HELP !!! Şanzuman İle Motorun Birleştiği Yerde Sızıntı

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VECTRA 2.0 B kullanıcısı olaraktan aracımdan çok memnunum fakat bir sıkıntım var daha yeni fark ettiğim bi sızıntı söz konusu arabayı 2-3 gün aynı yerde bıraktığımda 6-7 cm çapında bi sızıntı bırakıyor ama çok fazla büyümüyor duruyor. Merak edip sanayide yerli otolara bakan bi abimize fikir alma amaçlı gittim ve lifte kaldıralım dedi kaldırdık arabanın altı biraz sızan yağdan batmış durumdaydı. Batık ve yağlı durumda olduğundan alt kısım oda tam bir teşhis koyamadı. Büyük ihtimalle şanzuman ile motorun birleştiği bi yer var zaten damlalar ordan düşüyor o yüzden ordaki conta değişmesi gerekebilir diye konuştu yani kısacası sanzumanın inmesi gerekekebilir dedi dedim daha anahtar değmedi nasıl kıyarım ona. Yalnız dikkatimi çeken yer zannerdersem adı aks sağdakinin dibi bayağı yağlı idi acaba oradanmı sızıyor yoksa motor ile sanzumanın birleştiği yerdenmi ? USTALARIM ÜSTADLARIM BUNU NASIL ÇÖZERİM ENGİN TECRÜBELERİNİZDEN YARARLANMAK İSTİYORUM ŞİMDİDEN TŞK.:( :( :(

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben usta değilim ama naçizane fikrimi söyliyeyim.
vectranın düz vites şanzımanında da ''ATF 220'' ( otomatik şanzıman yağı ve hidrolik direksiyon yağı ) kullanılıyor.eğer sızan yağ kırmızı ise şanzıman yağıdır.tahminim krank keçesi veya şanzıman keçesi bozulmuştur.eğer böyle kullanmaya devam edecek isen şanzıman yağını kontrol ettirmeni eksik ise Mobil ATF 220 ile tamamlatmanı tavsiye ederim.

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rengi siyah

rengi siyah sanırım motor yağına benziyodu kırmızı değildi çok fazla aktığını söyleyemem ama beni rahatsız ediyor amacım şanzuman indirmeden işi halletmek aksların çıktığı yerden kaçırıyor olabilirmi acaba ama ordan kaçırsa yağ siyah olmaz heralde

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rengi siyah sanırım motor yağına benziyodu kırmızı değildi çok fazla aktığını söyleyemem ama beni rahatsız ediyor amacım şanzuman indirmeden işi halletmek aksların çıktığı yerden kaçırıyor olabilirmi acaba ama ordan kaçırsa yağ siyah olmaz heralde

bağlantılarda bi gevşeklik warmı bence bunu bi kontrol et zamanla gevşeme olabiliyor

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aklıma gelmedi gökalp

bu aklıma gelmedi doğru söylüyosun gökalp o vidaları bi kontrol ettireyim.

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aks

aksların bağlı olduğu yerden kaçırsa yağ siyah olmaz doğrumu ?

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ustalar üstadlar yardımlarınızı bekliyorum nasıl çıkabiliriz bu işin içinden ?

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda online üye sayımız 13 kişi olduğundan bir çok üyemiz offline.
konunuza yarında mesaj yazarsanız daha çok bilgilenebilirsiniz.

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler Tanbaron iyi geceler