Golf-Focus 3-Astra J Autoshow Testi..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Golf-Focus 3-Astra J Autoshow Testi..

avukatakın link' Alıntı:
[quote author=goxb link=topic=932.msg18599#msg18599 date=1300860138]
Focus 2 kullanıcıları rüzgar sesi için kapı fitillerine uydu anteni kablosu sokuyorlar  cooll bizim araçların fitillerine baktım böyle bir şansımız yok. Benim arabadaki rüzgar sesine inanamazsınız, rüzgar değil kasırga sesi mübarek. Cruze forumuna bakarsanız "samet baba" nickli üye tornacıda burç yaptırmış ve kaliper sesini kesmiş. GM in mühendisleri ne iş yapar merak ediyorum. Benim gördüğüm Astra J de test falan yapılmamış resmen biz kullanıcıların üzerinde test yapıyorlar. Makyaj gördükten sonra bu sorunlar kesilecek muhakkak. Ankaraya gideceğim zaman arkadaşlar soruyor servise mi diye, yok falan diyorum ama servise gidiyorum  dancee 2 gün önce aradılar akü kutup başı için kampanyanız var diye, arasanıza kaliper için, rüzgar sesi için, araç içi tıkırtılar için kampanyanız var diye! Arkadaşlar ben maalesef Opele olan inancımı yitirdim, 10 sene binmek için aldım ama 2 sene binermiyim bilemiyorum. Bu 3 araç içinde benim sıralamam testteki gibi.
kesinlikle haklısınız. yazdıklarınızda son derece objaktif hatta objektiflikte öte  bizzat tecrübe ile sabit...  sorunları görmezden gelmenin manası yok. bu konuda size katılıyorum.
[/quote]

Ben de bu aracı uzun süre binmek için aldım ve uzun süre bineceğim. Benim isteklerime de fazlasıyla cevap veren bir araç.

Sorunları görmezden gelmiyorum fakat bunların giderilmesi için de elimden geleni yapıyorum ve şu anda sorunsuz bir araca biniyorum.

Araçta karşılaşmış olduğum sıkıntılara 1 sene içinde çözüm buldum. ֖nemli olan sorunları tespit edip sonra aracın karşına geçip ne sorunlu araçmış demek yerine bu sorunları

gidermenin yollarını gerekirse servis ile beraber aramak.

Bu konuda da herkesin düşüncesine saygım var. Herkes farklı beklentiler içinde. Bu beklentileri karşılanan aracı övüyor, karşılanmayan ise aracı kötülüyor.

+ lar ile - ler ile diğer araçlar ile karşılaştırınca yine bir araç alacak olsam hiç düşünmeden gene bu aracı alırım.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim için focus 36. saniyede bitmiştir.. isterse ferrai motoru olsun. dış tasarımı şimdiye kadar hiç yapılmamış olsun.O kadar para verip araca Fiesta ses sitemi taktıktan sonra................  046thumbsdown 046thumbsdown

ayrıca bu arabanın Fiesta'dan farkını birisi bana söylesin tip olarak..

