Genel Bakım Yapıldı(Yağ İle İlgili İlk İzlenimler)...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
An itibari ile genel bakıma soktum aracı...Motor Yağı,Hava,polen,yağ ve mazot(yakıt)filtreleri değişti..Filtrelerin hepsi Bosch marka,yağda Shell Helix Ultra PRO AG 5w30 dexos2 DPF konuldu..Aşağıda ürün ve fiyatlarını paylaşıyorum..Bakım-İşçilik özel serviste yaptırıldı ve 100 lira alındı...Toplamda 505 lira maliyeti oldu...
Ürünler linkleri ve fiyatları :
Motor Yağı : https://urun.gittigidiyor.com/otomo...-dpf-partikullu-opel-motor-yagi-5lt-432738890
Filtre Seti : https://urun.gittigidiyor.com/otomo...akim-seti-a13dte-2009-2015-karbonlu-373263362

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abi hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Allah Razı olsun kardeşim..ALlah hiçbirimize kaza bela vermesin İnşallah....

• Beğen
Tepkiler: Murat

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracı bakımdan sonra dün uzunca bir süre kullanma fırsatım oldu.Bakım günüde kullanmştım ve o günde anlamıştım aslında ama kısa bir süre olduğu için yorum yapıp yanlış yönlendirmek istemedim...Bu Motor yağını kullanmanızı öneririm arakadaşlar..Araçta ses ve sarsıntı azaldı..Motor çok daha stabil ve sessiz çalışıyor..Kapalı alanda bile fazla ses yapmıyor...Gaz tepkimeleri arttı,daha iyi gaz yiyor...Önceden bazı durumlarda motor stop edecek gibi olurdu,şuan çok daha dirençli stop etmeye karşı...

• Beğen
Tepkiler: mskirca ve Murat

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
@Cemil bey selamlar,

Benim aracın da bakımı yaklaştı. Tavsiyenize uyacağım fakat, daha önceki 2 bakımda Castrol kullanırken en son bakımda Motul kullandım, şimdi Shell kullanmam ve son 3 bakımdır sürekli farklı yağları kullanıyor olmam bir dezavantaj/olumsuzluk oluşturur mu? Yağ değişiminde çok sık marka değişimi yapılmaması tavsiye edildiğini biliyorum. Sizin yorumunuz nedir?

Diğer arkadaşlardan da yorum bekliyorum :)

Saygılar...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende bir çok Yağ kullandım...Daha önceki yağımda Castrol du :).Farklı bir Yağ değişiminin bir zararı olacağını düşünmüyorum....Bukadar etki edeceğini açıkçası beklemiyordum..Çünki daha önceki yağı değiştiriyordum ama sadece yağın değiştiğini biliyordum,etkisini hiç bukadar net hissetmemiştim..Açıkçası bukadar bariz fark olmasaydı,yazmazdım :)...Çoğu kişi yağ hakkında konuşur ama herkez ''galiba,sanırım bence''gibi kelimeler kullanıyor..İnsanlar bu yüzden kuşku ve kararsızlık içinde..Bu arada bende bu yağa kuşku ile yaklaştım..Araştırdım,Kimsede yorum yapmamış açıkçası.Bende kötü yorum yoksa o ürün iyidir dedim Kullandım.....Benim için tam bir kara kutuydu...Motul,Liqui moly,mobil ve shell arasında gittim geldim ama shell de karar kıldım.. Allahtanda bunu almışım...Kesinlikle tavsiye ediyorum...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Notlarım arasına alındı. Bende bir dahaki bakımda deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yag,degistirdigim usta wv gurubunda castrol kullananlarda yag eksiltme oldugunu soyluyolardi bana bakima geldiler bende bende castrol yok shell var dedim tamam dedi shell koydum 10k km sonra tekrar geldi gram,eksiltme olmadigini yagdan cok memnun kaldigini soyledigini bundan,sonra shell koyduracagini soyledigini soylemisti. En son bakimda bende shell koydurdum gayet menunum

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve mskirca