Jantlara wax uygulaması.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanımı abarttığım zamanlar yaklaşık 45 dakikalık bir turda ön jantlar direk kararır hatta bazen kendimi aşıp 4 jantında karartığım olur. tabi işin bu kısmını örnek almamak gerekli : ))))) ancak jantlara wax sürüldüğünde neredeyse hiç balata izi olmuyor.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanımı abarttığım zamanlar yaklaşık 45 dakikalık bir turda ön jantlar direk kararır hatta bazen kendimi aşıp 4 jantında karartığım olur. tabi işin bu kısmını örnek almamak gerekli : ))))) ancak jantlara wax sürüldüğünde neredeyse hiç balata izi olmuyor.

wax derken ?

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wax işte yahu, boya korumada kullanılan malzeme. Bölümümüz bile açıldı oraya baksanıza :D

Wax nedir ?

Wax tamamen doğal olarak carnabua özlerinden imal edilmiştir boya koruma işleminin son aşamasıdır yaptıgınız tüm adımları ve arabanızı korumak için araç üzerine ince bir katman oluşturur.Wax ın 2 özelliği koruma ve parlaklık sağlamaktır.

Wax uygulamasini yaptigimiz zaman yüzey suyu ve tozu itici özellige sahip olacagindan hem geç kirlenecek hemde yikandiktan sonra daha çabuk durulanacaktir

Parlaklik vermesi aslinda 2. görevidir. Waxli yüzey daha zor kir tutar, daha kolay temizlenir.

Wax her türlü boyali ve alimünyum yüzeye uygulanabilir örnegin far stop jant.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi janta wax atılmasını kastetmiştim ben :) bunu yaptım ama etkisi olmadı.
Bir de benim aracın jantının iç tarafında hiç çıkmayan lekeler var.Sanki önek öbek zift lekesi olmuş.Bunların yapışmasını öneyecek bir uygulama var mıdır?

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi janta wax atılmasını kastetmiştim ben :) bunu yaptım ama etkisi olmadı.
Bir de benim aracın jantının iç tarafında hiç çıkmayan lekeler var.Sanki önek öbek zift lekesi olmuş.Bunların yapışmasını öneyecek bir uygulama var mıdır?

Kil uygulaması ile çıkarabilirsin o lekeleri. Sonrasında polish ve wax gayet güzel olur bence..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can demekki çok fren kullanıyon kanka buda senin ne kadar kötü şöfer olduğunu göterir kanka böle konular açma:D:D:D:D

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence jantları değilde balataları konuşmalıyız :D