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hüsnü Bey benim sorunum şu; Akü kutup başı için Ankara'ya gidince bir akü fiyatı kadar masrafım olacak. Gaz ve debriyaj sensörü için 3 ay önce siparişim verildi gidip taktırma şansı bulamadım. Büyük şehirde yaşıyorsanız bu problemlere çözüm bulabilirsiniz fakat ben servise gidince, 2 gün zaman ve bir dünya da maddi kaybım oluyor ve servisim debriyajın tınlamasını bile tespit edemiyor! rüzgar sesi normal diyor (ki benim araçtaki rüzgar sesini tarif edebilmem mümkün değil)... Bu servisle neyi çözeceksiniz ki?  Diyelim ki bu sorunları hallettim, 1 sene sonra ne çıkacağını nereden bilebilirim? Verilen garanti sadece 2 yıl. Hadi uzattım diyelim normal garantinin bir fonksiyonu yok ki bunun olsun. İlk aracım değil, ilk sıfır aracım da değil. Servisin yolunu unutmak için sıfır araç alınır yoksa deli miyiz bu kadar para bağlıyoruz? Böyle olacağını bilsem alırdım 2. el tdci ford olurdum lord. Aradaki fiyat farkına zaten herşeyini tek bir servis ziyaretinde giderirdim. Arabamı sizin aracınızı sevdiğiniz kadar belki de çok daha fazla seviyorum. Balkonun altına parkedip saat başı sigara içerken keyifle seyrediyorum. Ama ben bu sorunları çözmek zorunda olduğumu düşünmüyorum. ևözmesi gereken GM dir. 2 sene oldu, yeni çıkan araçlarda halen hiç bir soruna çözüm bulunamadı. Bu bence kabul edilemez bir durum. Benimle birlikte Auris, Verso, Grande Punto, Focus, Tiguan alan iş arkadaşlarım keyifle biniyor araçlarına. Ben ise 6 ayda 6 kez servise girip çıktım. Tanesi bana 250 TL na malolmuş olsa, Toplam masrafım 1500 TL ve 12 gün kayıp  madd . Amacım ortamı provoke etmek veya sizin gibi değerli insanlarla münakaşa etmek değil. Ankara'ya gittiğim zaman eşim kızıyor bıktım senin arabandan diye, haklı sanayi köşelerinde eşimi süründürüyorum. Bu araç beni gerçekten rezil etti. Niye bilmiyorum ama gene de seviyorum aracımı. En azından havalı duruyor  okkk

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Hüsnü Bey benim sorunum şu; Akü kutup başı için Ankara'ya gidince bir akü fiyatı kadar masrafım olacak. Gaz ve debriyaj sensörü için 3 ay önce siparişim verildi gidip taktırma şansı bulamadım. Büyük şehirde yaşıyorsanız bu problemlere çözüm bulabilirsiniz fakat ben servise gidince, 2 gün zaman ve bir dünya da maddi kaybım oluyor ve servisim debriyajın tınlamasını bile tespit edemiyor! rüzgar sesi normal diyor (ki benim araçtaki rüzgar sesini tarif edebilmem mümkün değil)... Bu servisle neyi çözeceksiniz ki?  Diyelim ki bu sorunları hallettim, 1 sene sonra ne çıkacağını nereden bilebilirim? Verilen garanti sadece 2 yıl. Hadi uzattım diyelim normal garantinin bir fonksiyonu yok ki bunun olsun. İlk aracım değil, ilk sıfır aracım da değil. Servisin yolunu unutmak için sıfır araç alınır yoksa deli miyiz bu kadar para bağlıyoruz? Böyle olacağını bilsem alırdım 2. el tdci ford olurdum lord. Aradaki fiyat farkına zaten herşeyini tek bir servis ziyaretinde giderirdim. Arabamı sizin aracınızı sevdiğiniz kadar belki de çok daha fazla seviyorum. Balkonun altına parkedip saat başı sigara içerken keyifle seyrediyorum. Ama ben bu sorunları çözmek zorunda olduğumu düşünmüyorum. ևözmesi gereken GM dir. 2 sene oldu, yeni çıkan araçlarda halen hiç bir soruna çözüm bulunamadı. Bu bence kabul edilemez bir durum. Benimle birlikte Auris, Verso, Grande Punto, Focus, Tiguan alan iş arkadaşlarım keyifle biniyor araçlarına. Ben ise 6 ayda 6 kez servise girip çıktım. Tanesi bana 250 TL na malolmuş olsa, Toplam masrafım 1250 TL ve 10 gün kayıp  madd . Amacım ortamı provoke etmek veya sizin gibi değerli insanlarla münakaşa etmek değil. Ankara'ya gittiğim zaman eşim kızıyor bıktım senin arabandan diye, haklı sanayi köşelerinde eşimi süründürüyorum. Bu araç beni gerçekten rezil etti. Niye bilmiyorum ama gene de seviyorum aracımı. En azından havalı duruyor  okkk

durumunuzu anlamamak için aptal olmak lazım.... gerçekten sorunlu bir durum.... umarım hallolur düzelir herşey bir an önce...ve umarım bunlar artık daha az yaşanır. ;)

