Gündüz farı uygulaması...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emeğinize sağlık... Başarılı bir çalışma...

Fevzi bey Power led'leri herhangi bir alüminyum soğutucuya bağlamadınız mı?

O şekilde 1yılı aşkın bir süre ve çalıştı ve sökülmeseydi, çalışmaya devam edecekti galiba...

Power led sürücü devresinin ayarı ya, çok kısıktı, yada zamanla ledlerin ışık şiddeti zamanla azaldı????

Soğutucuya bağlanmadan kavrulur o Led'ler... Çok garibime gitti o şekilde çalışmaları :)

Sırrı nedir acaba??? Driver ayarı mı?

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim..Dikkatli baktıysanız her Power LED'in arkasında alüminyum soğucusunun olduğunu görürsünüz :)
Zaten bunları bu şekilde pcbsi,lensi,kablosu montajlı halde internetten satın aldım.
Bu halleriyle sorunsuz çalıştılar çünkü Driver o ledler için özel yapılmıştı ve gündüz gayet parlak dikkat çekici şekilde yanıyordu.
Kullandığım sürede LEDlerden bir tanesi bozuldu. O da aşırı akımdan falan değil.
Lens takılırken arasındaki slikonun sağlam yapılmaması sonucu su almasından parklaklığı azalmıştı.
Ben lensi çıkarıp içini kurulayınca tekrar taktığımda sorunu çözebileceğimi sanıyordum.
Çıkardım parmağımı lede bir dokundum ki üzerinde şeffaf silikon gibi bir madde varmış.
O parçalanınca LED mavi yanmaya başladı. 4'ü beyaz 1i mavi oldu :D Tekrardan sipariş ederek değiştirdim.
Fazla ısınmamaları beni de şaşırttı gündüz uzun süre açık kaldıktan sonra özellikle elimi dokundum ve ılık olduklarını gördüm.
Yalnız mantıklı düşününce soğutucu bağlı olmasa bile zaten araba hareket halinde iken yandığı için sürekli rüzgar çarpıyor doğal bir soğutma oluyor :)

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncelleyelim. Corsacılara fikir olsun..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncelleyelim. Corsacılara fikir olsun..

1 senelik HORT oldu ama değdi :D Aracı ile uğraşmaktan zevk alanlara güzel bir uygulama şahsen ben arabayla uğraşmayı sevmem veririm parasını servis yapar ne yapacaksa

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cidden cok guzel olmus , makyajlı corsa D lere ıstanbuldakı servıs 400 TL ye yapıyor bu uygulamayı , e be ınsaf dedım ılanı gorunce...