hangi markanın kapısından dönüp Astra j yi aldınız :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: hangi markanın kapısından dönüp Astra j yi aldınız :)

Onu bunu bilmem de bayramda Octavia (şimdikinin bir önceki kasası, makyajlı TDI DSG) kullandım, Kayseri de de Yusuf kardeşimin eski kasa Jetta sına bindim.

İki araç da Astra nın sürüş kalitesi ve zerafetinden uzakta, ayrıca Octavia yer yer özensiz plastik aksam-işçiliği ile nasıl oluyor da yabancı testlerde Audi ye denk kalite puanı alıyor bir kez daha şaşırdım açıkcası, TDI motoru resmen traktör kadar sesli çalışıyor.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Onu bunu bilmem de bayramda Octavia (şimdikinin bir önceki kasası, makyajlı TDI DSG) kullandım, Kayseri de de Yusuf kardeşimin eski kasa Jetta sına bindim.

İki araç da Astra nın sürüş kalitesi ve zerafetinden uzakta, ayrıca Octavia yer yer özensiz plastik aksam-işçiliği ile nasıl oluyor da yabancı testlerde Audi ye denk kalite puanı alıyor bir kez daha şaşırdım açıkcası, TDI motoru resmen traktör kadar sesli çalışıyor.

Bende bayramda 2012 model passat TSI DSG ve gene 2012 model citroen C4 dizel otomatik kullandım.
İnanılmaz şekilde yadırgadım her iki aracı da. Citroen in otomatik şanzımanını Opel in Active Select'ine göre çok başarısız buldum. Direksiyonu çok sertti, yol tutuşu astra kadar iyi değildi.
Passat ise konforlu, güzel ancak beklediğim gibi çıkmadı. (gözümde fazla büyütmüşüm sanıyorum)
Eve dönüp kendi arabama binince, "oh be dünya varmış" derken buldum kendimi :) Benim aracım edition, bi de cosmo olsa heralde artık kendi arabamdan başka araba süremez olurum :) :)

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

i30  yada yeni kia ceed e çok niyetlenmiştim.ceed de baya bi yol gürültüsü vardı.zaten i30 la motorları aynı 128hp dieseli.ama çok doğru bi karar verip astra almışım.(1,3 sport beyaz)

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiçbi aracın kapısından dönmedim. Astra ilk çıktıgında hasta olmuştum dizaynına. Sonrasında bütün aracları gördüm, Julieeta, İ30, focus, citreon, cruze vs ama hiçbiri fikrimi değiştirmeye yetmedi.
Astra Number one :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Bende bayramda 2012 model passat TSI DSG ve gene 2012 model citroen C4 dizel otomatik kullandım.
İnanılmaz şekilde yadırgadım her iki aracı da. Citroen in otomatik şanzımanını Opel in Active Select'ine göre çok başarısız buldum. Direksiyonu çok sertti, yol tutuşu astra kadar iyi değildi.
Passat ise konforlu, güzel ancak beklediğim gibi çıkmadı. (gözümde fazla büyütmüşüm sanıyorum)
Eve dönüp kendi arabama binince, "oh be dünya varmış" derken buldum kendimi :) Benim aracım edition, bi de cosmo olsa heralde artık kendi arabamdan başka araba süremez olurum :) :)

Astra nın kendine has çok artısı var; ben Golf 6 - Octavia - Jetta ve Giulietta dan sonra Astra ya binince direksiyonun çok iyi dengelenmiş tepki hızı/sertliğine hayran kalıyorum + Astra diğer araçlara göre özellikle düz gidişte çok sükun tabiri caizse yağdan kıl çeker gibi yol alıyor.  greatt

surisan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben Astra'yı almadan önce bizimkilere sanki Citroen bana para vermiş gibi C4 istiyordum gerek yakıt tüketimi gerekse de hem dış hem iç dizaynı çok hoşuma gidiyordu. Ama bizimkiler o arabaya vereceğimiz parayı yakarız ama Citroen almayız diyorlardı. En sonunda Golf 7 geldi içimden tamam bu sefer olmuş dedim. Koştum Vw'ye verdim siparişi  :) ama saçma salak bir nedenden ötürü alamadım  ;D. Annemde moralimin o kadar kötü olduğunu görünce ana yüreği tabi dancee bana hediye 1.4 ACT'li bir boşline Golf almış. ben plazaya girmeden önce  satılmıştır yazını kaldırtıp kapıları açtırmış... Arabayı gösterip araba nasıl diye sordu içeri bir baktım ki değil park sensörü, HIZ SABİTLEYİCİ bile yok walll dedim bune yaaa buna 59 kağıt verilir mi? Neyse annemin yüzü biraz düştü ama çok belli etmedi. Plazadan çıktık yolun tam karşısında Opel satış plazası vardı annemi ikna ettim girdik içeri; Astra'nın birine baktım hız sabitleyici var 14alkiss satış danışmanına hız sabitleyici hepsinde var mı gibi saçma bir soru sordum. Sağ olsun gayet ciddi bir tavırla showroomdaki bütün araçlarımızda var dedi. Tabi ben içimden vay anasını demekle yetimdim sonra oturduk masaya annem bu renk olsun (Dark Mahogany) geri kalan herşey istediği gibi olsun dedi. Ben sadece Cosmo olsun diyebildim. Ben tabi anın şokunu atlatmayı bırak nooluyoz diyene kadar pazarlık bitti. İçimden dedim ulan bu muydu bu kadar basit miydi araba alması dedim. Ama iyiki Citroen almamışım 140 beygir eğlenceli...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:)

Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde. Renk mahogany kahve mi?

enigma33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖nce Renault Clio dedik, sonra VW Polo veya Opel Corsa mı derken Astra J'ye karar verdik. Hem marka hem segment değiştirdik ama karşılaştırınca hak verirsiniz...  greatt