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Acaba kullandıkları Golf'de klima varmıydı ? merak ettim doğrusu  :D 011zaa

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Goxb,
Amacınızın ortamı provoke etmek olmadığını biliyorum. Sizi yazılarınızdan tanıyorum ve keyifle okuyorum. ;) Siz de lütfen benim yazdıklarımı direk size söylüyormuş şeklinde 2’li tartışmaya indirgediğimi düşünmeyin lütfen  Fikirlerimi paylaşıyorum.
Büyükşehirlerde birkaç servis imkanı olmasının avantajları var. Birinin bilmediğini diğeri biliyor. Gidip fiyatta rekabet yaratıyorsunuz. Birisinin kapısını çarpıp çıkabiliyorsunuz. Servistekilere kızınca azınıza geleni söyleyip nasılsa diğer servis var orada işimi görebilirim diyorsunuz. Sizin durumunuzu da çok iyi anlıyorum. Keşke aracınızda hiçbir sıkıntı çıkmasaydı da bu ufak tefek arızalar için Kastamonu’dan kalkıp da servisler ile mücadele etmek zorunda kalmasaydınız. Yaşadığınız ilde servis olmaması ayrı bir konu.
Diyelim ki gittiniz servise ama usta tamir edemiyor dediğiniz gibi. Anlatıyorsunuz anlamıyor. Var diyorsunuz yok diyor. Yaptım diyor aslında ortada yapılan bişey yok ve siz her seferinde aynı arızadan dolayı aynı ustaya mahkum kalıyorsunuz. Ustanın beceriksizliği ve sizi anlamaması ayrı bir konu.
Garantinin mantığı bu zaten. Piyasa ve yollara çıkan araçlarda çıkabilecek muhtemel arızaların kapsama girmesi. Ama hiçbir üretici benim aracım kusursuzdur yollara düşünce bu araç arıza çıkarmayacaktır diyemez çünkü arızasız araç yoktur. Şimdi sizinle birlikte Auris, Verso, Grande Punto, Focus, Tiguan olan arkadaşlarınız gibi bizim de Astra J alıp da sorunsuz şekilde binen arkadaşlarımız var. Ama sizin sorunsuz binen arkadaşlarınız gibi bu markalara sorunlarla binen bunlarla mücadele eden arkadaşlar da var. Bu araçları yollara vuruyoruz, sorunsuz olmaları imkansız. İçlerinden neden bilmiyorum bazıları sorunlarla geliyor bazıları da sorunsuz. Tüm markalar için geçerli bu. Şimdi 2. El ford alırdım sorunsuz binerdim diyorsunuz bunun garantisi yok ki bunu Ford garanti edemiyor satış temsilcisi mi edecek. Üreten adam garanti edemiyor yapmayın lütfen.
Peder gitti Mercedes aldı. Aracı aldıktan 1 ay sonra marşa bastı araç çalışmıyor. Yerinden kıpırdamıyor araç. Geldiler çekici ile. Aracı aldılar. Yaptık diye geri gönderdiler. 1 hafta sonra gene aynı sorun. En acil ihtiyacımız olduğu sırada araç çalışmıyor. Koskoca Mercedes. Tekrar servis geldi aldı. 1 hafta geçti aradan. Arızayı buldunuz mu araba tamam mı yok bulamadık. 2. Hafta noldu, bulamadık. 3. Hafta noldu bulamadık. 4. Hafta noldu bulduk. Sorun ne araba stop etse bile klima aküden enerji çekiyormuş. Noldu yeni, bir dünya para verdiğimiz araba en acil zamanlarda yolda bıraktı. Servis ne biçim servis. Türkiyenin göbeğinde 1 ayda sorunu bulamadı. Marka ne Mercedes. Şimdi bu aynı aracı alan başkasının da başına gelebilir mi gelebilir. Gelmeyebilir mi gelmeye bilir. Mercedes gibi kaliteli bir firmayı bunun için karalayıp yerin dibine sokabilir miyiz? Bence sokamayız. Başkası sokar, onun görüşüdür, saygı duyarım.

