Kafam çok karışık yardım edin :)

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.. araba almak kadar zor bir iş yokmuş hele ikinci elde olunca..
kafam karısık ama öyle böyle degil insan hic 4-5 araba arasında kalırmı size soyle sıralayayım
1. Audi A3
2. Golf
3. Opel Astra
4. Seat Leon

focus ve i30 a hic girmeyeyim çok karısık olacak:)

yaklaşık 33.000 tl civarı nakit var..aslında mantıklı olan olduğu kadarını almak ama gönül iste..dinlemiyor.. 12.000 kadarda kredi cekip 45.000 kadar alabilirim diye düsünüyorum.
saydığım 4 aractan audi a3 golf ve leon yakında kasa değiştircekler.. diyorum şimdi alsam 5-6 ay sonra daha ucuzlar mı yada ne kadar düşer. keske bekleseydim mi derim diye düşünyorum.(bu arada audi olunca kesin benzinli ve 2008 model civarı olacak)
astra cok güzel donanımlı biraz ici kasvetli ve dizelde performans iyi deil o nedenle benzinli tercih.
focus da ii ama pahalı bence.. yani full olanlar ..
i30 hakkında hic bilgim yok .hyundai a karsı ön yargım var. iyi diyenler var şimdi forumda gördüm yazısını..
yada hic bunlara girmeden benim icin biraz küçük olsada(boy biraz uzun da) corsa yada polo gibi birşey alıp bineyim 1 sene felan olmadı satarım o zaman bu saydıklarımdan birini rahat alırım diye düşünuyorum..
sizce ne yapayım..:) :(

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.. araba almak kadar zor bir iş yokmuş hele ikinci elde olunca..
kafam karısık ama öyle böyle degil insan hic 4-5 araba arasında kalırmı size soyle sıralayayım
1. Audi A3
2. Golf
3. Opel Astra
4. Seat Leon

focus ve i30 a hic girmeyeyim çok karısık olacak:)

yaklaşık 33.000 tl civarı nakit var..aslında mantıklı olan olduğu kadarını almak ama gönül iste..dinlemiyor.. 12.000 kadarda kredi cekip 45.000 kadar alabilirim diye düsünüyorum.
saydığım 4 aractan audi a3 golf ve leon yakında kasa değiştircekler.. diyorum şimdi alsam 5-6 ay sonra daha ucuzlar mı yada ne kadar düşer. keske bekleseydim mi derim diye düşünyorum.(bu arada audi olunca kesin benzinli ve 2008 model civarı olacak)
astra cok güzel donanımlı biraz ici kasvetli ve dizelde performans iyi deil o nedenle benzinli tercih.
focus da ii ama pahalı bence.. yani full olanlar ..
i30 hakkında hic bilgim yok .hyundai a karsı ön yargım var. iyi diyenler var şimdi forumda gördüm yazısını..
yada hic bunlara girmeden benim icin biraz küçük olsada(boy biraz uzun da) corsa yada polo gibi birşey alıp bineyim 1 sene felan olmadı satarım o zaman bu saydıklarımdan birini rahat alırım diye düşünuyorum..
sizce ne yapayım..:) :(

vallaha benimde ön yargılarım vardı i 30a karsı ama gördüm fenada sayılmaz araba dolu dolu ve hoş bir makina...ama ben audiyi seçmezdim kasa derdini düşünüyorsanız...audi çok kasa değiştiriyor...ben bunların arasından golf olanı seçerdim...ama bunlar değilde sedan düşünürseniz...yeni jetta çok hoşuma gidiyor...ben jetta tercih ederdim...

Son düzenleme:

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallaha benimde ön yargılarım vardı i 30a karsı ama gördüm fenada sayılmaz araba dolu dolu ve hoş bir makina...ama ben audiyi seçmezdim kasa derdini düşünüyorsanız...audi çok kasa değiştiriyor...ben bunların arasından golf olanı seçerdim...ama bunlar değilde sedan düşünürseniz...yeni jetta çok hoşuma gidiyor...ben jetta tercih ederdim...
ilk planda hatcback düsünüyorum.. sedan benim icin fazla büyük biraz spor olsun istiyorum . bu arada astra yeni astra icin söylemiştim.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk planda hatcback düsünüyorum.. sedan benim icin fazla büyük biraz spor olsun istiyorum . bu arada astra yeni astra icin söylemiştim.

kasa derdini düşünmüyorsanız eger a3 güzel...fakat yok kasa değişir diyorsanızda golf ilk tercihim sonrada astra...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans ve ekonomi olsun diyorsanız dizelde ceed2 veya İ30 düşünebilirsiniz (manuel olanlarını)
Bunlara vereceğiniz para ile Vw grubunda 2 yaş daha yaşlı aracı ancak alabilirsiniz o yüzden bence hiç düşünmeyin onları.
Aman aman performans aramam ekonomisi ve donanımı bol olsun derseniz Astra J dizel almalısınız (cosmo donanım).

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans istersende astra j 1,6 180 cosmo tavsiye ederim.

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans istersende astra j 1,6 180 cosmo tavsiye ederim.
performans istiyorumda o kadarı biraz fazla olur be abi :) 1.4 T yeterli olur gibi geliyor ..aslında dizel ile arasında çok fazla fark yok .. 0 km de cosmo için 4.000 tl fark var.. ama dizelde çok eleştiri almış hakketende 55-56 bin lira verip performans almayıncada insanın zoruna gider gibi geliyor bana.. donanım olarak diyecek yok ama opele..
aslında sahibinden de bir tane buldum cosmo 1.4 benzinli NAV+sun roof en son 47.500 diyor ama 46.500 yada 47.000 ye alırım sanırım.. bi karar verebilsem.. herkes bir akıl veriyor.. o kadar ona vereceğine git A3 al. yok İ30 al leon dizel al diyen her kafadan bir ses..

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Golf ikinci elde en kolay satılan gibi geliyor bana ama boş. Ben olsam Astra J veya i30 düşünürdüm.

ceycey34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Golf ikinci elde en kolay satılan gibi geliyor bana ama boş. Ben olsam Astra J veya i30 düşünürdüm.
doğru olabilir ama 0 km alırken bence önemli uygun bir 2. el alırsan sonuçta satarken de belli bir kaybın olacak mecburen ...golf 2. el satanlar maalesef arabalarını altın yerine koyuyor bazıları. 0 km den bile yüksek isteyenler var..