kara para vs. bana daha mantıklı geliyor.

Yanlız ben şuna dikkat ettim, ben ne zaman Full'den benzin alsam (ben de Perlavista'nın karşısındakinden alıyorum), arabanın çekişi bariz şekilde düşüyor. Oradan mazot alan bir arkadaşım da aynı şeyi söylemişti zamanında. Depo başına gittiğim km de düşüyor gibi.

50 milyarlık arabalara biniyoruz, 3-5 kuruş için riske atmaya değmez bence. Büyükşehir tarafındaki Opet'ten alıyorum benzini, çok da memnunum. Yıkama olayı orada da var.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet çekiş düşüyor ve araç mazotu çok çabuk tüketiyor.

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zamanında biri, aklı kelden benzini shellden alacaksın demiş. Ama o diyenin Shell in fiyatlarından haberi yok herhalde.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aeozbay link' Alıntı:
Zamanında biri, aklı kelden benzini shellden alacaksın demiş. Ama o diyenin Shell in fiyatlarından haberi yok herhalde.
shell normal fiyattan satıyor en fazla 1-2 kuruş oynar sadece full ucuza veriyor o da sonuç olarak nasıl döner bilmiyorum bu zamana kadar full den almadım alıp memnun olmayanda tanıdığım var uzun zamandır kullananda ama ben cesaret edemiyorum bu yüzden her zaman shell

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

full dende cok sıkayet var sıkayetım comda ne bıleyım ınsan guvenemıyor kı arkadas