Şimdi ben bu Mercedesin bu sorunları 1 sene sonra çıkarmayacağını nerden bilecem? Fordun turbosunda arıza olmayacağını nerden bilcem? DSG şanzımanın aracı aldığım ilk gün arıza çıkarmayacağını nerden bilcem? Bunları bilemem. Evet hepimiz haklıyız, 50.000TL bizim için ciddi rakamlar, bunları verince her şey tıkır tıkır işlesin istiyoruz, GM hemen bizi arasın derdimize çare olsun istiyoruz ama en büyük otomotiv devlerinde bile bu tarz sıkıntılar var. Her servis kendi içinde değerlendirilirse eğer aralarında uçumlar oluyor. Ben kendi servisimden çok memnun iken atıroyum Ankara servislerinden sürekli şikayetler geliyor. İşte bunları doğru yorumlamak lazım. Opel ne biçim firma Ford iyi Golf iyi dendimi ben buna karşı çıkıyorum. Bu firmalardan araç alan hepimizin birçok arkadaşı var bu araçlara sorunsuz binenler de var bir dünya sorun ile binenler de. Yaa birgün Maslak’taki Doğuş Power Center’a gidin de ilgili firmanın servisine bir bakın ne araçlar girip çıkıyor içeriye. Biz şurda 2 müşür tıkırtı gıcırtı çatırtı patırtı konuşuyoruz. A6 da rüzgar sesi duyan amcamlar var Audi yi yıkmaya giden…

Gönül sorunsuz araba ister ama maalesef yok  Astra J hakkatten ciddi sorunları olmayan bir araba. Çünkü benim sorun anlayışımın ve bunlara yaklaşımımın biraz farklı.

Herkesin düşüncesine de saygım var.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

6.Sayfaya gelmiş mevzu ama ben daha yeni izledim videoyu.Keşke izlemeseydim.Videonun satır aralarında, dikkatli ve objektif gözlerden kaçmayacak bilgiler verilmiş zaten.Ancak ,kendi verdikleri bilgilere rağmen, nasıl olmuşsa olmuş, videonun  sonuç bölümü; söz konusu "halk" arabasının "ne kadar da üstün olduğu ve bu markanın, diğer markaların kendisine yetişmek için yaptıklarını uzaktan seyrettiği" şeklindeki tumturaklı ancak içi kof bir cümleyle sonuçlandırılmış. Buram buram manipülasyon kokmakta...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
konsolda çok düğme ve buton olması ayrı bir keyf bence
sırf bu yüzden astrayı seçme sebeplerimden biriydi bu
boş ve sade konsol bana hitap etmiyordu
+1

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
6.Sayfaya gelmiş mevzu ama ben daha yeni izledim videoyu.Keşke izlemeseydim.Videonun satır aralarında, dikkatli ve objektif gözlerden kaçmayacak bilgiler verilmiş zaten.Ancak ,kendi verdikleri bilgilere rağmen, nasıl olmuşsa olmuş, videonun  sonuç bölümü; söz konusu "halk" arabasının "ne kadar da üstün olduğu ve bu markanın, diğer markaların kendisine yetişmek için yaptıklarını uzaktan seyrettiği" şeklindeki tumturaklı ancak içi kof bir cümleyle sonuçlandırılmış. Buram buram manipülasyon kokmakta...

o cümlelerden sonra güldüm şöyle sadece.... ancak birşey doğru olabilir almanya için bu tip bir değişiklik düşünebiliriz ama ne kadar boş olduğunu vw nin tc den biliyoruz.. klimasız modelleri bomboş araçları ile...hem de üst sınıfa yakın fiyatları ile...

şimdi golf'ün en yükseğine verilir mi 88 bin tl.... :D

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VW Passat vs Vauxhall Insignia vs Ford Mondeo review - Auto Express

bu videoda da aynı firmaların d segmenti araçları karşılaştırılmış.. passat-mondeo ve insignia..testi ingilizler yapmışlar bu sefer.. sonuncu maalesef yine aynı..
ama passattaki ergonomiklik gerçekten dikkatimi çekti..bagajın kendi kendine açılması çok güzel cooll