GOLF 7 SINIFINDA NE KADAR ÜSTÜN BİR ARAÇ ?

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: GOLF 7 SINIFINDA NE KADAR ÜSTÜN BİR ARAÇ ?

tarkan tekin link' Alıntı:
Golf 7 ile Astra J karşılaşmasına hiç girmeyeceğim. Buradaki bütün arkadaşların çok iyi bildiği bir konu ve yukarıda bir arkadaşımızın gayet güzel ifade ettiği gibi de Astra J nin ayarı ve kıyaslanması gereken araç Golf 6 dır. Astra K çıktığında oturup Golf 7 ile karşılaştırılır. Benim Golf te kendi aracıma göre artı gördüğüm tek nokta 100 km de 2-2,5 lt az yakmasıdır ki bunu da bilerek aldım, çünkü aşırı yol yapmadığım bir dönem ve sırf bunun için 12-13.000 TL fazla para vermeyi mantıklı bulmadım. Hoş çok km yaptığım bir dönem olsaydı da Golf ün dizaynını gaz tenekesine benzettiğim için içime sinmiyor gene de almazdım.
DSG şanzıman şöyle böyle diyen arkadaşlar, umarım Google daki şikayetleri ve mağduriyetleri okuyacaklardır. Başka forumlara bakarsanız DSG kullananlar bile 2 yıl ücretli garanti uzatımı yaptırıp 4 yıl dolunca araçlarını satmanın peşindedirler. Artık kimleri kandırabileceklerini sanıyorlarsa?

VW her ne olursa olsun başarılı bir dünya markasıdır. Ama ülkemizde Doğuş Oto tarafından temsil edildiği sürece ben kendime saygım gereği hiçbir zaman VW satın almam..Dünyanın her yerinde her işinde müşteri veli nimettir,saygı duyulur ve genelde parayı veren belirli şartlar dahilinde kuralı koyar. şimdi Doğuş un defoları şunlar ;
1- Dünyanın diğer büyük pazarlarında (ևin,Rusya,USA) 10 yıl garanti verdiği DSG şanzımana ülkemizde 2 yıl garanti vermektedir ևin de de önce 2 yıl garanti vermişti ancak yetkililer satışların durdurulacağını söyledikten sonra 10 yıla çıkardı .Keşke bizim devletimizde böyle duyarlı olabilse. 7 ileri kuru tip DSG nin eskisi de yenisi de sorunludur ve arıza çıkarma oranı çok fazla yüksektir. Garantisi bitmiş araçlara denk geldiğinde büyük faturalar çıkar. Doğuş'ta iyi niyet garantisi vs adı altında kendince amorti mahiyetinde komik indirimler önerir sadece
2-Dünyanın her yerinde (dünyayı gerçekten çok gezdiğim ve bir mühendis/idareci olarak teknik satınalma yaptığım için bu lafı mecazen sarfetmiyorum) bir malın satışında sözleşme imzalar ve kaporanızı verirseniz artık fiyatı sabitlersiniz Ancak Doğuş ta bu mümkün değildir. Araç için ortalama 4-6 ay beklersiniz ve bu arada Doğuş kafasına göre zam/zamlar yapar size de yansıtır. Ayrıca Bentley alırım Aston Martin alırım anlarım bekleme durumunu altucu C segmenti bir halk aracı alacağım neden bu kadar bekleyeyim ki? Kuş mu konduracak?Ciciv mi?
3-Bu arada yukarıda bir arkadaşın yazısı ile ilk kez bilgi sahibi oldum ki;Bir de araçda çıkabilecek olası arızalardan hiçbir yerde bahsedilmemesi gibi cezai müeyyideli sözleşme imzalatıyormuş Doğuş..Kanuni geçerliliğinin çok sağlam olmayacağını sanıyorum. Aramızda hukukçu varsa tabi ki çok daha iyi bilir ama böyle bir sözleşme düzenlemek bile Sanayi Bakanlığı'nın ithalat vs kanunlarına aykırı olabilir diye tahmin ediyorum

Son olarak; Bu konuyu açan arkadaş alınsın veya alınmasın, Opel forumunda Golf çok daha iyiymiş tarzı bir başlık açmak sübjektif değilse de objektif olarak provakasyon ortamı çıkarmaya delalet eder ki, bu ayrıca bizim forum yöneticilerimizin hoşgörü ve demokratlık seviyesinin bir göstergesi olarak gözüküyor bana.Konuyu daha uzatmak tansiyonu da yükselticektir. Neticede buradaki arkadaşların %95 i Opel sahibi olup, bu marka ile ilgili birşeyler paylaşmak için bir araya gelmiş bir topluluktur.Yoksa hararetli tartışmalar yapıp bu marka şu marka diye çekişilecek daha genel forumlar vardır. Burası huzur sükun tanışma ve paylaşma ortamı olmalıdır diye düşünüyorum. Elbette ki forum yöneticilerinin karar ve takdiridir ancak konunun kilitlenmesi daha yerinde olacaktır kanaatindeyim

Golf daha iyiymiş diye bir başlık açmadım. Aracı kullandıktan sonra hem kendi izlenimlerimi aktarmak hem de forumda benden daha bilgili birilerinin olabileceği düşüncesiyle onların da bilgilerinden faydalanmak amacıyla konuyu açtım. Buraya gelen arkadaşların %95'i opel sahibi ve bu konuyla ilgili bir şey paylaşmak için buraya gelmiştir demişsiniz ancak konuyu açtığım karşılaştırmalar ve test bölümüne bakarsanız bir çok araçla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı başlıklar göreceksiniz. Neden açılan başlık Golf'le ilgili olunca böyle bir tepki gösteriliyor anlayamıyorum. Kimsenin hararetli tartışmalar yaptığına şimdiye dek ben şahit olmadım, herkes konuyla ilgili fikrini aktarıyor - ki ben bilhassa konuya ilişkin paylaşımların çoğuna düşününce katıldım. Yine de konunun neden kilitlenmesi gerektiğini halen anlayamadım.  angelll

