headlight tail light uyarısı gitmiyor.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taillight : zaten arka lambada sorun var anlamına geliyor.Bazen lambaların bozulmaya yakın zamanında flaman dirençleri değişebiliyor ve bu yüzden arıza verebilir.Arka parklar ve gerekirse geri vites lambasına bakmanı tavsiye ederim.Buna rağmen düzelmiyor ise lamba kontrol için küçük bir beyin(devre) var.Başkada bir detay yok.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taillight : zaten arka lambada sorun var anlamına geliyor.Bazen lambaların bozulmaya yakın zamanında flaman dirençleri değişebiliyor ve bu yüzden arıza verebilir.Arka parklar ve gerekirse geri vites lambasına bakmanı tavsiye ederim.Buna rağmen düzelmiyor ise lamba kontrol için küçük bir beyin(devre) var.Başkada bir detay yok.
emre nerde bu beyin

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekii akü basini söküp ondan sonra xenon lambasini takip tekrar akü basini takmayi denedinizmi???

birde xenon yükseklik alcaklik far ayari motoru bozuk olabilir ...aklima geldi söyleyim dedim..biliyorsun xenon saniyenin onda birinde yol satina göre motoru hep ayni izayi gösterir,yani motor onu karsidakinin gözünü almasin diye motor lambanin seviyesini ayni acida yola dogru ayarlarr bilmiyorum anlatabildimmi...o botuk olabilir ondanda yanar...iste bu motor resmini buldum..
!BeYVR,!BWk~$(KGrHqIH-EQEreTmN+OeBK9!p)z5Pw~~_12.JPG

Son düzenleme:

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı ilk çalıştırdığımda far ayarını kendisi yapıyor yani motorlarda sorun yok. ama yinede hepsini değiştireceğim.. akü kutup başını söktükten sonra ampulü takmayı denemedim... arka ışıklarında hepsi yanıyor, gerçekten bunu kontrol eden beyin nerde?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu Opel' de torpido gözünün alt kısmında kokpite monte oluyor.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin denilemez aslında.İçerisinde sadece bir kaç direnç felan var.Üzerinden geçen lamba akımı ile üzerinde oluşan voltaj ile lamba akımını ölçen ve check kontrol devresine ileten sistem.Siyah 10cmX6-7cm boyutlarında siyah kutu.

woha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın şanzımanı veya debriyajı söküldümü yakın zamanda bi kablo var şanzımanın orda geri vitese baglı o kablonun degişmesi gerekiyor şanzıman sökülünce genellikle ondan olabilir bide plaka lambası veya 3.stop lambası varsa onun içindeki 4 tane ampül var onlardan biri patlaksa oda olabilir.

Son düzenleme:

ozcivelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ,Geçen bişey dikkatimi çekti aracımı park ettim sinyal kolunu solda bıraktım aracımı kitledim geri geldiğimde arka parkların ikisininde yandığını fark ettim. Acaba onla bir alakası olabilirmi.