Kaliper İyiliştirmesi Yaptıranlar Listesi

Kaliper İyiliştirmesi Yaptıranların Listesi

• Artık kaliper sesi duymuyorum

Oy: 41 36.9%
  • Kaliper sesi hala devam ediyor

Oy: 29 26.1%
  • Henüz tam emin değilim

Oy: 41 36.9%

• Kullanılan toplam oy
    111

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaliper İyiliştirmesi Yaptıranlar Listesi

bayrak15 link' Alıntı:
slm arkadaşlar bu kaliper sesi beni dellendiriyor kamyon geçmişim olduğundan yolda sürekli ses dinliyorum 3 kez servise gittim afyonda boşluğu alıp yağlıyorlar ama ses 2 günde çıkıyor kalper uygulaması nasıl oluyor bi  tarif ederseniz servise söyleyecem yapsınlar ayrıca iç konsoldaki sert plastiğin gıcırtıları exrası neyse saygılar
konuyu burdan takip edebilirsiniz
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=5905.0

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün itibariyle bende kaliper iyileştirmesi yaptırmış bulunmaktayım. Uzun zamandır arkadan bir lokurtu sesi duyuyordum bende bagajda davlumbazlardan geliyor sanıyordum.Sonradan anladım ki bu ses kaliper sesiymiş. İzmir Mercanlar servise gittim. Aslında bana çok ters bir yerde olmasına rağmen sitemizin de üyesi olan sayın Gültekin Savaş' ın (mastertech) orada olmasından dolayı bu servise gittim. Gültekin Usta her zaman ki nazikliği ve inceliği ile sorunumla yakından ilgilendi. Şuan aracı fazla deneyemedim ama ses kalmamış.Gültekin Usta ya yakın ilgisinden dolayı bir kez daha teşekkürler.

HolyDiver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşımda dacia logan 1.5 dci var  hemde şantiye arabası bilmemkaç binde olduğunu sölemeye gerek yoktur heralde gerek motor sesi ve gerek araç içi lakırtı bakımından benim astra j kasa arabamdan bariz daha sessiz. ;D ;D ;D ;D ;D

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün gittim özkaymak opel e yine şımarık çocuk muamelesi gördüm. Adamlar hocam arabanda bişey yok dediler postaladılar. Ben böyle servisin..

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tarık Bey ilgilenmişti benimki ile ve şükür sıkıntı kalmadı.

Bu arada kapı ayarsızlığının yarattığı ses kaliper sesi ile çok benziyor, dikkat...

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Arkadaşlar bende daha önce kaliper mağduru olan arkadaşlardanım hatta daha önce kaliperleri yağlayıp tekrardan taktırmış ve sorunu çözmüştüm. Ancak ayın 8'inde bakımda gittiğimde şikayetimi dile getirdim keşke getirmez olaydım olmayan sorun tekrar baş gösterdi su an düz yolda neredeyse ses yapmaya başladı ve sanayide bir ustaya gittim usta bana astra j lerin hepsinde bu sıkıntı var ve bu konuda ilk ona giden ben değilmişim. Usta sorunu hallederiz dedi ve aracı lifte kaldırıp arka tekerleri söktüler sonra kaliper pimlerini çıkarıp bant benzeyen bir plastik maddeyle pimleri sardım ve sonra iki  adet farklı yağla pimleri yağlayıp taktı ve şu an maşallah sesten eser yok ama usta bana servisin bunu kesinlikle değişmesi gerekiyor sıfır arabalarda bu tip problemin olması tamamen üretim hatası ve hakkınızı arayın.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabamın herşeyinden memnunum ama nalet olsun şu kaliper sesine. Benim önlerden çok ses geliyor. Döşeme yolda evlere şenliğiz.  31agryyy

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Arabamın herşeyinden memnunum ama nalet olsun şu kaliper sesine. Benim önlerden çok ses geliyor. Döşeme yolda evlere şenliğiz.  31agryyy
ևözümü belli.

Fables

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende yaptırdım kaliperlere yağlama ve bant desteği yaptılar 1 ay oldu ses yok

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

45bin bakımına 1300km kaldı. ֖zelde servisimde forumda bahsedildiği gibi ön kaliperlerde  oringli pimle iyileştirme yaptıracağım. 15bin bakımında arkalara işlem yapılmıştı, arkalardan halen bir ses yok.