immobilizer sorunumu yardım

fasterone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kolay gelsin öncelikle aracım opel astra H 2004 model benzinli araç anahtarı takıp kontağı çevirdiğimde hiç ses yok göstergede arabalı anahtar işareti yanıp sonuyor ancak 3 /4 dene sonra araç çalışıyor akude yada motorda sorun yok sanırım ya anahtarda yada immolizer de diye düşünüyorum bunun çözümü varmı yedek anahtarlada denedim aynı sorun var teşekkürler

fasterone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun kontak bareli yada kontak termiğinde olabilir.
Ama bazen hiç uğraştırmadan ilk seferde alıyor çalışıyor araç yedek anahtarda daha sık yapıyormuş gibi geldi
Ha bide kontar bareli yada kontak termiği nedir ne işe yarar Hiç fikrim yok:))
servise gövürsem ama çok masraf çıkartırmıı?

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak termiği sen anahtarı takıp cevirdiğinde elektriği iletip marş motorunu dolayısıyla motoru çalıştıran parça. temassızlık varsa kontaklarında yapabilir.

halittarcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun termikten kaynaklı, iletimi yapamıyor. Termiği ya değiştireceksiniz yada i değiştirmeden bağlantısını sağlamlaştırın bir bakın sorun düzeliyorsa kablolarda oynama olmuştur. Imbolizier okuma sorununu başka yerden kolay kolay yapmaz, Nadiren anahtar düşme durumunda da yapar
Kontağın bağlı oldu plastik kısmı yani kontağın kablolarına ulaşacağın yeri aç kontağın hemen altında okuyucu soketi var. Renkli olması lazım, sarı, mavi soketi oturt. Düzelmesi gerekir...