Kalkışta Gelen Tak Sesi

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu motor kulağı olayı acaba bende varmı bazen yavaşken 2. viteste sert debriyaj bırakma yapınca motor sanki vuruyormuş gibi dan diye bir ses geliyor ve sallıyor biraz

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
ıslak olduğunda bende de yapıyor ama normalde problem yok :S

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de yapıyor bazen. ılk kalkarken. ama araba tam kalkarken kasıyor . o sesı cıkarıyor ve kalkıyor. ıste bu balatanın yapıştığına işaret. bunun yanında eger motor kulagı ise tak diye bir ses sureklı gelır her frenajda ve anı kalkışta. motor kulagı corsa eski kasa ıcın opel yetkılı parçacısında 140 lıraydı. ayrıca şu anda bende aynı sorunu yaşıyorum tak dıye ses gelıyor sert kalkışta ve sert frenajda. baktırdım , salıncak dağılmış sol taraf. yenısı 100 lıra yansanayı. aklında bulunsun butun olası durumlar diye hepsını yazdım

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de yapıyor bazen. ılk kalkarken. ama araba tam kalkarken kasıyor . o sesı cıkarıyor ve kalkıyor. ıste bu balatanın yapıştığına işaret. bunun yanında eger motor kulagı ise tak diye bir ses sureklı gelır her frenajda ve anı kalkışta. motor kulagı corsa eski kasa ıcın opel yetkılı parçacısında 140 lıraydı. ayrıca şu anda bende aynı sorunu yaşıyorum tak dıye ses gelıyor sert kalkışta ve sert frenajda. baktırdım , salıncak dağılmış sol taraf. yenısı 100 lıra yansanayı. aklında bulunsun butun olası durumlar diye hepsını yazdım

teşekkür ederim..
araç garantili dediğim gibi.. ama ben başım gelecekleri biliyorum.. kesin bi yere sürttün diyip çamura yatacaklar..
100-200 liraya kurtarırsak iyi ..

hipokratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa D de standart sanırım

Ben de de corsa D var ve ne zaman hafif meyilli bir yere park ederek bıraksam aracı ertesi gün kalkarken tak diye bir ses duyuyorum.Servise gösterdim kampana dan kaynaklanıyor.kampananı temizlettir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Opel Corsa D 2008 Aracım var.. ve Dizel

Sorum şu..

Herşey normal..
fakat genellikle sabahları, aracı çalıştırıyorum direksyonu sağa veya sola kırıyorum ve yavaşca kalkıyorum. 1-2metre kadar gitmeye kalmıyor,
bir kere TAK diye bir ses geliyor. sağ veya sol tekerin ordanmı tam bulamadım.. sonra herşey normal. dur kalk bir daha gelmiyor.
yolda gelmiyor.. bazande sabah parkedip akam tekrar dönüşte aynı ses geliyor kalkışta...

neden olabilir acaba? yolda birşey yok.. vites geçişleri gayet güzel.
debriyaj normal.

daha önce yoktu bu ses.. 1 aydır geliyor..

Ustalardan yorum lütfen..

Kardesim o duydugun ses Araci calistrinca ve harekete gecince ABS in kendini test etme sesi..yani korkulacak birsey yok..astra h dada var herhalde kimse fark etmedi ki dogru cevabi veremedi...

;)

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet direksiyonu kırdığımda yapıyo genelde.. ama sendeki de mi kalkışta yapıyodu? yoksa direksiyonu sağa veya sola tam kırdığındamı yapıyodu sadece?

Aslında ben onu Baskı plaka değiştikten sonra Balans ayarına giderken farkettim..Balansı yaptık tam çıkarken tam sağlı geri hamle yaptım bu ses geldi daha sonra garaja park ederken aynı ses geldi..Servise gittim yaklaşık 15 dk falan 3 kişi sesin nerden geldiğini araştırdı..En son tamam deyip lifte kaldırdılar ve trebels demirini sıktılar yaklaşık 3 tur falan...Sonra ses kalmadı..trebels demiride şakaya gelmez..Ön taraftaki yükü kaldıran odur ihmal etmemek lazım...Sadece lifte kaldırıp sıktırın yeter...

faras79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da oluyor zaman zaman. Arabam el freni cekik bir şekilde 2-3 gün beklerse, ilk harekette fren bırakmıyor gibi kasıyor araç. muhtemelen el freni tam bırakmıyor anlık olarak. biraz daha harekete zorlarsan tak diye bırakıyor. aynı sorun sende de olabilir. kampanaları temizlettim bunun için ama sorun düzelmedi.

Ferdi ARAS
Corsa 1.3 CDTI
İSTANBUL