İnsignia DVD800 İçin Hoparlör Tavsiyesi

murat121

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aracim insignia 2010 model DVD800 Navigasyon var. Aracimin sol ön hoparlör ü patlak orijinal için servis 230 lira fiyat verdi.Ama ben insignianin ses sistemini begenmiyorum tamam yüksek ses veriyor ama baslar ve tizler çok az ve derinden boğuk gibi. Orijinal hoparlör alıp devam mi edeyim yoksa 250 liraya kadar bir hoparlör alıp onu mu kullanayim. Amfi veya başka bir şey düşünmüyorum nakit ve zamanım yok. Ankara da bu isi nereye yaptirayim. Hoparlör ü Hepsiburada dan alırım galiba. Asagidaki urunler nasildir? Onerinizi bekliyorum.

http://www.hepsiburada.com/alpine-s...llu-350w-hoparlor-90-watt-rms-p-OTALPSPG-69C3
http://www.hepsiburada.com/jbl-gto-...2d2f-hS31wV-ITsaweIWmM2rZT6W5JH1eMxoCKtjw_wcB

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ilk linkteki ürün güzel de ölçünün bu olduğundan emin misin
2.linkteki modeli anfisiz kullanamazsın

murat121

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk linkteki ürün güzel de ölçünün bu olduğundan emin misin
2.linkteki modeli anfisiz kullanamazsın

http://www.hepsiburada.com/alpine-s...llu-240w-hoparlor-60-watt-rms-p-OTALPSPG-17C2 Pardon su olacaktı. Alphine de şikayet az gibi genellikle begeniliyor. Birde birşey sorcam Dvd800 ün ses seviyesi çok yuksek ama tiz olarak çok yetersiz bas olarak da 35 dek sonra gayet iyi ama düşük seslerde çok kötü bas lara sahip. Onun dışında koaksiyal mi alabiliriz sadece amfisiz kullanım için?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dvd800 den çok fazla beklentin olmasın.
kaliteli 3 yollu coax alırsan yeterli olur.
orijinal ana ünite kullanan herkese bunu yazıyoruz zaten :)
bütçe müsaitse arkaları da değiştir.

murat121

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dvd800 den çok fazla beklentin olmasın.
kaliteli 3 yollu coax alırsan yeterli olur.
orijinal ana ünite kullanan herkese bunu yazıyoruz zaten :)
bütçe müsaitse arkaları da değiştir.

Dvd800 50w çıkışı var galiba zaten çok yüksek ses veriyor. Peki orijinal den iyi olur mu sence? Ve de tavsiye edebilecegin model var mı?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende insignaya ilk bindiğimde ses sistemi hayal kırıklıgına ugratmıstı..Volume tatminkar ama tok net tane tane bir ses yok ..Hoparlör markasını bilmiyorum ama bana göre tamamen hoparlörden kaynaklı..Ama yeni aracların bir cogu ögle renault latuteye bindim oda öyle mesela plastiksi bir ses..Sadece patlak hoparlörü degiştirmek istiyorsan iyi bir oto teyipci 50/100 tl ye muadilini takar..
Ayrıca servisin istediği paralara mid takım alınır tabiki anfiyle sürmek gerekir onlarıda..
Ben bu zamana kadar bir cok aracıma kendim kendi bilgi capımda ses sistemi yaptım..
Ögrendiğim tecrube şu ki bu işe yaa hic girmeyeceksin yada aracın ambiyansını bozmadan en iyisini yapacaksın..Bu da bütce gerektirir..Önlere sunu yapsam arkalar kalsamı arkalar a sunu taksam önler kalsamı vb vb hepsi hayal kırıklıgı olur..
Senin araca en kötü sartlarda kapılara 4 adet jbl mid takım , bagaja kücük yada büyük bir bas kabin , eger mümkünü varsa (kaliteli ovalleri) pandizota gömmek ve bunların hepsini besleyecek kaliteli anfi ..Hepsinden önemlisi de aklı basında bir ses sistemci..Bence ana üniteyi bir denemek gerek

murat121

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende insignaya ilk bindiğimde ses sistemi hayal kırıklıgına ugratmıstı..Volume tatminkar ama tok net tane tane bir ses yok ..Hoparlör markasını bilmiyorum ama bana göre tamamen hoparlörden kaynaklı..Ama yeni aracların bir cogu ögle renault latuteye bindim oda öyle mesela plastiksi bir ses..Sadece patlak hoparlörü degiştirmek istiyorsan iyi bir oto teyipci 50/100 tl ye muadilini takar..
Ayrıca servisin istediği paralara mid takım alınır tabiki anfiyle sürmek gerekir onlarıda..
Ben bu zamana kadar bir cok aracıma kendim kendi bilgi capımda ses sistemi yaptım..
Ögrendiğim tecrube şu ki bu işe yaa hic girmeyeceksin yada aracın ambiyansını bozmadan en iyisini yapacaksın..Bu da bütce gerektirir..Önlere sunu yapsam arkalar kalsamı arkalar a sunu taksam önler kalsamı vb vb hepsi hayal kırıklıgı olur..
Senin araca en kötü sartlarda kapılara 4 adet jbl mid takım , bagaja kücük yada büyük bir bas kabin , eger mümkünü varsa (kaliteli ovalleri) pandizota gömmek ve bunların hepsini besleyecek kaliteli anfi ..Hepsinden önemlisi de aklı basında bir ses sistemci..Bence ana üniteyi bir denemek gerek

Ses konusunda öyle aşırı beklentim yok zaten. İnsignia ses konusunda son sıralarda bence. Misal 2012 mondeo 2012citroen c5 2012Kia sportage bana gayet yeterli geldi ama insignia da ses düzgün çıkmıyor hic özellikle düşük seste ne tiz var ne bas yuksek seste gene baslar iyi . Ben diyorum 230 liraya linkini verdiğim hoparlör ve Btm bituself yalıtım yapayım on kapılara bana yeter. Zaten ön hoparlör patlak olmasa girmezdim bu işe. Ama madem 250lira vercem orijinal kotuyse Alphine e yoneleyim. Ankarada servis 2 kapı için 80lira istiyor işçilik.