geri vites müşürü

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar vectra b'nin geri vites müşürü nerde ve nasıl değiştirebilirim veya tamir edilebiliyor mu?

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g nin altta bi yerde..ben ustaya değiştirtmiştim toplam 10 ytl maliyeti vardı..(7,5 ytl parça)

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
şanzumanın üzerinde;değişimi alttan yapılur;kanal veya lift lazım;eğer geri vites lambası devamlı yanıyorsa tamir olsa ble kısa sürede tekrar bozulur,zaten ucuz bi parça bence değiştirin,eğer lamba hiç yanmıyorsa fişinde problem olabilir,bakmak gerekir...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputu acıyorsun kaputu acınca sanzuman tarafına gec sanzumanın uzerınde degıl bıraz öne dogru asagıya dogru bakarsan fısını görursun. usttende degıstırılebılır

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arasıra yanıp arasıra yanmıyordu şimdi tamamen gitti.hiç yanmıyor

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi baktım müşüre şanzımanın ön tarafında müşüre benziyen soketli çift kablolu bi parça var o mudur acaba?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi baktım müşüre şanzımanın ön tarafında müşüre benziyen soketli çift kablolu bi parça var o mudur acaba?
evet musur o dur. hatta o fişi çıkar ve ıkı ucunu bı kablo vasıtasıyla kontak acıkken bırlestır ve bak bakalım lambalar yandımı yanmıyorsa sorun müşürden değildir

SATKOMANDO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.leysamtan.com
arkadaşlar aynı sorun bende de var aracım astra
ara sıra yanmamaya başladı şimdide hiç yanmıyor sanırım körüğün altından kaynaklanıyor switch ten olsa gerek öyle tahmin ediyorum ..
astralarda alttanmı değiştirliyor birde parçasını nerden bulabilirm bulunduğum memlekette yok :)

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şİmdi baktım.Kabloyu çıkartıp kontak açıkken kısa devre yaptım.Geri vites lambaları yandı.Bunun üzerine muşürü 19 açık ağız anahtarla söktüm ve bezle temizleyip ucunu ileri geri bastırarak vede çevirerek biraz hareket ettirerek temizledim.İçindeki yağlarda bastırdığım zaman çoktı onlarıda temizledim soketleride temizledim ve taktım.Şu anda çalışıyor.Tahmin ettiğim kadarıyla temassızlık veya oksitlenme vardı ondan yapıyordu.Yardımlarınız için teşekkürler.

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bende senin gibi biraz temizledilten sonra taktım ve calışmıştı ama bir süre sonra yine arıza verdi yani uzun vadeli olmuyor malesef...