Jantlara wax uygulaması.

lovemania

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
kudak.deviantart.com
Jantları temizlemek için sonax'ın jant temizleyicisini kullandım 4gün önce, ki vectram yine eşşek gibi yol yaptı, kararmalar daha az ve suyla hemen cıktı. Hatta su üstünden geçince köpürdü alternatif bi çözüm olabilir belki.. (Not: Fren pek yapmam :p)

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben jantlara kullanıyorum.Hem parlıyor hemde diğer yıkamada kolay temizleniyor...

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can demekki çok fren kullanıyon kanka buda senin ne kadar kötü şöfer olduğunu göterir kanka böle konular açma:D:D:D:D

Çok kötü şöförümdür. : ))) gazlarken ya virajlara girmeden yada virajın tam merkezinde çıkarken kaya kaya mutlaka kullanırım.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wax işte yahu, boya korumada kullanılan malzeme. Bölümümüz bile açıldı oraya baksanıza :D

Wax nedir ?

Wax tamamen doğal olarak carnabua özlerinden imal edilmiştir boya koruma işleminin son aşamasıdır yaptıgınız tüm adımları ve arabanızı korumak için araç üzerine ince bir katman oluşturur.Wax ın 2 özelliği koruma ve parlaklık sağlamaktır.

Wax uygulamasini yaptigimiz zaman yüzey suyu ve tozu itici özellige sahip olacagindan hem geç kirlenecek hemde yikandiktan sonra daha çabuk durulanacaktir

Parlaklik vermesi aslinda 2. görevidir. Waxli yüzey daha zor kir tutar, daha kolay temizlenir.

Wax her türlü boyali ve alimünyum yüzeye uygulanabilir örnegin far stop jant.

Unuttuğum konuyu çok güzel kurtarmışsın ellerine sağlık.

Ayrıcana konu başlığını açarken wax yerine jax yazmışım : )) okuma tamada yazmayı olayını halen öğrenemedim : ))))