İstasyon farkı bu kadar çok mu oluyor?

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıllarca ay... marka lpg kullandım. daha sonra lpg ustası "hocam, bu marka çok fazla katkı kullanıyor, enjektörleri tıkıyor. biz firmaya bu konuda bilgi de verdik. bundan sonra sh... markasını kullanın" dedi. önceki aracımı ve şimdiki aracıma o markayı kullandım. ancak şimdiki aracım (otomotik olmasına bağladım) çok fazla yakıyordu. lpg kitini komple elden geçirttim ama tasarruf bir türlü yapamadım. boşalan depomu birgün ay... marka lpg ile doldurdum. eskiden aracım ortalama 100 km'de 13,5 lt yakarken 10 lt'ye düştü (yol bilgisayarı ölçümü değildir, o daha az gösteriyor). tekrar tekrar denedim, sonuç aynı.
bu kadar fark etmesi normal mi? daha önceki aracımda (96 model a kasa vectra gt) herhangi bir fark yoktu. her ikisinde de aynı marka lpg kiti vardı.

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla aygaz bi ara bozdu ama sora düzeltti,ha şu war katkılı iyi değil diyenler oluyo.çünkü araçlar normal gaza alıştı,katkılı olunca aracın mevcut arızalarını ortaya cıkardı,herkes katkılı lpg nın zararı olarak gördü,halbuki o arıazlar zaten vardı.ben ve çewremdeki herkes aygaz kullanıo ve memnunuz ;) tawsiye ederim ..