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence konu başlığında da yapılan mukayese ve yorumlarda da bir sorun yok. İş doğal seyrinde ilerliyor. Kimsenin alınacağı, güceneceği bir şey yok bence. En çok kullandığımız araçlar hakkında olumsuzluklar dile getiriliyor. Kişiliğimize veya şahsımıza dokunacak bir şey yok. Eleştiri ve tercihlere açık olmalıyız diye düşünüyorum.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu an için Sıkıntı yok, tartışmaya devam.  çekiççç  :D

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada bazı güzel yanları da var tabiki mesela bizim A sütunu görüşü çok engelliyor golfle böyle değil dönüş oranı daha fazla gibi şahsen garaj bizim dar Astra ile 5 hamle yapıyorsam golfle 3 hamle yapıyorum bir önceki kasa passatla 6 hamle yapıyorum bir de ağırlık olarak golfün daha hafif olması ona avantaj sağlıyor ama yol tutuşu da astra ya göre zayıf
Bana kalsa yeni Astra daha hafif iç kısımda daha fazla yumuşak plastik bir de şu A sütunu halletse Tamamdır

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yeni astra çıktığı zaman golf ve astra kıyaslaması daha objektif olacaktır şu an biraz elma ve armutu karşılaştırıyoruz; iki aracın da birbirine göre artı ve eksileri var ama astra açısından bu eksiler yeni araç geldıgınde değerlendrilmeli; eğer astra ve golf aynı fiyata satılsaydı  golf daha üstün bir araç diyebilirdik ama daha önce söylendiği gibi ortalama 10bin lira fazla verip golf almak bu durumda bence mantıklı değil.

84bin liram olduğunda gider gerçek bir premium araç olan bi-xenon ve sunrooflu bir bmw 1.16i ya da 1.16d alırım. Golfün kendini premium gruba koyarak buna göre fiyat belirlemesi komik olmuş

Diğer önemi bir durumda yukarıda bir arkadaşın yazdığı wv'nin Türkiye'de dsgye 2 yıl garantı vermesı fakat avrupa pazarı dısında bıle dıger ulkelere 10 yıl garantı verme olayı gercekten düşündürücü. Bunu sadece vw yapmıyor bir çok marka maalesef ülkemize 2. sınıf muamele yapıyor ve genelde hem daha çok para ödüyor hem de daha az hizmet alıyoruz ; mesela yeni focus ilk cıktıgında sony ses sıstemı sadece Türkiye'deki araçlara konmamıştı.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golfe hiç bir konuda bir lafım yok ama o paralara alınacak daha güzel araçlar var. Mesela  bmw 1.16, audi a3, volvo v40 bu araçların hepsi golften üstün bana göre.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

VW grubundan sadece Passat alırım, o da sadece Variant olur. Onun haricindeki hiçbir aracını özgün bulmuyorum. Ha şimdi uçan fiyatlara bakarsakta Passat Variant alacağıma (90.200 TL Comfortline) 2011 model taş gibi bir C180 alırım, Mercedes'e biniyorum derim. Ya da yine 2011 bir BMW 320d'de alabilirim. Şanım yürür. (:)

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence de yeni çıkacak astrayla kıyaslamak lazım golf 7 yi ki ben o zaman astranın bir tık öne geçeceği kanaatindeyim

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golfün astradan tek + sı güçlü dizel motoruydu.artık o fark da kapandı.bir de otomatik gelirse yeme yanında yat.

tarkan tekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=dimens link=topic=11643.msg272457#msg272457 date=1399457309]
Golf daha iyiymiş diye bir başlık açmadım. Aracı kullandıktan sonra hem kendi izlenimlerimi aktarmak hem de forumda benden daha bilgili birilerinin olabileceği düşüncesiyle onların da bilgilerinden faydalanmak amacıyla konuyu açtım. Buraya gelen arkadaşların %95'i opel sahibi ve bu konuyla ilgili bir şey paylaşmak için buraya gelmiştir demişsiniz ancak konuyu açtığım karşılaştırmalar ve test bölümüne bakarsanız bir çok araçla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı başlıklar göreceksiniz. Neden açılan başlık Golf'le ilgili olunca böyle bir tepki gösteriliyor anlayamıyorum. Kimsenin hararetli tartışmalar yaptığına şimdiye dek ben şahit olmadım, herkes konuyla ilgili fikrini aktarıyor - ki ben bilhassa konuya ilişkin paylaşımların çoğuna düşününce katıldım. Yine de konunun neden kilitlenmesi gerektiğini halen anlayamadım.   angelll

Tepkim Golf e değil ,yukarıda anlattığım nedenler ile Doğuş Oto ya..''DSG şanzumanın zaten bizim AS'den daha iyi bir şanzuman olduğunu biliyordum, onla ilgili pek bir şey demeyeceğim'' şeklinde bir ifadeniz üzerine yazdım..Bu kanaatinizi yanlış görüyorum bir malın çok yüksek arıza riski varken arıza riski neredeyse sıfır olan bir diğerinden, kullanım sırasında bazı üstünlükleri olması o malı iyi diye nitelendirmemizi sağlamaz. DSG piyasa tabiri ile patlak bir şanzımandır ve herhangi bir alıcıya bu şekli ile tavsiye edilmesi mali bir cinayet olur. Ama Active Select sorunsuzluğu ile herkese tavsiye edilecek bir şanzımandır ve öyle de yapıyoruz zaten ..İyi forumlar diliyorum