gündüz farı ampülü soru...

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
032questn arkadaşlar ben gündüz far ampülünü çıkardım t20 modeli ampüle baktıgımda iki tana flama var ama ikincisi hiç bir şekilde yanmıyor bilgisi olan varmı bu konuda
t20r.jpg

Doğuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: gündüz farı ampülü soru...

Parlak olan gündüzleri auto moduna aldığınızda yanıyor. geceleri yakma şansımız bildiğim kadarıyla yok.

Diğer zayıf olan ise farları yaktığınız zaman veya manuel olarak gündüz farını yakmak istediğiniz zaman çalışıyor.

Bu tip ampuller dual filament olarak geçiyor single filament olanlarıda var t20lerin (ebayde satılan turuncu yanan t20ler gibi) fakat servis sorun yaratabileceğini söyledi bana.

Düzeltme: Sanırım siz ampulü çıkartıp yakmaya çalıştınız.  mekanik konuda bi fiktrim yok ancak serviste araçtan 2 farklı akım geldiğini söylemişlerdi.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğuş link' Alıntı:
Parlak olan gündüzleri auto moduna aldığınızda yanıyor. geceleri yakma şansımız bildiğim kadarıyla yok.

Diğer zayıf olan ise farları yaktığınız zaman veya manuel olarak gündüz farını yakmak istediğiniz zaman çalışıyor.

Bu tip ampuller dual filament olarak geçiyor single filament olanlarıda var t20lerin (ebayde satılan turuncu yanan t20ler gibi) fakat servis sorun yaratabileceğini söyledi bana.

Düzeltme: Sanırım siz ampulü çıkartıp yakmaya çalıştınız.  mekanik konuda bi fiktrim yok ancak serviste araçtan 2 farklı akım geldiğini söylemişlerdi.

045thumbsup

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğuş link' Alıntı:

+1

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Halil abi bu ampülleri bana göndermek için çıkardın galiba. dancee Omemo!  :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yani bu ampulleri kullanan araclarda sistem cosmo led lerdeki gibi yani.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Halil abi bu ampülleri bana göndermek için çıkardın galiba. dancee Omemo!  :)
kargom 4 gündür istanbulda hala bekliyorum. :( bu kez çok geç geldi. daha doğrusu hala gelemedi

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki t20 ledli olanları nasıl ondadamı iki devre acaba kulanan arkadaşlar yorum bekliyorum

burhan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gündüz farları yüzünden cozmo farı aldım sadece letler çalıştı oda tam tersi çalıştı gündüz çıktıgımda ışıkta çalışmıyor gece karanlıkta farlar açıldıgında letler açılıyor bir türlü düzenli çalışmadı hep manuel kullandım en sonunda outomatik çalışan eski normal siyah farlarımı geri taktım cozmo farları elimde durur

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo farlarını bağlattığınız eleman işten anlamadığından öyle olmuştur. Yoksa zaten cosmo gibi AFL olamayacağını bilirsiniz ama gerekli yan ekipmanla (xenon ampuller,balastlar,led sürücüleri) ile güzel bir bi-xenon farınız olabilirdi.