istanbul lulara bir soru.

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi aracımla İstanbula geleceğim.ancak aracımda Ankara lı olduğumuz için ogs cihazı yok.başka bir araçtaki ogs cihazını kendi aracıma taksam bir problem olurmu?bunlar plakayamı kayıtlı?ceza falan gibi sorunlar olurmu?saygılar.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabayı değiştireli 1 sene oldu, hala OGS cihazını şimdiki arabama kaydettirmedim.Bilmem anlatabildim mi? :)

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabayı değiştireli 1 sene oldu, hala OGS cihazını şimdiki arabama kaydettirmedim.Bilmem anlatabildim mi? :)
anladım ancak yasal olarak bir sıkıntı varmı acaba pek araştırmadım.yani fotoğraf falan çekiyoya plaka farklı cihaz farklı olunca sorun olurmu.yasal olarak mümkünmü?

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçak geçiş olmadıkça, okumama problemi yaşanmadıkça bir sorun olmaz.

Zaten köprü kullanacaksanız, KGS almanız şart, artık köprülerde nakit geçmiyor, köprü gişesinden KGS alınabilir.

Eğer OGS'yi okutmayı unutursanız, OGS'nin kredisi bitmişse, yada OGS bir şekilde okunmaz ise, 10 katı ceza geliyor plakanıza.

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sınıf farkı olur sadece okadar
sınıf farkı nedemekki.diğer arkadaşın aracı corsa.benimki astra ikiside binek araç.onun camından söküp kendi camıma takacam.otoban boyunca ve köprüden öyle geçecem niyetim öyle eğer problem olmaz sonucuna varırsam burda.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa ile Astra aynı sınıf zaten. Burdaki sınıf otomobil sınıfı değil, araç sınıfı.

Motosiklet zart zurt 1, binek otomobil 2, minibüs kamyonet 3, kamyon 4, tır 5 (sınıfları salladım ama böyle birşey sınıflar)

Tekrar ediyorum, kaçak geçiş, etiket okumama vs. gibi sorunlar olmadıkça bir problem olmaz, ama olursa o zaman plakanın fotoğrafını çekerler, kaçak geçiş yapmış gibi görünürsün. Normalde böyle bir problem olduğunda plakanın bir etiketle eşleşip eşleşmediğine bakıyorlar, plakana kayıtlı geçerli bir etiket varsa, oradan otomatik olarak düşüyorlar, sende böyle bir etiket olmayacağından 10 katı ceza yersin.