hondamı,astramı.?

aluleci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amerika da toyota bir çok modelini geri çağırıyor. nedeni ise gaz pedalındaki sorun :(
bu modeller arasında corolla da var. ama toyota türkiye bu konuda hala bir şeyler yapmadı.
amerika da kanunlar vatandaşı daha iyi koruyor galiba ki firma korkusuna 2,3 milyon aracı geri çağırıyor. darısı türklerin başına.
honda ile astrayı karşılaştırdığımda (honda da kullanmış biri olarak) astra diyorum

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999'da Opel'le tanıştım. 98 Model Astra G Hb. Aldım. 3 yıl kullandım, Beni hiç üzmedi. Çocuk olup aile genişleyince Onu 2001'de sattım ve 2001 Model Astra G Elegance Sedan aldım. 8 Yılda onu kullandım o hiç üzmedi. 2008 sonunda sattım. ÖTV indiriminden 2009 Model Astra H sedan aldım. Çok şükür şimdilik bu araçta da bir sorun yaşamadım. 1999 yılında benimle beraber Honda alanlar daha sonra Megan, toyota vs. aldılar. Bir daha Honda Almadılar. Ama Ben Hala Opel Astra'ya almaktan vazgeçmedim ve halen zevkle kullanıyorum. Yorum senin.

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
02 model civici 2008 e kadar kullandım. Periyodik bakım dışında servise gitmedim. hiçbir mekanik veya elektronik sorun çıkarmadı. 2008 yılında satıp 2009 civic aldım. 14 aydır kullanıyorum en ufak bir sorun yaşamadım. Almayı planladığın kasa hakkında söyleyeceğim şeyler; motor son derece performanslı,yakıtı makul, frenaj konusunda sıkıntı yaşatmaz. Fakat; içeriye emsallerine göre daha fazla ses alır. Yeni dökülmüş soğuk asfalt yollarda ses rahatsız edebilir. Onun dışında rahatsız edici bir durum yaşanmıyor. Diğer bir olumsuz nokta direksiyon kutusu. titreşimli yollarda tıkırtı yapabiliyor. Başkada olumsuz gördüğüm bir durum olmadı.

korzobom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KOnfor + güvenlik istiyorsan benim tercihim opel ama YOk motorum seri olsun performans arıyorsan honda derim tabi..
Yalnız bu sorun cıkarma davaları arabanın bakımını düzenli yaptıkdan sonra 11 sene astra g kullandık ve inanın bi kere yolda bırakmadı hatta anormal bi sorunu bile olmadı ve onun vermiş olduğu memnuniyetle yine astra aldık ..

bende eskı opelcılere sordugumda eskı kasalardakı sorunsuzluları yok.hele kı dızellerde.özellıkle h larda...

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HONDA: performanslı,seri ve konforsuz bir araç:D ( ama performans arıyosanız kesinlikle honda)
OPEL:konforlu,güvenli,(hondayla eşit değil ama performanslı)

Kesinlikle katılıyorum ayrıca Honda da yedek parça daha pahalı. Opel de konfor ve güven bulamazsınız Honda da.

ttoros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abim 2000 yılında 97 model vectra cd aldı 2008 yılına kadar kullandı hiç bir sorun çıkarmadı yıllarca bindi bu memnuniyetle bende astra aldım memnunum yada memnundeğilim diyemicem çünki daha çok yeni ama aracın ağırlığı bir tokluk hissi veriyor buda kendinin güvende olduğu hissi yaratıyor.
honda ile kıyaslarsak enyakın arkadaşım 2007 yılında honda citiy aldı ve sadece 5 ay dayana bildi 2008 astra h aldı ve şuan çok memnun

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astrada 4000 devir de 155 nm tork var kilolar eşit
hondada 6500 devirde 152 nm tork var

sıkıştırma oranları 10.8 opelin 10.5 hondanın son hızlarıda aynı
şamzımanı bilmiyorum ama
hondanın motoru 10 beygir fazla bence ikisininde performance anlamında farkı yok

xordinate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence honda en azından o paket şu paket yok alıyorsun civic elegance bitiyor yada alıyorsun 1.8 civic hb bitiyor uğraştırmıyor o bu paket diye ki Toyota bunu en çok yapan otomobil firmaları arasında ben genelde donanım ve dizayn a bakarım benim için toyota iyi dizayn dan yapamıyor opel in dizaynları çok güzel fakat donanım hondaya göre kıyaslarsak düşük Civic Dream la Astra Enjoy u bile karşılaştırdığımızda bir çok fark var donanım da.