İnsignia Lpg yorumları

devletbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar foruma yeni katıldım insignia 1.6 180 bg turbo alıp lpg takmayı düşünüyorum bilen veya kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarsa sevinirim hemde insignia lpg yorumları tek konuda birleşmiş olsun arayanlara ön bilgi olur teşekkürler

Yüzde Yüz TÜRK Olduğun Gün Cihan Senindir...

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Merhaba,

Bununla ilgili özellikle insignia sahiplerinin toplandığı bir site var biliyorsunuz. Kardeş site sayılır.
Orda binlerce yorum var. Yani şu tip soruları 2134234 kez sormak aslında biraz aynı sakızı çıkarıp çıkarıp tekrar çiğnemek gibi ama yine de cevap vereyim:

Şimdi 180 BG'lik 1.6 TURBO beslemeli Insignialar I4 ve A16LET motor koduyla geldiği için henüz TAM STABİL OLARAK ÇALIŞAN bir LPG kiti yapamadılar. Ancak piyasa firmaları aynen TSI FSI MPI motorlarda da olduğu gibi bu motor üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Şuna gelecek olursak, sübap erimesi/patlaması, motorda silkeleme, zengin yakıt karışımı hataları gibi hatalar sık sık konuşulan şeyler. BU yüzden ÇELİK SÜBAP takan, motora 3 yıl 100.000 KM garanti veren firmalar da yok değil; ancak tabii araca bişey olduğunda tanzim edene kadar size ak ile karayı seçtiriyorlar. Bahsettiğim sitede bunun örnek davalarını görebilirsiniz.

1.4 T lere gelecek olursak, siz de görmüşsünüzdür: Bu araçlar 1.6 T lardan daha pahalıya satılıyor. Sebebi LPG ile uyumlu çalışmalarıdır zaten. Ama benim fikrimi soracak olursanız 1.6 alıp aynı ağırlıktaki(yaklaşık) kasayı 180 BG ile hareket ettirmek VE ÖZELLİKLE YAKIT TASARRUFU YAPTIRMAK mümkün. Zaten Opel/Vauxhall gurubunun şu piyasada tek eksiği yenilikçi bit motor...

Bu ne zaman mümkün?
Çok yakında. Niye? Çünkü 2014 facelift Insignialarda 4 adet yeni motor geliyor. Özellikle 1.6 SIDI Turbo motor 170 BG ile çok ilgimi çekiyor. Yeni bir teknoloji. 1.8 VVTI ve 2.0 SIDI Turbo ile 3 çeşit benzinli motor seçeneğinin de sunulacağını söylemeden edemeyeceğim. ısacası fiyat/performans oranı ve motor seçeneğimiz ÖZELLİKLE YENİ NESİL DÜŞÜK TÜKETİM VE SALINIMLI MOTORlar ile artacak.

devletbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siteadını alabilirmiyim ordanda takip edeyim

Yüzde Yüz TÜRK Olduğun Gün Cihan Senindir...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insigniateam.com insigniacıların sitesidir.orada bulabilirsiniz aradığınız cevapları

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

arkadaşlarım bazı bilgi alacağın noktaları yazmışlar
ben sana kısa öz ve net olarak yazayım o zaman kafan karışmadan
ben yıllarca bi çok yetkili serviste servis md lüğü yanı sıra koordinatörlük vs yapmış biri olarak kendimde servis işletmecisi olarak opel türkiyede görevli birisi olarak ınsıgnıa yı sorduğundan cevaplıım
ARAÇ TAMAMEN GARANTİ DIŞI
TÜM MOTOR MASRAFLARI SANA AİT
HELE BİRDE YAZILIM VS YAPARSAN KESİNLİKLE ÇOK YAKINDA MOTOR OF
SIFIR MOTOR 28700 TL 1 TANE SATMIŞTIK
MOTOR REKTİFİYE MALIYETİ 15/18 ARASI
bunlar yetkili servis fıyatları aşağı yukarı şimdi LPG denen ve seni 2. sınıf vatandaş yapan ( alışveriş mağazaları otoparkları ) ndaki problemler bu olası arızalar snn yakıttan yaptığın kaarın üzerinde ise tak :)) anladın sen

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yıllarca bi çok yetkili serviste servis md lüğü yanı sıra koordinatörlük vs yapmış biri olarak kendimde servis işletmecisi olarak opel türkiyede görevli birisi olarak ınsıgnıa yı sorduğundan cevaplıım
bunlar yetkili servis fıyatları aşağı yukarı şimdi LPG denen ve seni 2. sınıf vatandaş yapan ( alışveriş mağazaları otoparkları ) ndaki problemler bu olası arızalar snn yakıttan yaptığın kaarın üzerinde ise tak :)) anladın sen
LPG kullananları sizin gibi ikinci sınıf diye nitelendirenlerin bence bir psikoloğa ve teknolojik bilgi yardımına ihtiyacı var.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG 2. SINIF DEMEK bencede saçma olmuş... Bir çok ülkede ekstra vergi indirimi otopark önceliği almakta LPG li kullanıcılar.. ve okuduğum bir yazıda opelin bir kaç yıl içinde hem vergi avantajı hemde tasarrıf nedeniyle corsa dahil fabrikasyon lpg li araç üreteceğini okumuştum.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg avrupa ülkelerinde çevreci özelliği ön planda olduğu için kullanılan bir yakıt. ülkemizde ise çevreci özelliği ile kimse ilgilenmiyor. yüksek benzin fiyatları nedeniyle kullanılıyor. bu yüzden 2 . sınıf insan olarak nitelendirmek çok büyük bir yanlış ve ayıptır!

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

OPelde çalışıyorsunuz ama OPELİN 2. sınıf insanlar için yıllardır fabrikasyon LPG li araç ürettiğini bilmiyorsunuz. İşte bundan dolayı opel servisleri yerlerde sürünüyor.

Kusara bakmayın yazınızda ki 2. sınıf insan betimlemesi haddini fazlasıyla aşan gereksiz bir sözcük grubu. Yaşınıza yakışmamış.:(

Bu arada bilginiz olsun diye eğer Esenyurt TORIUM alış veriş merkezine giderseniz LPG li araçlar için özel yapılmış alışveriş merkezi girişine en yakın yere konumlandırılmış üzerlerinde LE (low emmision) yazan park yerleri göreceksiniz. Bunların her katta ve otoparkın en güzel yerinde olması zaten sizin 2. sınıf muamelenizi çürütüyor.:rolleyes::cool::rakir:

saygılar (inanmayan TORIUM a gider :D)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar galiba bir yanlış anlama var gibi, arkadaşımız LPG kullananları değil de LPG'li araçları kapalı otoparklarına almayan AVM'leri eleştirmiş olmalı.

bunlar yetkili servis fıyatları aşağı yukarı şimdi LPG denen ve seni 2. sınıf vatandaş yapan ( alışveriş mağazaları otoparkları ) ndaki problemler bu olası arızalar snn yakıttan yaptığın kaarın üzerinde ise tak ) anladın sen