Honda Civic Nasıldır

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motora göre çok seri bir araç....ama almandaki o gögüsün doluluğunu alamıyorsunuz....

ibrahim düz yolda seri olabilir yokuşlarda tıkanıyor kick down yaptığında vites küçültüyor ama bağırıyor gitmiyor resmen...fren sistemi her ne kadar hassas gibi gözüksede sıkışıp bastığında vasat.. ayrıca elektiriksel problemleri var 15-20 dakika dörtlü veya farın açık kalsın park halinde aküyü resmen emiyor ve araç çalışmıyor... arkadaşım bu sorunlar yüzünden civic i satıp mazda 3 e geçti rahat etti.. en önemli konu ise bakım maliyetleri çok yüksek başka bir konuda bahsetmiştim bunlardan... ama yeni kasalarda bu problemlerin çözüldüğünü duydum... söylediğim problemlere inanmayan arkadaşlar antalya eysa honda plazayı arayıp problemleri sorgulayabilirler... mesela arayıp aracımı park ettim dörtlüleri yaktım 15 dakika sonra geldim çalışmadı dediğinde alacağı cevapları yazmıyorum bile :D .. bunların haricinde kullanımı rahat bir araç..lastik sesi içerde içi ferah kasa güzel özellikle havalandırma ve klima sistemi güzel bagaj kasaya göre küçük lpg tankı girdiğinde bagaj kullanılmaz hal alıyor... bence kokpit rahat ve kullanışlı

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg siz binilecek kadar az yakmıyor, çok ses alıyor, iç mekan malzemesi kaliteli değil, arabanın tipi çok güzel...

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dıştan bakınca çok güzel bir araç ama hani derler ya dışı seni,içi beni yakar diye.Aynen öyle bir araç.Kullanımı sert,viraj kabiliyeti çok güzel değil.Arkadaşımda vardı,sattı Toyota Corolla aldı.Geçen yıl,başka bir arkadaşım için Civic bakmıştık 2008 model.Tüp takıp,geriye sökmüşler.Motor uyum göstermemiş tüpe.Manifoldda delikleri dahi duruyordu tıkalı olarak. :) Şahsi fikrim,o kadar nakitiniz var ise sıfır araç bakmanız.Alman'ın rahatlığını Japon araçları zor verir.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dıştan bakınca çok güzel bir araç ama hani derler ya dışı seni,içi beni yakar diye.Aynen öyle bir araç.Kullanımı sert,viraj kabiliyeti çok güzel değil.Arkadaşımda vardı,sattı Toyota Corolla aldı.Geçen yıl,başka bir arkadaşım için Civic bakmıştık 2008 model.Tüp takıp,geriye sökmüşler.Motor uyum göstermemiş tüpe.Manifoldda delikleri dahi duruyordu tıkalı olarak. :) Şahsi fikrim,o kadar nakitiniz var ise sıfır araç bakmanız.Alman'ın rahatlığını Japon araçları zor verir.

takıntı olarak algılanabilir ki bence takıntıda denilir buna; buna araba deyince alman derim arkadaş! adamlar yapıyo arabayı. japon dersen eyvallah illa ki bir alıcısı, binicisi var ama bence, kişisel düşüncem ben almandan başka araca binmem! güven vermiyor. neden bilemiyorum ama japon araca bindiğimde alman araca bindiğim kadar zevk almıyorum!

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
5 aylık bir 2005 model lancer tecrübem olmuştu demekki japon araçlarının çoğunun iç dizaynı aşağı yukarı aynı.içi geniş ferah ama konsol bomboş ve sıkacak kadar sadeydi oynamaya ellemeye düğme arıyordum bulamıyordum:)98 bg motoru 1200kg ağırlığı vardı 100 den itibaren içeri giren çok yoğun bir motor gürültüsü.Yani Forever GERMAN PRODUCTION.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik ve fd6 mı?çok fazla tüketimi var otomatiklerinin.ama aşırı konforlu bir araç.frenleri yüksek hızlarda şişme yapıyor.hondaların otomatiği performansı tırpanlıyor.ama sorunsuz bir araç

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik ve fd6 mı?çok fazla tüketimi var otomatiklerinin.ama aşırı konforlu bir araç.frenleri yüksek hızlarda şişme yapıyor.hondaların otomatiği performansı tırpanlıyor.ama sorunsuz bir araç

fren sıkıntısı bende duymuştum ama onun için balataları vs değiştirince geçtiğini duymuştum...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürmeye başladığınızda opelin tadını alamazsınız.Vites oranları kısa olduğu için 1-2-3 viteslerde çok seri.Yakıtı düşük, tüp taktırmadan da kullanabilirsiniz.Forumda okuduğum kadarıyla periyodik bakımlarının maliyeti sınıfındakilerden daha yüksek.Bir kere kullandım biraz ürküttü beni.Sanırım şahsi aracım olarak alman araçlarını tercih etmemin bu ürkmede katkısı büyük.

bu araçlar için yakıtı düşük yorumunu ilk defa duyuyorum

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her aracın ufak tefek kronik sorunları var. Honda Civic için artıları ve eksileri yazıldığında bence alınası bir araç. Almana alışan biri için farklı gelebilir, hatta alışması zaman alabilir. Ben uzun süre değerlendirdim bu aracı ancak bagaj hacmi yüzünden elemek zorunda kaldım malesef.