Göstergelere mavi ve kırmızı led taktım

aas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bugün 2005 model corsa c aracımın göstergelerine ve göğüsteki aydınlatmalara mavi ve kırmızı ledler taktırdım (tek başıma paneli sökmek istemediğim için sanayide hallettim) ama cd çaların ledlerini değiştiremedim. ledleri ingiltereden bi arkadaşım aracılığıyla getirttim yaklaşık 30TL 11 led 7si mavi 4 kırmızı ama yeterli olmadı bide parçacıdan 5 liraya 2 mavi led daha aldım. Yeni Ledler direk yuvaları ve dirençleriyle birlikte hazır geliyor siz direk eskiyi çevirip çıkarıp yeniyi takıyorsunuz gayet basit. Buna rağmen taktırma işlemi 3-4 saat sürdü çünkü yeni led kilometre sayacı için uzun geldi ve farları açtığımız düğme de biraz zorluk çıkardı bu bölgelere ekstra bir iki işlem yapmak gerekti. Taktırma ücreti olarak da 25 lira verdim. yani toplam 60 lira etti. fiyat ve görüntü açısından yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Resimler trafikteyken ve cep telefonuyla çekildiği için pek net değil olduğu kadar artık :cool:

Resimde pek belli olmuyor ama ledlerin ucu düz yuvarlak değil oyuzden odak oluşturmuyor sadece kilometre sayacında biraz odak var o da led uzun geldiği için.

Kullandığım Ledler (not: en büyük olan 3 tane corsa için değil):

89ac1sbl.jpg

Aracımın resimleri:

23032009783.jpg

23032009788.jpg

23032009789.jpg

23032009790.jpg

23032009791.jpg

23032009792.jpg

23032009786.jpg

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Çok güzel olmuş fakat Cd çalarada bir çözüm bulman lazım o sarı kalmış :)

aas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel olmuş fakat Cd çalarada bir çözüm bulman lazım o sarı kalmış :)

kesinlikle haklısın ama cd çaların pin kodunu bilmiyorum oyuzden söktüremedim bir de galiba orda kullanılan ledler biraz daha farklı galiba:confused:

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş fakat ibreleride kirmizi yaparsan daha hoş olur

aas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş fakat ibreleride kirmizi yaparsan daha hoş olur

sen de kesinlikle haklısın:D ama ibre sorunu biraz karışık gibi forumda biraz araştırmıştım en son bir arkadaş güç bela becermiş. acaba direk kırmızı ibre bulup alsam iş görür mü?

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gercekten guzel olmus..bu ledleri ne diyipte aliyoruz biraz bilgilendirirmisin..astra g yede olurmu acaba.

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir denemek lazim :)

aas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ledleri ebay.co.uk den aldım aratırken "corsa c led" yazdım astra için de olanı vardır eğer ebay'den "astra g led" diye aratırsanız bulabilirsiniz. satıcı ledleri ingiltere'deki bir arkadaşımın adresine gönderdi, arkadaşım da dun TR ye geldi oyuzden benim işim çok kolay oldu ama galiba direk Türkiye'ye de kargolayan satıcılar var. Normalde ledler 11'li tek renk paket halinde ama ben satıcıdan rica ettim 7 mavi 4 kırmızı olarak göndermesini istedim.

aas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler...