Istanbulda hangi servisi tavsiye edersiniz.

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Istanbulda hangi servisi tavsiye edersiniz.

Merhabalar..

Yarın sabah 9'da Topkapı Odak'a götürüyorum aracı. Tavsiye üzerine Tarık Bey'den randevu aldım. 15000 bakım ve aşağıdaki şikayetler için götürüyorum aracı.

1- Kaliper sesi, ön takımlardan gelen lokurtu
2- Sol emniyet kemeri gıcırtısı, ses kemerin çıktığı yerden geliyor
3- Sürücü koltuğu gıcırtısı
4- Göstergenin üzerinde bulunan siperden gelen gıcırtı
5- Tavanda ön aydınlatmanın olduğu yerdeki plastikten gelen zırıltı
6- Debriyaj pedalı gıcırtısı
7- Kapı tutamağının ortasından gelen gıcırtı
8- Sağ ön kapı dış krom çıtasının yapıştırıldığı yerden ayrılması
9- Sağ arka kapı contası ilk haftasından itibaren düzenli olarak çıkıyor
10- Radyo çekmemesi sorunu
11- Sağ sileceğin ayarsızlığı
12- Arkadan gelen ve yerini tam kestiremediğim bir zırıltı var
13- Bir de aküden şüpheleniyorum, farlar yanınca iç aydınlatma parlaklığı azalıyor.

Kısacası Astra sahiplrinin çoğunun yaşadığı problemlerin bir özeti olacak gibi..

Bir de birkaç uygulama var yaptırmak istediğim:

Aracım Cosmo ve AFL var, ama dönüş esnasında kenarları aydınlatan farlarım sarı renkli, onları beyaza çevirmek istiyorum. Plakaya da beyaz aydınlatma yaptırmak istiyorum. Bir de ayna altı led uygulaması çok hoşuma gitti, makul bi fiyat verirlerse onu da yaptırmak istiyorum. Bu arada sanayide fln bu led uygulamasını yaptıran varmıdır

15000 bakım için fiyat sordum, opelsizasla.com üyeleri için indirim yaptıklarını söyledi, kendileri için de mahsuru olmazsa burada indirimli fiyatı yarın paylaşmış olurum. Yaptıracağım uygulamalar, 15000 bakım detaylarını ve listelediğim araç sorunlarını da nasıl çözdüklerini paylaşmış olacağım yarın..

Herkese iyi forumlar..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

13. sorun her araçta olur farlar kapalıyken daha güçlü farlar açıkken daha kısık yanar iç aydınlatma ,tuş ışıkları vs

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
13. sorun her araçta olur farlar kapalıyken daha güçlü farlar açıkken daha kısık yanar iç aydınlatma ,tuş ışıkları vs

Aslında amperi yüksek bir akü olsa araçta, böyle bir sorun olmaması gerekir. Sisteme her yük bindiğinde güç kaynağından yük başına daha az akım çekilmesi, her tarafı elektronik olan araçta başka sorunlara da sebep olabilir diye korkuyorum. Bir de bizim araçların orjinalde gelen akülerinin akımı düşük diye okumuştum forumda, biraz da ondan kontrol ettirmek istiyorum değiştirebilirsem değiştirticem..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biraz yanlış ifade etmişim sanırım bence bu bir sorun değil bilerek yapılmış ve göz yormama amacıyla alınmış bir önlem çünkü gündüz güçlü yanmazsa belli olmaz gece güçlü yanarsa göz yorar çok parlar dikkat dağilır diye düşünüyorum ama siz yine de sorun kafanızda kalmamış olur

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
biraz yanlış ifade etmişim sanırım bence bu bir sorun değil bilerek yapılmış ve göz yormama amacıyla alınmış bir önlem çünkü gündüz güçlü yanmazsa belli olmaz gece güçlü yanarsa göz yorar çok parlar dikkat dağilır diye düşünüyorum ama siz yine de sorun kafanızda kalmamış olur

Evet katılıyorum size, öyle bir şey de düşünülmüş olabilir. Bi konuşalım bakalım ne çıkacak..

Eğer tüm bu şikayetlerim giderilir, mutlu bir şekilde ayrılırsam servisten, en büyük odak fanatiği ben olucam gibi geliyor.. ևok şartladım kendimi  :)